Aksamitna skóra twarzy - jak to osiągnąć?
Z pewnością doskonale wyglądająca, gładka skóra jest marzeniem każdego z nas. Nie tylko chcemy, aby nie było na niej znamion i trądziku, ale żeby była zdrowa, jasna i jedwabiście gładka, w szczególności na twarzy. Aktualnie, rynek kosmetyczny oferuje nam szeroki wybór produktów do pielęgnacji i zabiegów skóry twarzy. Wiele z nich na pewno spełnia swoje funkcje i powoduje to, że skóra jest w lepszej kondycji, jednak niejednokrotnie wiąże się to z wygórowanymi kosztami. Z tego powodu dziś przedstawimy kilka domowych sposobów i maseczek własnej roboty, bazujących na łatwo dostępnych owocach, które spowodują, że skóra na twarzy zostanie rozjaśniona, i wolna od niedoskonałości.
Te proste metody pomogą ci zmniejszyć widoczne przebarwienia, pozostawiając cerę gładką i odżywioną. Oprócz tego, masz pewność, że zabiegi te są bezpieczne i nie musisz wydawać na nie ostatniego grosza. Skorzystaj więc z dobrodziejstw, jakie kryją się za naturalnymi produktami, poznaj ich właściwości i naucz się w odpowiedni sposób z nich korzystać, a nadasz swojej skórze nowy, aksamitny wygląd, i blask.
Zdrowa i rozjaśniona skóra twarzy – jak to zrobić?
Domowa maseczka z banana i miodu
To jeden z najprostszych sposobów osiągnięcia czystej, odżywionej i pozbawionej niedoskonałości skóry.
Sposób przygotowania:
W czystym naczyniu umieść połowę banana i rozgnieć go dokładnie widelcem. Następnie, dodaj łyżeczkę miodu i dokładnie wymieszaj tak, aby uzyskać jednolitą gładką masę. Po wymieszaniu, odstaw na pięć minut.
Po upływie wskazanego czasu, nałóż maseczkę na twarz i pozwól, by skóra wchłaniała odżywcze składniki przez przynajmniej 20 minut. Po zakończeniu, zmyj resztki maseczki chłodną wodą i delikatnie osusz ręcznikiem. Aby skóra stała się jaśniejsza i wygładzona, zabieg ten należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.
Domowa maseczka z pomarańczy i jogurtu
Sposób przygotowania:
Wyciśnij połowę pomarańczy i dodaj dwie łyżeczki jogurtu naturalnego. Wymieszaj dokładnie te dwa składniki, aż do uzyskania jednolitej masy. Następnie, zamocz w mieszance płatek kosmetyczny i przy jego użyciu nakładaj produkt na twarz. Po zakończeniu, pozostaw na twarzy na około 15-20 minut, a po upływie zalecanego czasu, spłucz chłodną wodą. Aby maseczka przyniosła oczekiwany rezultat i skóra poprawiła swój wygląd, należy ją stosować codziennie przez miesiąc. Po upływie tego czasu można kontynuować zabiegi, ale tym razem maksymalnie do dwóch razy w tygodniu.
Domowa maseczka z ogórka i soku z cytryny lub soku z cytryny i miodu
Sposób przygotowania:
Produkty należy dokładnie ze sobą wymieszać, nałożyć i pozostawić na 20 minut. Po upływie czasu, spłukać chłodną wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem.
W przypadku tych dwóch maseczek, najlepiej stosować je od dwóch do trzech razy w tygodniu. Nie powinniśmy przesadzać z ilością soku z cytryny, jako że działa on na tyle silnie, że skóra twarzy w wypadku jego nadmiernej ilości mogłaby zostać podrażniona, szczególnie w delikatnych miejscach.
W momencie stosowania maseczek, należy unikać ekspozycji na słonce. Oprócz tego, podczas wyjścia na promienie UV, skóra zawsze powinna być chroniona przez odpowiedni krem z wysokim filtrem.
Pamiętaj!
Powyższe maseczki oprócz tego, że powodują, że skóra staje się jaśniejsza, odżywiają ją i nawadniają, pozostawiając uczucie świeżości i odmłodzenia. Dlatego, nie rezygnuj z ich stosowania i spraw, aby Twoja skóra twarzy zawsze wyglądała pięknie, i młodo!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Kumar, V., Abbas, A. K., & Aster, J. C. (2013). Piel. In Robbins Patología Humana. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004.
- Quirúrgica, M. (2012). Dermatología. Dermatologia Cosmetica, Medica y Quirurgica. https://doi.org/10.1016/j.ijfoodmicro.2015.01.016.
- Huertas, R. A. P. (2013). Yogur en la salud humana. Revista Lasallista de Investigacion, 9(2), 162–177.
- Mukherjee, P. K., Nema, N. K., Maity, N., & Sarkar, B. K. (2013, January). Phytochemical and therapeutic potential of cucumber. Fitoterapia. https://doi.org/10.1016/j.fitote.2012.10.003
- Akhtar, N., Mehmood, A., Khan, B., Mahmood, T., Muhammad, H., Khan, S., & Saeed, T. (2011). Exploring cucumber extract for skin rejuvenation. African Journal of Biotechnology, 10(7), 1206–1216. Retrieved from https://www.ajol.info/index.php/ajb/article/view/92859