Bolące gardło - najlepsze napoje na ukojenie bólu

Bolące gardło - najlepsze napoje na ukojenie bólu

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia, 2019

Bolące gardło jest objawem przeziębienia. Chociaż może to być denerwujące możliwe jest stosowanie naturalnych środków łagodzących ten ból.

Bolące gardło może pojawić się z dnia na dzień, przynosząc ból i odbierając chęci do działania. Jeśli nie wiesz, co robić w tych przypadkach w tym artykule przedstawimy Ci niektóre gorące napoje, aby złagodzić ból, a nawet sprawić, że zniknie.

Jednym z najczęstszych objawów choroby jest odczuwanie bólu gardła. Ta część ciała może dać pierwsze objawy grypy lub poważniejszych problemów. Dlatego ważne jest, aby zająć się nimi, aby uniknąć groźniejszych dla zdrowia sytuacji.

Istnieją różne leki łagodzące ból gardła. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zawsze udać się do lekarza, aby wykryć przyczyny choroby i znaleźć sposób, aby ją wyleczyć. Unikaj samoleczenia.

Na szczęście zawsze możesz skorzystać z naturalnych opcji. Istnieją gorące napoje, które możesz przygotować w domu, które pomogą złagodzić ból gardła. Co więcej mogą stać się regularnym napojem ze względu na swój pyszny smak.

Bolące gardło – przyczyny

Jeśli podczas mówienia lub śpiewania nie dbasz o struny głosowe z pewnością pojawi się u Ciebie ból gardła. Unikaj krzyczenia i podnoszenia głosu.

Razem z objawami takimi, jak gorączka i grypa występuje również bolące gardło. Jeśli doświadczasz zmian klimatycznych lub często przebywasz w towarzystwie osób cierpiących na te choroby najprawdopodobniej Ty również zachorujesz.

ból gardła

Najlepsze napoje na ukojenie bólu gardła

1. Woda

Najlepszym napojem na prawie każdą dolegliwość jest woda. Zimna lub gorąca pomoże złagodzić ból gardła i dyskomfort. Zaleca się picie co najmniej dwóch litrów lub ośmiu szklanek wody dziennie, aby zachować zdrowie i pozostać nawodnionym.

Aby picie dużej ilości wody stało się dla Ciebie nawykiem zalecamy posiadanie osobistego termosu. Dzięki temu, że jest on zawsze pełen wody i że masz go ciągle przy sobie będziesz czuć potrzebę picia, aż zamieni się to w nawyk.

2. Sok owocowy

Owoce mogą dostarczyć Ci wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Pomogą Ci być zdrowszym i utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia pomagając w ten sposób w walce z bólem gardła. Pamiętaj, aby przygotować sok w domu, aby upewnić się, że zawiera on niezbędne składniki w odpowiednich ilościach.

Soki z ananasa, pomarańczy lub cytryny są dobrym rozwiązaniem, ponieważ mają właściwości przeciwzapalne. W ten sposób pomogą Ci w walce z bólem gardła.

3. Herbata i napary

Herbata jest zawsze dobrym wyborem! Dzięki ciepłu rozluźniają się mięśnie gardła. Co więcej, w zależności od rodzaju ziół może pomóc w walce z bólem. Przykładem jest szałwia, zioło o relaksujących i przeciwzapalnych właściwościach, które świetnie radzi sobie z bólem gardła.

4. Woda z miodem i cytryną

Aby szybko i skutecznie złagodzić ból gardła możemy zastosować wodę z miodem. Zauważymy jego efekty już po pierwszym kubku.

miód i cytryna na bolące gardło

Składniki

  • 1 szklanka wody (250 ml)
  • 1 łyżka miodu (25 g)
  • 2 łyżeczki soku z cytryny (10 ml)

Przygotowanie

  • Podgrzej wodę, dodaj łyżkę miodu i sok z cytryny i dobrze wymieszaj.
  • Oprócz picia możesz także płukać nim gardło, aby uzyskać lepsze wyniki.

5. Ciepły rosół

Nie może zabraknąć w tym zestawieniu ulubionego leku wszystkich matek – ciepłego rosołu. Wypij bulion z kurczaka i warzyw i szybko zauważysz, jak ból gardła zaczyna znikać.

Podsumowanie

Spożywając te napoje szybko zauważysz poprawę zdrowia i jakości życia. Jeśli jednak dolegliwości będą się utrzymywać przez wiele dni najlepiej udać się do lekarza i rozpocząć leczenie.

Oprócz spożywania tych napoi w celu poprawy stanu gardła możesz również spożywać je jako przekąskę lub do ogrzania się w zimne dni. Nie wahaj się podzielić tymi przepisami z członkami Twojej rodziny, aby zadbać również o ich zdrowie.

To może Cię zainteresować ...
Ból gardła – możesz wyleczyć go ciepłą wodą i miodem!
Krok do ZdrowiaPrzeczytaj na Krok do Zdrowia
Ból gardła – możesz wyleczyć go ciepłą wodą i miodem!

Ból gardła może być spowodowany przez wirusy lub bakterie. W razie wątpliwości powinieneś udać się do lekarza, aby ustalić źródło Twoich dolegliwoś...