Dziwne rzeczy, które mogą się zdarzyć po seksie

Po seksie możemy doświadczać różnych doznań, sytuacji i dziwnych rzeczy, szczególnie na początku naszego życia seksualnego. Jeśli te nie znikną, wskazane jest skonsultowanie się ze specjalistą.
Dziwne rzeczy, które mogą się zdarzyć po seksie

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Zanim zaczęłaś uprawiać seks, prawdopodobnie często zastanawiałaś się, jak by to było, prawda? A jeśli nadal nie rozpoczęłaś swojej przygody seksualnej, prawdopodobnie zadajesz te pytania teraz. Jeśli kiedykolwiek rozmawialiśmy z ludźmi, których znaliśmy i którzy uprawiali seks, lub czytaliśmy o tym w książkach, czasopismach i artykułach, wielu (lub większość) ludzi twierdziło, że to coś niesamowitego. Ale jaka jest rzeczywistość? Co tak naprawdę dzieje się po seksie?

Kiedy już zaczęliśmy uprawiać seks, odkrywamy, że nie wszystkie doznania, które odczuwamy, są zawsze przyjemne. W rzeczywistości można odczuć pewien dyskomfort, bolesne skutki a nawet podrażnienie. W tym artykule opowiemy Ci o dziwnych rzeczach, które mogą się zdarzyć po seksie, czym są one spowodowane i co możemy zrobić, aby sobie z nimi poradzić.

Oczekiwania związane z seksem sprawiają, że uważamy go za wyjątkowy i magiczny moment, podczas gdy w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Nasze pierwsze doświadczenie współżycia seksualnego często może odebrać całą magię, w którą pierwotnie wierzyliśmy.

Gdy po raz pierwszy rozbieramy się przed kimś, możemy poczuć się dość niepewnie i trochę onieśmieleni. Ponadto w przypadku kobiet stosunek seksualny (zwłaszcza pierwszy raz) może być nieco nieprzyjemny i bolesny.

Dlatego wszystkie romantyczne idee, które widzieliśmy w filmach, mogą odlecieć, a wiele przekonań, które mieliśmy na temat uprawiania miłości, a o których mówi się w tych badaniach, rozpada się.

Dziwne rzeczy po seksie

Po seksie mogą pojawić się pewne doznania, które początkowo mogą nas przestraszyć. Dzisiaj poznamy je i odkryjemy powody, dla których mogą powstać.

Pieczenie i swędzenie podczas oddawania moczu

Pieczenie pochwy po seksie.

Po seksie wiele kobiet odczuwa pieczenie i swędzenie podczas oddawania moczu. Wiedza o tym, dlaczego tak się dzieje, jest niezbędna, ponieważ jest to najczęściej zadawane pytanie podczas konsultacji ginekologicznych.

To pytanie zadają kobiety rozpoczynające życie seksualne i często kojarzą je z chorobą przenoszoną drogą płciową. Tak nie jest. Objawy choroby przenoszonej drogą płciową (STD ) nie pojawiają się natychmiast po stosunku, ale co najmniej dzień lub dwa później.

U kobiet ujście cewki moczowej znajduje się kilka centymetrów nad otworem pochwy. Obszar ten może być podrażniony przez pocieranie prezerwatywy, tarcie penisa lub dłoni lub przez stosowane kremy nawilżające. Może to powodować pieczenie i swędzenie podczas oddawania moczu. Jeśli jednak masz jakiekolwiek pytania dotyczące możliwej choroby przenoszonej drogą płciową, powinnaś przejść testy, aby to wykluczyć.

Konieczność pójścia do toalety

Wiele kobiet wstydzi się mówić o tym aspekcie. Gdy tylko uprawiają seks lub podczas seksu, odczuwają potrzebę oddania moczu. Dzieje się tak dlatego, że podczas penetracji pochwy penis lub palce mogą mocno dotykać i stymulować punkt G, co powoduje potrzebę pójścia do łazienki.

W żadnym momencie nie powinno to skłaniać nas do myślenia, że rzeczywiście możemy oddać mocz podczas stosunku. Jedyne, co może się zdarzyć, to squirt. Ponadto oddawanie moczu po stosunku to dobra rzecz. Pozwala to uniknąć ryzyka zarażenia się infekcjami moczu, jeśli masz do nich skłonność.

Małe plamki krwi po seksie

Około 1 na 10 kobiet ma niewielkie krwawienie z pochwy po seksie, które ustaje tego samego lub następnego dnia.

Wiemy, że może to nastąpić podczas pierwszego zbliżenia seksualnego kobiety, ale może również wystąpić podczas późniejszej penetracji. Bardzo intensywny stosunek, nadmierne tarcie lub brak smarowania to najczęstsze przyczyny i nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia.

Rozwiązaniem jest trochę odpocząć lub zwolnić podczas penetracji. Powinniśmy się niepokoić tą sytuacją, gdy krwawienie nie ustaje dzień po stosunku seksualnym.

Ból w podbrzuszu

Kobieta z bólem pochwy.

Kolejną dziwną rzeczą, która może się przydarzyć po seksie, jest ból w podbrzuszu. Ten dyskomfort ma wiele przyczyn i uporczywe dolegliwości powinny być leczone przez lekarza.

Ból związany ze stosunkiem płciowym jest objawem niepatologicznym. Wynika to z faktu, że podczas zbliżenia miłosnego można odczuć dyskomfort z powodu intensywnej prędkości pchania. Po wytrysku zaczyna się niewielki dyskomfort w obrębie miednicy, który może być spowodowany uciskiem okrężnicy, po otrzymaniu wibracji ruchów pchających.

Intensywna aktywność seksualna może powodować lekkie napięcie mięśni miednicy, które kurczą się pod wpływem wibracji ruchów. Podczas kurczenia następuje lekkie napięcie, które powoduje ból.

Innym powodem może być to, że podczas stosunku ściany pochwy zostały lekko uszkodzone przez brak odpowiedniego nawilżenia, co może powodować nieprzyjemne odczucia po stosunku.

To, co początkowo jest dziwne po seksie, z czasem stanie się normalne

Często po seksie możemy odczuwać różne dziwne doznania. Niektóre pojawiają się tylko wtedy, gdy po raz pierwszy zaczynamy uprawiać seks. Z czasem stają się one normalne, a dyskomfort znika. Stopniowo się do nich przyzwyczajamy.

Jednak niektóre z tych doznań po seksie można doświadczać raz po raz. Generalnie są one częstsze, gdy nie ma dostatecznego pobudzenia, a co za tym idzie, wystarczającego nawilżenia.

Jeśli osiągnięcie odpowiedniego poziomu smarowania jest zbyt trudne, możesz użyć produktu dobrej jakości, który pomoże Ci w tym zakresie. Zazwyczaj najlepsze są te na bazie wody. I pamiętaj, że jeśli masz jakieś pytania lub dyskomfort się utrzymuje, powinnna ś udać się do ginekologa.

To może Cię zainteresować ...
Seks po rozwodzie: co należy wiedzieć?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Seks po rozwodzie: co należy wiedzieć?

Seks po rozwodzie wygląda inaczej w przypadku każdej osoby. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, aby jak najlepiej zadbać o swoje ciało i emocje?



  • Andrés Domingo, A. (2005). Enfermedades de transmisión sexual. Pediatria Integral9(2), 105–120.
  • Berman, L. A., Berman, J., Miles, M., Pollets, D., & Powell, J. A. (2003). Genital self-image as a component of sexual health: Relationship between genital self-image, female sexual function, and quality of life measures. Journal of Sex and Marital Therapy29, 11–21.
  • Fernández  L., Bustos L., González, L., Palma  D., Villagrán, J., & Muñoz, S. (2000). Creencias, actitudes y conocimientos en educación sexual. Revista médica de Chile128(6), 574-583.
  • Gil Vera V.D. (2019). Disforia postcoital sexual en la vida conyugal. Revista desexología, 8(1), 77-81.
  • Maserejian, N. N., Shifren, J., Parish, S. J., Segraves, R. T., Huang, L., & Rosen, R. C. (2012). Sexual arousal and lubrication problems in women with clinically diagnosed hypoactive sexual desire disorder: Preliminary findings from the hypoactive sexual desire disorder registry for women. Journal of Sex and Marital Therapy38(1), 41–62.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.