Brodawki – 10 naturalnych sposobów

· Styczeń 3, 2016
Aby usunąć brodawki namocz wacik w occie i zaaplikuj na skórę na noc. Ocet posiada bowiem silne właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Brodawki to uciążliwa choroba skóry wywoływana przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Nie jest to zazwyczaj groźna dolegliwość, jednak brodawki są raczej nieprzyjemne i mało estetyczne.

Brodawki najczęściej pojawiają się w okolicach klatki piersiowej, pach czy szyi, na stopach i dłoniach, a nawet powiekach. Bardzo rzadko są bolesne, jednak łatwo zarazić nimi innych: wystarczy kontakt ze skórą chorej osoby.

Brodawki – naturalnych sposobów

Najczęstszą metodą walki z brodawkami czy kurzajkami jest przyżeganie, czyli termiczny zabieg medyczny usuwający nadmiar tkanki. Istnieją także jednak naturalne sposoby na pozbycie się tego uciążliwego problemu.

Cytryna

Sok z cytryny ma właściwości antyseptyczne oraz przeciwwirusowe, które pomogą uporać się z brodawkami. Aby sposób ten był skuteczny, aplikuj sok z cytryny kilka razy dziennie bezpośrednio na zakażoną skórę.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to także świetny naturalny środek, aby zwalczyć brodawki. Wystarczy, że wymieszasz odrobinę sody z octem i zaaplikujesz bezpośrednio na skórę.

Ocet jabłkowy

Ocet to środek o wyjątkowych właściwościach antywirusowych, antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Właśnie dlatego może stać się on Twoim sprzymierzeńcem w walce z kurzajkami.

Namocz w occie bawełniany wacik i zaaplikuj na brodawki. Następnie nałóż opatrunek i pozostaw na noc.

Czosnek

Czosnek

Kolejnym skutecznym naturalnym środkiem na brodawki jest czosnek, gdyż pomoże on zwalczyć bakterie i wirusy, które wywołują infekcję.

Czosnek może być spożywany doustnie albo stosowany miejscowo. Wystarczy, że rozgnieciesz kilka ząbków i powstałą pastę nałożysz bezpośrednio na skórę, owiniesz bandażem i pozostawisz na noc.

Aloes

Aloes od setek lat był używany jako naturalne lekarstwo na wszelkie dolegliwości skóry. Jest on więc również skuteczny w walce z kurzajkami.

Aby zapomnieć co to brodawki stosuj żel aloesowy kilka razy dziennie bezpośrednio na skórę.

Sok z cebuli

Cebula

Dokładnie tak samo jak czosnek, cebula również pomoże Ci uporać się z bakteriami i wirusami wywołującymi brodawki. Pokrój drobno cebulę, dodaj sól i pozostaw na noc.

Następnego dnia odcedź uzyskany sok  i stosuj go bezpośrednio na skórę przez 12 nocy z rzędu. Bardzo szybko zauważysz poprawę.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek herbaciany to naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości, w tym na uciążliwe kurzajki i brodawki. 

Aplikuj olejek na skórę kilka razy dziennie. Jednorazowo używaj niewielkiej ilości olejku, gdyż jest on dość intensywny.

Łodyga mniszka

Mniszek

Mniszek jest najlepszy do stosowania na brodawki w okolicach szyi i twarzy. Wykorzystaj mleczny płyn z łodygi mniszka i stosuj bezpośrednio na skórę.

Olejek rycynowy

Dzięki olejkowi rycynowemu brodawki znikną w mniej niż 4 tygodnie! Dodaj do oleju trochę proszku do pieczenia, a powstałą pastę aplikuj na zainfekowaną skórę.

Następnie nałóż opatrunek i pozostaw na jakiś czas.

Witamina C

Dzięki swojej kwasowości, witamina C jest kolejnym naturalnym lekarstwem na kurzajki i brodawki. Rozgnieć tabletkę witaminy C i dodaj odrobinę wody, aby przygotować mieszankę o konsystencji pasty.

Nałóż na skórę i pozostaw na 20 minut. Powtarzaj ten zabieg codziennie.

Zapamiętaj!

  • Wszystkie opisane wyżej naturalne sposoby na brodawki są skuteczne, ale tylko pod warunkiem, że są stosowane regularnie.
  • Pod żadnym pozorem nie wolno samodzielnie usuwać brodawek wycinając je, przypalając czy wyciskając. Jeśli brodawki na Twojej skórze są uciążliwe i bardzo Cię niepokoją, niezwłocznie udaj się do lekarza.