Toksyny - 9 oznak, że jesteś nimi przeładowany

Kiedy nasze ciało jest przeładowane toksynami, stara się ono je wyeliminować. Wysyła nam również sygnały, które zdają się nie mieć nic wspólnego z toksynami. To jednak sposób, w jaki organizm radzi sobie z przeciążeniem.
Toksyny - 9 oznak, że jesteś nimi przeładowany
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kiedy nasze ciało jest przeciążone przez toksyny stara się ono ich pozbyć. Daje również sygnały, które czasem wydają się być bez związku. To wszystko jest częścią detoksu.

My wszyscy jesteśmy narażeni na takie czy inne negatywne skutki powodowane przez toksyny. Może się to nam przytrafić pomimo dobrego odżywiania oraz zdrowego trybu życia, który generalnie obniża poziom zanieczyszczeń w naszym organizmie.

Miejsca, w których przebywamy są pełne małych cząsteczek. Ponadto mogą znajdować się one w wodzie, powietrzu, jedzeniu oraz wielu innych źródłach. Mamy z nimi bezpośredni kontakt.

Posiadamy organy, które odpowiadają za zbieranie oraz wydalanie większości toksyn. Lecz czasami stają się one nimi przeciążone, a ich zdolność do pracy drastycznie spada. W konsekwencji akumulujemy toksyny. Nie jest łatwo się ich pozbyć, co często objawia się fizycznymi lub emocjonalnymi problemami zdrowotnymi.

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy problem. Istnieje jednak wiele sygnałów, które ostrzegają nas zanim nastąpią poważniejsze komplikacje.

Odkryjmy je!

1. Ciągłe zmęczenie oznaką możliwego zatrucia przez toksyny

Twoje ciało może się przepracowywać, aby wydalić wszystkie toksyny nagromadzone w przeróżnych tkankach. Kiedy to następuje, często czujemy narastające zmęczenie. Dzieje się tak nawet kiedy dobrze sypiasz.

Zmęczona kobieta przed komputerem

 

Przemęczenie, trudności z koncentracją oraz dodatkowo ochota na spanie w ciągu dnia, oto znaki ostrzegawcze. Być może Twój organizm potrzebuje pomocy w walce z nagromadzonymi toksynami.

2. Stale wzrastająca waga

Przybieranie na wadze to niełatwy orzech do zgryzienia. Prawie zawsze wymaga ciągłych wysiłków, odpowiedniej diety i dodatkowo ćwiczeń.

 

Jednakże jeżeli żyjesz aktywnie, a mimo to nadal przybierasz na wadze, jest to znak ostrzegawczy. Może być to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Tego rodzaju dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Niektóre z nich to toksyny pochodzące z produktów żywnościowych oraz kosmetycznych.

3. Zaparcia

Twój przewód pokarmowy odgrywa ważną rolę w pozbywaniu się toksyn. Trudności z wypróżnianiem lub zaparcia to oznaka problemu. Ogólnie rzecz biorąc jest to ewidentne zatrzymanie odpadów w organizmie.

Zaparcia i ból brzucha

W ten sposób toksyny jeszcze bardziej gromadzą się w naszym organizmie. Ponadto możemy odczuwać ból brzucha, stany zapalne oraz trudności w przyjmowaniu pożywienia.

4. Problemy ze skórą

Również Twoja skóra często ujawnia, że masz problemy z toksynami. Pojawienie się trądziku, wysypki oraz reakcje alergiczne są zwykle ważnymi wskazówkami.

Mogą Cię uświadomić, że Twoje ciało nie radzi sobie z usuwaniem toksyn. Szczególnie z tymi zawartymi w Twojej krwi i tkankach.

5. Napady gorąca oraz przegrzewanie się

Jednym z objawów toksycznego przeładowania jest częste przegrzewanie się. Dzieje się tak, ponieważ zakumulowane toksyny dają Twojej wątrobie więcej pracy niż zwykle.

Zmęczona kobieta przy drzewie

To zwiększa również potliwość. Pocenie się pomaga organizmowi usuwać toksyny poprzez skórę.

6. Częste bóle głowy

Toksyny w Twojej krwi mogą bezpośrednio wpływać na Twój system nerwowy. Ponadto powodują również rozmaite reakcje, między innymi bóle głowy.

Układ nerwowy jest szczególnie wrażliwy na toksyny. Z tego powodu nie dziwi, że powoduje tego rodzaju reakcje.

7. Gromadzenie się tkanki tłuszczowej na brzuchu

Detoksykacja pomaga zrzucić wagę. Jednym z powodów jest to, że eliminuje substancje toksyczne, które zgromadziły się w formie tłuszczu wokół Twojego brzucha.

Dłonie ściskające wałeczki tłuszczu na brzuchu

Dzieje się tak, ponieważ toksyny wpływają na Twój poziom glukozy i cholesterolu. Oba powodują narastanie tkanki tłuszczowej na brzuchu.

8. Nieświeży oddech

Kiedy dobrze dbasz o higienę jamy ustnej, a mimo to Twój oddech jest nadal nieświeży, masz problem. Ten nieładny zapach może być powodowany przez problemy trawienne lub akumulację toksyn w wątrobie.

To zmienia natomiast środowisko przewodu pokarmowego. Sprawia to, że złe bakterie zaczynają zbierać się w Twojej jamie ustnej, zarówno w dziąsłach jak i zębach.

Ponadto Twój język może być pokryty żółtą warstwą. To może być spowodowane nadwyżką toksyn w Twojej krwi. Ta żółta warstwa to również powód nieprzyjemnego oddechu oraz infekcji.

9. Kamienie żółciowe

Za duża ilość toksyn może być bardzo szkodliwa dla woreczka żółciowego. Ich nadmiar powoduje powstawanie kamieni żółciowych.

Wątroba zaczyna odprowadzać nadmierną ilość żółci do woreczka żółciowego. Gęsty płyn zapycha woreczek. Z tego powodu, zaczynają się tworzyć kamienie.

Kamienie żółciowe na dłoni

Czy cierpisz na tą dolegliwość? Jeżeli tak, przestań jadać żywność wysoce przetworzoną. Ponadto powinieneś również spożywać większą ilość świeżych warzyw i owoców oraz pić więcej wody.

Dla najlepszych rezultatów pomyśl o diecie “oczyszczającej”. Lub nawet lepiej, dodaj napoje detoksykacyjne do swojej obecnej diety.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.