Chore nerki – symptomy i leczenie

Nerki to organ podatny na infekcje. Chore nerki są przyczyną dużego bólu w dole pleców i w okolicy miednicy. Dowiedz się, jak naturalnie leczyć infekcje!
Chore nerki – symptomy i leczenie

Ostatnia aktualizacja: 26 listopada, 2018

Uważaj na nerki! Ciepło się ubierz! Pij dużo wody! Ile razy słyszeliśmy te zdania z ust naszych mam i babć? Rzeczywiście chore nerki to nic przyjemnego – silny ból, ograniczenie swobody ruchów, fatalne samopoczucie, długo utrzymujący się stan podgorączkowy itp.

Jeżeli miałaś kiedykolwiek chore nerki, wiesz jaka to problematyczna dolegliwość, dlatego też chcemy opowiedzieć nieco więcej o tych infekcjach i podpowiedzieć Ci, jak sobie z nimi radzić. Zamiast sięgać po apteczne produkty, wykorzystaj popularne zioła, owoce i warzywa!

Chore nerki – skąd się bierze infekcja?

Ból nerek

Infekcja jednej, a czasem nawet obu nerek, występuje wówczas, gdy nerki zostają zaatakowane przez bakterie, które doprowadzają do stanu zapalnego i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie organu.

Przy infekcjach występują także objawy w drogach moczowych, które mogą nas informować, że z nerkami dzieje się coś złego. Zauważamy wtedy zmianę koloru moczu, a nawet cierpimy z powodu bólu występującego podczas oddawania moczu. Poznajmy jednak szczegóły przyczyn, które powodują infekcje nerek.

Przyczyny infekcji nerek:

  • bakterie
  • zapalenie pęcherza moczowego
  • kamienie nerkowe
  • zakażenie nerek (częściej występuje u kobiet)
  • cukrzyca
  • genetyczne nieprawidłowości związane z nerkami
  • torbiele w nerkach
  • niektóre formy niedokrwistości
  • niska odporność i osłabiony układ immunologiczny

Jakie objawy mogą występować przy infekcji nerek?

  • ból brzucha, dolnej części pleców, a nawet pachwiny
  • zmęczenie
  • stan podgorączkowy
  • silna potrzeba częstego oddawania moczu, zwykle w małych ilościach
  • ból i pieczenie podczas oddawania moczu
  • dreszcze
  • nudności
  • utrata apetytu

Domowe sposoby na chore nerki

Na pewno wiesz, że to twój lekarz powinien ustalić sposób leczenia, bo często antybiotyki są niezbędne w walce z infekcjami nerek.

W domu jednak możesz stosować kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że twoje nerki będą funkcjonowały lepiej i sprawniej, jak również wpłyną pozytywnie na cały układ moczowy.

1. Jedna łyżeczka sody oczyszczonej spożywana codziennie

Łyżka sody oczyszczonej

Nic bardziej prostego, a jednocześnie skutecznego! Wystarczy wypić szklankę wody z dodatkiem jednej łyżeczki sody oczyszczonej, najlepiej po głównym posiłku.

Taki nawyk pomaga nerkom lepiej filtrować, ułatwiając ich pracę i oczyszczając je, usuwając w ten sposób wszelkie toksyny, które mogą się przyczynić do powstania infekcji. Teraz już wiesz, jak dobrze jest wypijać roztwór z jednej łyżeczki sody oczyszczonej codziennie.

2. Pij dużo wody

To podstawa. Dwa litry wody dziennie. W ten sposób eliminujemy toksyny z organizmu, sprawiamy, że nerki lepiej funkcjonują, poprawiamy też funkcje wątroby, serca i całego ciała.

Im więcej wody pijemy, tym lepiej eliminujemy bakterie, które są szkodliwe dla naszych nerek. Możemy dodać kilka kropli cytryny, czym poprawimy smak. Pamiętajmy jednak, aby do wody nie dodawać cukru!

3. Najlepszy napój na chore nerki? Sok z owoców leśnych!

Koktajl z owoców leśnych

Liczne badania naukowe dowiodły, że sok żurawinowy zapobiega przyleganiu bakterii do ścian dróg moczowych i w ten sposób ułatwia wydalanie ich wraz z moczem, oczyszczając tym samym nasze chore nerki.

Najlepiej wypijać co najmniej dwie filiżanki soku z żurawiny lub innego soku z owoców leśnych dziennie. Jeżeli taki napój okazałby się trudny do zdobycia, można go zastąpić sokiem winogronowym. Nie wahaj się, to naprawdę działa!

4. Woda kokosowa i jej dobrotliwe właściwości dla nerek

Zarówno woda kokosowa, jak i olej kokosowy mają cudowne właściwości, które pomagają oczyścić nerki z zalegających w nich bakterii.

Oprócz tego, są także produktami silnie antybakteryjnymi, mogącymi zlikwidować nawet bakterię E. coli (pałeczka okrężnicy), która bywa odporna – nawet na antybiotyki. Tak więc, nie wahaj się wypijać nawet dwie szklanki wody kokosowej w ciągu dnia, jedną po przebudzeniu i drugą przed snem.

Do tego, idealnie jest spożywać dwie łyżeczki oleju kokosowego dziennie. Twoje nerki odwdzięczą ci się za to zdrowiem.

5. Korzyści wynikające z jedzenia szparagów

Zielone szparagi

Wiedziałaś, że jedzenie szparagów przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi? Szparagi sprawdzają się wspaniale w oczyszczaniu dróg moczowych, a także są wstanie pomóc nam w leczeniu infekcji, które zaatakowały nerki i drogi moczowe.

Nie przejmuj się tym, że kiedy je jesz, twój mocz brzydko pachnie, to normalne. Na pewno nie pożałujesz, bo substancje lecznicze zawarte w szparagach przyczynią się do pozbycia się wszelkich dolegliwości związanych z nerkami.

Nie wahaj się dodawać szparagów do swoich sałatek, aby w ten sposób dbać o swoje zdrowie!

6. Ocet jabłkowy

Jeżeli cierpimy na chore nerki czy zapalenie dróg moczowych, bardzo pomocne może okazać się także picie szklanki wody z dodatkiem jednej łyżki octu jabłkowego.

Produkt ten sprawdza się również świetnie w poprawianiu przemiany materii, w zasadzie ma dobroczynny wpływ na cały układ pokarmowy, jak i układ moczowy. Co ty na to, aby codziennie wypijać szklankę wody z łyżką octu jabłkowego, po obiedzie? Na pewno nie pożałujesz!

7. Cudowne działanie koktajlu z selera

Koktajl z zielonych warzyw i owoców na chore nerki

To bardzo prosta i skuteczna strategia, dzięki której stopniowo pozbędziesz się infekcji nerek.

W jaki sposób należy przygotować koktajl, aby jego działanie było skuteczne? To bardzo proste, wystarczy zmiksować w blenderze dwie łodygi selera, dwa grube plastry ananasa i filiżankę naparu z rumianku. Następnie, należy wymieszać koktajl z litrem wody i pić w ciągu dnia. Zobaczysz, jak dobrze się po nim poczujesz!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.