Wysokie ciśnienie krwi – poznaj 4 naturalne remedia

· Maj 22, 2018
Czosnek, oliwa z oliwek i ciemna czekolada to świetne naturalne metody leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Zaskoczy Cię, jak proste, a zarazem skuteczne są te środki zapobiegawcze.

Kiedy w grę wchodzi nasze zdrowie, zawsze mile widziany jest każdy naturalny, alternatywny sposób leczenia, który zarazem wykazuje udowodnioną naukowo skuteczność.  W tym artykule przedstawimy listę naturalnych remediów na wysokie ciśnienie krwi. Zobaczysz, że są łatwo dostępne, skuteczne i pomogą Ci działać leczniczo lub prewencyjnie w przypadku nadciśnienia.

Zanim zaczniemy, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób diagnozowane jest nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi). Aby postawić prawidłową diagnozę, lekarz regularnie mierzy ciśnienie krwi, podczas kilku badań kontrolnych.

Lekarz wyznaczy z jaką częstotliwością należy dokonywać pomiaru. Zbyt wysokie ciśnienie krwi jest diagnozowane po dwóch lub więcej następujących po sobie wskazaniach podwyższonego ciśnienia.

Jest kilka ważnych informacji, które należy zapamiętać. Zlekceważenie badania ciśnienia krwi może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Należą do nich udary, skrzepy krwi, paraliż twarzy, a nawet zawał serca. Nie chcemy Cię straszyć, chcemy jedynie zwrócić uwagę, że utrzymywanie prawidłowego ciśnienia pod kontrolą jest bardzo istotne dla naszego zdrowia.

4 naturalne lekarstwa na wysokie ciśnienie krwi

Zdziwisz się jakie to proste!

1. Sok z cytryny i pietruszka

Zatrzymywanie wody w organizmie nigdy nie jest dobrym znakiem. Jest to szczególnie ważne, jeśli cierpisz na wysokie ciśnienie krwi. Cytryna ma fantastyczne właściwości. Sok z cytryny jest doskonałym źródłem witaminy C.

Jest to związek, który doskonale nadaje się do zwalczania toksyn i innych składników, które gromadzą w przypadku zatrzymywania płynów.

Świeży sok z cytryny na wysokie ciśnienie

Ponadto, sok z cytryny ma właściwości moczopędne i filtrujące. Tak jak większość dobrych owoców, zawiera w sobie duże ilości wody. Przekłada się to na to, że jest idealnym składnikiem do naturalnego i bezpiecznego oczyszczania ciała.

Powinno się codziennie wypijać jedną lub dwie szklanki niesłodzonego soku z cytryny. Jeśli zrobisz to na śniadanie, pomoże Ci on przygotować ciało na oczyszczanie. Pozbywa się również substancji, które mogą powodować stres. Zapobieganie i dyscyplina są kluczem do sukcesu.

2. Czosnek

Czosnek jest prawdziwą gwiazdą w świecie naturalnych środków leczniczych. Jest uważany za najbardziej przydatny w leczeniu niekończącej się listy medycznych, żywieniowych, ortopedycznych i wielu innych problemów. Czosnek zalecany jest również w łagodzeniu objawów nadciśnienia.

Czosnek na wysokie ciśnienie krwi

Wielu specjalistów zaleca jedzenie czosnku jako naturalnego lekarstwa na wysokie ciśnienie krwi. Pomaga on również obniżyć poziom złego cholesterolu. Właściwości czosnku dają korzyści takie jak rozszerzenie tętnic – co zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi.

Możesz go przyjmować codziennie w postaci tabletek (kapsułki czosnku), dodawać czosnek do jedzenia lub zjeść czysty ząbek czosnku, który należy uprzednio namoczyć w szklance wody na 6 do 8 godzin. Aby wypróbować ten ostatni sposób, możesz umieścić ząbek czosnku w wodzie przed pójściem spać i zjeść następnego ranka.

3. Ciemna czekolada

Jesteśmy przekonani, że to lekarstwo Ci się spodoba. Ta znakomita alternatywa zdecydowanie jest najbardziej ekscytująca. Ciemna czekolada zawiera flawonoidy, które mają korzystny wpływ na zdrowie Twojego serca. Pomagają również obniżyć ciśnienie krwi.

Tabliczka gorzkiej czekolady na wysokie ciśnienie

Z tego powodu eksperci zalecają codzienne spożywanie niewielkiej ilości czekolady. Pamiętaj jednak, że musi to być ciemna, gorzka czekolada. Czekolada mleczna nie daje organizmowi takich samych korzyści.

4. Oliwa z oliwek

Już w czasach starożytnych Egipcjan liczne właściwości oliwy z oliwek były powszechnie znane i cenione. Oliwa z oliwek naturalnie kontroluje wysokie ciśnieniem krwi w organizmie.

Ten zdrowy tłuszcz składa się z trzech tysięcy różnych substancji chemicznych. Zapewniają one pewne właściwości, które wyróżniają się: zapobieganiem oksydacji komórkowej, kontrolowaniem cukrzycy i złego cholesterolu.

Oliwa z oliwek

Teraz, gdy już znasz jej właściwości, dodaj do swojej diety oliwę z oliwek, aby lepiej zadbać o swoje zdrowie. Najważniejszą rzeczą jednak, tak jak w przypadku pozostałych produktów, jest konsekwentność i regularne stosowanie.