Wrzodziejące zapalenie jelita grubego – Zwalcz je

Październik 24, 2015
Mleko ryżowe może nam pomóc zmniejszyć, a także poprawić objawy związane z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Wymieszaj mleko ze szklanką wody, spożywaj łyżką.

Za każdym razem, gdy mamy na myśli wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wiążemy je z problemami natury gastro-jelitowej, które zazwyczaj mają wpływ na stan jelita grubego.

Jego zapalenie  może zostać spowodowane przez obecność bakterii, wirusów, grzybów, a nawet wskutek emocji, czy też innych mniej oczywistych powodów. A zapalenie jelita grubego może pośrednio lub bezpośrednio zakłócać funkcjonowanie innych organów.

Ludzie cierpiący na zapalenie jelita grubego zazwyczaj uskarżają się na następujące objawy:

 • ból brzucha,
 • zaparcia,
 • biegunka,
 • wymioty,
 • wzdęcia.

Na szczęście znane jest kilka bardzo skutecznych sposobów radzenia sobie z tym schorzeniem w warunkach domowych i naturalnie pozwalających złagodzić przykre objawy. Przedstawimy tutaj zatem kilka istotnych wskazówek, które mogą okazać się pomocne, jeśli dopadnie Cię zapalenie jelita grubego łagodząc objawy oraz zapobiec powikłaniom będących częstym następstwem tej choroby.

Zrównoważona dieta na zapalenie jelita grubego

Najważniejszą z dostępnych możliwości jest spożywanie dużych ilości naturalnego i świeżego pożywienia cechującego się wysoką zawartością błonnika, co pozwoli dostarczyć organizmowi szeregu niezbędnych składników odżywczych bez nadmiernego jego obciążania podczas choroby. Dzięki temu uniknąć można podrażnienia układu pokarmowego.

Pokarm z dużą ilością błonnika

Absolutnie kluczową rzeczą jest unikanie pikatnych potraw, alkoholu oraz nadmiernych ilości kawy.

Jedz miętę

Mięta korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu trawiennego pobudzając aktywność gruczołów ślinowych, co z kolei przyśpiesza procesy trawienia. Mięta wykazuje również pozytywne oddziaływanie na układ nerwowy.

Herbata imbirowa

Herbata imbirowa

Herbata imbirowa jest doskonałym rozwiązaniem na dolegliwości powodowane przez wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ponieważ redukuje wzdęcia, ogranicza intensywność biegunki oraz zmniejsza ból towarzyszący tej chorobie.

Jęczmień jako suplement diety

Roślina ta stanowi nieocenioną pomoc dla poprawnego funkcjonowania jelit, jest także znakomitym źródłem witamin i minerałów pomagających złagodzić nieprzyjemne dolegliwości charakteryzujące zapalenie jelita grubego.

Domowe metody łagodzące zapalenie jelita grubego

Domowe sposoby na zapalenie jelita grubego

 • Jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych domowych metod leczenia różnych schorzeń, wśród których jest także zapalenie jelita grubego jest regularne picie szklanki wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego i miodu tuż przed każdym posiłkiem. Taką mieszaninę należy sporządzać i pić trzy razy dziennie.
 • Innym popularnym środkiem zwalczającym zapalenie jelita grubego jest zagotowanie niewielkiej ilości wody wraz ze szczyptą korzenia prawoślazu. Po pięciu minutach roztwór ten należy odstawić, a po wystygnięciu starannie odcedzić. Efekty lecznicze zapewnia wypicie jednej filiżanki tego napoju dziennie regularnie przez kilka tygodni, przy czym nie szczególnych wymagań, jeśli chodzi o porę picia tej mikstury.
 • Przygotuj sobie koktajl składający się z wody mineralnej, zmiksowanego jabłka, marchewki, ogórka i buraka. Wypijaj jedną porcję z rana i drugą po południu każdego dnia, a kurację tę rozciągnij na kilka tygodni.
 • Rozmieszaj jedną lub dwie łyżki oleju lnianego w połowie szklanki wody i odstaw na cały dzień. Następnie zmieszać je ponownie i wypij na pusty żołądek.
 • Woda z ryżu to kolejne dobre rozwiązanie, godne uwagi jeśli dopadło Cię zapalenie jelita grubego. Wystarczy po prostu gotować kubek ryżu w odmierzonej ilości trzech szklanek wody przez dwadzieścia minut. Pozostaw wywar do momentu opadnięcia osadu, odcedź wodę, a następne ją wypij.
 • Na zapalenie jelita grubego korzystnie wpływa rumianek. Wywar w postaci herbaty ziołowej można pić kilka razy dziennie.
 • Doskonały środek domowy na zapalenie jelita grubego stanowi aloes, można odpowiednią miksturę przygotować w domu lub kupić w sklepie ze zdrową żywnością. Żel z tej rośliny znakomicie wpływa na śluz stanowiący wyściółkę jelita grubego i układu pokarmowego w ogólności.
 • Dla osób często zapadających na zapalenie jelita grubego godne polecenia będą owoce takie, jak jabłka i papaje z uwagi na ich niezwykle korzystny wpływ na omawiane schorzenie.
WIĘCEJ DLA CIEBIE