Jak zachować młodość? Spróbuj tych 10 produktów!

Jak zachować młodość? Spróbuj tych 10 produktów!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Młodość i zdrowie to nie tylko zabiegi i terapie zewnętrzne dla zachowania nieskazitelnej skóry. Odżywianie odgrywa fundamentalną rolę. Przy odpowiedniej diecie, nawet nie zwrócisz uwagi na upływ lat.

Żyjemy w czasach, w których jesteśmy narażone na niezliczoną ilość czynników powodujących przedwczesne starzenie się organizmu.

Złe odżywianie, zanieczyszczenia, promienie słoneczne, nałogi i siedzący tryb życia, mogą sprawić, że zbyt wcześnie utracimy naszą młodość, nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz organizmu.

Eksperci zgadzają się co do tego, że dla zachowania młodego wyglądu jest niezbędny zdrowy tryb życia. Uprawianie sportów, odpowiednia ilość wypijanej wody i zrównoważona dieta są podstawą. Dzisiaj przedstawimy Ci 10 produktów, które pomogą Ci zachować młodość i urodę przez długie, długie lata.

Jak zachować młodość? Spróbuj tych 10 produktów!

Pełne ziarna zbóż

Każda dobra dieta powinna zawierać kilka porcji pełnych ziaren zbóż na dzień. Są one bardzo bogate w witaminy i w błonnik – substancje fundamentalne w profilaktyce chorób serca, raka i dla poprawy trawienia.

Oprócz tego, zawierają duże ilości antyoksydantów, niezbędnych do naprawiania komórek i zdrowej skóry.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek

Tan nadzwyczaj popularny produkt jakim jest oliwa z oliwek, pomaga zatrzymać bieg czasu i zachować młodość i witalność. J

est niezastąpiona dla zdrowia i urody. Gwarantuje to jego wysoka zawartość polifenolów – antyoksydantów, które minimalizują ryzyko chorób układu krążenia. Witaminy A i E utrzymują skórę gładką i jędrną.

Jagody

Jagody sławią się – przede wszystkim – wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które poprawiają stan naszej skóry i naszego organizmu. Ale nie tylko.

Te malutkie owoce dostarczają nam porządne ilości witamin C i  E, żelaza i magnezu. Niezbędne do uniknięcia wielu chorób. 

Gorzka czekolada

Ten przepyszny produkt, jakim jest gorzka czekolada, może stać się Twoim sekretem na młodość. Zawiera ogromne ilości antyoksydantów, takich jak katechiny i epikatechiny.

Jedzenie gorzkiej czekolady z umiarem poprawia krążenie krwi, układ nerwowy i wpływa na zdrowie naszego serca.

Brokuły

Brokuły na młodość

Takie warzywa jak brokuły, powinny gościć na naszym stole wyjątkowo często. Są niezastąpione dla tych, którzy chcą zachować młodość i zdrowotność swojego organizmu.

Przepełnione witaminami i minerałami, są zdolne zwalczyć wolne rodniki i zapobiec uszkodzeniom naszych organów i naszej skóry.

Czerwone wino

Wino od jakiegoś czasu stało się sekretem na młodość dla wielu ludzi na całym świecie. Jeden kieliszek wina dziennie przynosi wiele korzyści – poprawia zdrowie serca, obniża ciśnienie tętnicze i kontroluje poziom cukru.

Wszystkie te właściwości są związane z wysoką zawartością rezweratrolu – substancji zdolnej wstrzymać proces przedwczesnego starzenia się skóry.

Pomidory

Jedne z najlepszych antyoksydantów możemy znaleźć w pomidorach. Warzywa te są przepełnione likopenem, który nadaje im ten charakterystyczny czerwony kolor, a przy okazji obniża poziom cholesterolu, zapobiega chorobom serca i nowotworom.

Pełni również funkcję flirtu przeciwsłonecznego i stymuluję regenerację skóry.

Zielona herbata

Zielona herbata

Zielona herbata rozpowszechniła się na całym świecie ze względu na swoje niezliczone właściwości lecznicze.

 Jej składnikiem aktywnym jest EGCG (Galusan epigallokatechiny), który pomaga wyeliminować toksyny z organizmu, poprawia nasz stan zdrowia i pomaga skórze zachować młodość, chroniąc ją przed promieniami ultrafioletowymi.

Awokado

Produkt tak smaczny i pożywny, jakim jest awokado, przy okazji pomaga nam zadbać o naszą skórę i nasz organizm. Jest bogaty w olejki esencjalne, które dogłębnie nawilżają, stymulują produkcję kolagenu i – dzięki wysokiej zawartości witaminy E – przedłużają naszą młodość.

Łosoś

Łosoś jest jednym z naturalnych źródeł Omegi 3, tłustego kwasu niezbędnego dla utrzymania młodej skóry. Chroni ją i nawilża. Kwas o którym mowa, jest również dostępny w niektórych warzywach.

Warto włączyć go do naszej diety ze względu na przeciwutleniacze, które poprawiają kondycję naszego ciała i przedłużają naszą młodość.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.