Efekt baby skin, czyli jak uzyskać lśniącą skórę?

Baby skin to metoda pielęgnacji twarzy i groomingu, która proponuje niewielki makijaż, co pozwala na zachowanie naturalności.
Efekt baby skin, czyli jak uzyskać lśniącą skórę?
Leidy Mora Molina

Przejrzane i zatwierdzone przez: pielęgniarka Leidy Mora Molina.

Ostatnia aktualizacja: 19 października, 2022

Nie ma skóry bardziej miękkiej niż skóra dziecka. Właśnie takiej tekstury poszukują miłośnicy efektu baby skin. W centrum tego trendu piękna jest świeżość cery, do której zmierza się przy użyciu kosmetyków i specyficznych zabiegów. Ci, którzy ćwiczą tę technikę, uzyskują zdrowy i świetlisty wygląd twarzy bez uciekania się do nadmiernie obfitego makijażu. Bohaterem efektu baby skin jest skóra, którą poddaje się działaniu produktów uwydatniających określone partie. W tym artykule o tym jak można uzyskać ten efekt.

Efekt baby skin – na czym polega?

Efekt baby skin to metoda pielęgnacji i pielęgnacji, która ma na celu ukazanie skóry właściwej z nieskazitelnym wykończeniem poprzez pominięcie mocnych szminek, ciężkich podkładów i cieni do powiek w jasnych kolorach. Zamiast tego dominuje naturalność, którą wzmacnia kilka kosmetyków, które przyczyniają się do prostego wyglądu. Do tej kategorii należą nawilżacze, balsamy do ust i rozświetlacze.

Aby uzyskać aksamitny wygląd, należy nawilżyć skórę i upewnić się, że kosmetyki są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Jednak przed tym krokiem konieczne jest głębokie oczyszczenie twarzy, aby pory były wolne od niedrożności.

Higiena twarzy sprzyja również usuwaniu martwych komórek naskórka i sprzyja regeneracji powierzchownych warstw skóry, dzięki czemu twarz nabiera naturalnego blasku. Poradniki z hashtagiem #babyskin obfitują w sieciach  społecznościowych, dodając zwolenników, którzy chcą się cieszyć zdrową i czystą skórą.

Jak osiągnąć efekt „skóry dziecka”?

Aby uzyskać efekt, potrzeba trochę więcej niż rezygnacja z niektórych warstw makijażu. Wtedy w grę wchodzi intensywna pielęgnacja skóry, rozświetlająca skórę od wewnątrz.

1. Oczyść skórę

Proces ten rozpoczyna się od demakijażu, a kończy złuszczaniem. Złuszczając, całkowicie usuwasz wszelkie ślady martwych komórek skóry, potu i sebum, jak wyjaśnia magazyn Offarm. Rób to przynajmniej raz w tygodniu, a oprócz pozbycia się zanieczyszczeń pobudzisz również przepływ krwi.

Efekt baby skin. Oczyszczanie twarzy.
Oczyszczanie twarzy to pierwszy krok do uzyskania skóry dziecka.

2. Nawilżyć

Aby promować naturalny blask Twojej twarzy, odpowiednie są serum z witaminą C i substancje z kwasem hialuronowym (HA). Związek ten, jak wskazuje publikacja Acta Bioclinica, odgrywa decydującą rolę w uwodnieniu przestrzeni zewnątrzkomórkowej, przyciąga cząsteczki wody i stwarza fizjologiczne warunki do dyfuzji, migracji i sortowania komórek skóry właściwej.

Wskazane jest stosowanie kremów nawilżających z filtrem przeciwsłonecznym. W ten sposób zadbasz o swoją skórę przed zniszczeniem spowodowanym ekspozycją na promieniowanie UV.

3. Oświetl lodem

Sekretem rozświetlonej skóry twarzy jest dokończenie oczyszczania za pomocą lodu, aby wzmocnić efekt. Osoby o wrażliwej skórze powinny owinąć lód szmatką.

4. Lekki makijaż

Konturuj grzbiet nosa i podkreśl kości policzkowe rozświetlającymi kroplami, które nadają naturalny kolor. Kosmetyk działa bezpośrednio na skórę, ale można go również zmieszać z kremem nawilżającym. Nakreśl brwi kredką, która jest nieco ciemniejsza niż kolor twoich włosów. Do ust wybierz balsam, który zawiera składniki odżywcze, takie jak masło kakaowe lub miód. Te składniki sprawiają, że usta nie będą popękane.

Inne zabiegi, które przyczyniają się do wyglądu „dziecięcej skóry”

Oprócz pielęgnacji skóry, którą możesz zapewnić w domu, istnieją małoinwazyjne zabiegi estetyczne, które sprzyjają efektowi baby skin.

Ponowne zagęszczanie HA

Składa się z mało skutecznej procedury odmładzania skóry twarzy. Oprócz poprawy tekstury zapobiega oznakom przedwczesnego starzenia i poprawia elastyczność skóry właściwej.

Jest nakładany za pomocą mikrowstrzykiwania wentylatorem, który dotyka tylko powierzchownej i pośredniej skóry właściwej. Proponowanym wypełniaczem do twarzy jest kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej ze względu na jego zdolność do nawilżania i zwalczania fotostarzenia bez zwiększania objętości po nasączeniu.

Projekt HA

Infiltracja elastycznego kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli pogłębia okolice policzkowe i pomaga uzyskać „dziecięcą skórę”. Jedna sesja w roku uzupełnia objętość, którą z czasem tracą kości policzkowe. Zabieg zaokrągla i eksponuje również policzki.

Niestandardowe peelingi

Mieszanki kwasów idealnie nadają się do poprawy wyglądu skóry. Peelingi te przygotowywane są w zależności od potrzeb każdego rodzaju skóry i zazwyczaj zawierają kwasy następujących typów:

 • Fitynowy
 • Kojowy
 • Mlekowy
 • Pirogronowy
 • Salicylowy
 • Glikolowy
 • Migdałowy

Maksymalnie 6 sesji w ciągu 21 dni może pomóc osobie uzyskać równomierną, pozbawioną skaz i promienną cerę. Ilość peelingów zależy od stanu skóry. Zabieg jest wykonywany przez dermatologa lub kosmetologa, ponieważ mają oni doświadczenie w mieszaniu kwasów.

Intensywne światło pulsacyjne (IPL)

Intense Pulsed Light (IPL) to odpowiednia metoda rozjaśniania skóry. Technika ta ma istotne zalety:

 • Wyrównuje koloryt cery
 • Oczyszcza żyły
 • IPL traci rozszerzone pory
 • Znika zaczerwienienie
 • Promuje tworzenie nowego kolagenu
 • IPL usuwa skazy spowodowane promieniowaniem UV
Peeling światłem
W przypadku IPL wykonywany jest peeling na bazie światła. Jest to metoda, którą należy wykonywać pod nadzorem przeszkolonego personelu.

Endermologia

Jest to energiczny, mechaniczny masaż twarzy przy użyciu aparatu typu Ergolift LPG®. Celem jest aktywacja fibroblastów i produkcja kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Po masażu warto nałożyć maseczkę z biocelulozy, która nawilża, wygładza drobne zmarszczki i rozjaśnia koloryt. Sześć sesji pobudza mikrokrążenie, a cera odzyskuje naturalny połysk.

Dodatkowe informacje o godnej pozazdroszczenia skórze dziecka

Wśród kwasów polecanych do uzyskania efektu baby skin, wyróżniają się niektóre o natychmiastowym działaniu. Są to alfa-hydroksykwas lub kwas glikolowy oraz retinol lub beta-hydroksykwas. Stosowanym w połączeniu przypisuje się im minimalizację niedoskonałości skóry, zmniejszenie otwartych porów, wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Dawki tych związków powinien przepisać dermatolog.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.