Szybkie odchudzanie – 11 naturalnych produktów

· Czerwiec 9, 2016
Zarówno czerwona jak i zielona herbata mogą się znacznie przyczynić do procesu odchudzania. Herbata czerwona oczyszcza organizm i przyspiesza spalanie kalorii. Należy jednak pamiętać, że samo to nie wystarczy - zawsze powinniśmy wspomagać naszą dietę ćwiczeniami fizycznymi.

Nasza sylwetka odgrywa bardzo ważną rolę, zarówno pod względem estetycznym, jak również zdrowotnym. Jednak tempo życia sprawia, że nabywamy niezdrowych dla naszego organizmu nawyków, takich jak siedzący tryb życia, spożywanie produktów szkodliwych dla naszego ciała, żeby wymienić tylko kilka z nich. Z powodu wyraźnie rosnącego w ostatnim czasie problemu nadwagi, zawsze zaleca się odchudzanie i zdrowy tryb życia.

Aby jednak odchudzanie przyniosło spodziewane rezultaty, powinniśmy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej diety i przestrzeganiu zaleceń zaufanego lekarza.

Rośliny, które wspomagają odchudzanie

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, odchudzanie staje się w ostatnich latach czymś znacznie więcej, niż tylko potrzebą estetyczną bądź zdrowotną. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie celu, jakim jest odchudzanie, jest korzystanie z właściwości naturalnych roślin, które będą miały korzystne działanie na nasze zdrowie.

W dalszej części artykułu dowiesz się, które rośliny wspomagają odchudzanie, jakie jest ich działanie i w jaki sposób należy je stosować, aby przyniosły spodziewane rezultaty w możliwie najkrótszym czasie.

Polecamy też przeczytanie artykułu: Odchudzanie, a zachowanie energii

Morszczyn pęcherzykowaty (Fucus Vesiculosus)

Jest to nie aż tak popularna na naszym rynku roślina morska. Podobnie jak wszystkie tego typu rośliny, morszczyn zawiera wysokie stężenie jodu oraz soli mineralnych, takich jak między innymi potas, brom, magnez, wapń czy żelazo.

Zwłaszcza wysoka zawartość jodu skutecznie wspomaga pracę gruczołu tarczycy, co z kolei ułatwia odchudzanie.

Zobacz też: Tarczyca – poznaj symptomy zaburzenia jej pracy

Znamiona (wąsy) kukurydzy

Okalają one kolby kukurydzy. Potocznie nazywa się je również wąsami bądź włosami kukurydzy. Ta rzadko używana część kukurydzy stanowi jeden z najsilniejszych diuretyków (środków moczopędnych) oraz substancji oczyszczających, jakich dostarcza człowiekowi natura.

Ponadto posiada inne korzystne właściwości, które pomogą nam w szybkiej utracie wagi.

Karczoch

Karczoch dobry na odchudzanie

Aby odnosić korzyści z właściwości karczocha, zazwyczaj stosujemy go jako wzbogacający naszą dietę produkt spożywczy. Jeśli jednak chcemy wykorzystać wszystkie jego właściwości, zaleca się używanie liści karczocha do przygotowywania naparów, rozgotowując je bądź miażdżąc.

Jeżeli w pełni wykorzystamy ukryte właściwości tej niepozornej rośliny, pomoże nam to szybko zrzucić zbędne kilogramy.

Brzoza

Drzewo to znane jest ze swoich właściwości moczopędnych. Z tego też powodu znajduje się na długiej liście naturalnych środków wspomagających odchudzanie.

W jaki sposób może nam pomóc to powszechnie znane i często niedoceniane drzewo? Najlepiej byłoby przygotować z niego moczopędny napar.

Czerwona herbata Pu Erh

Czerwona herbata na odchudzanie

Większość herbat w rzeczywistości posiada właściwości odchudzające, ale najbardziej cechy te wykazują herbata zielona i czerwona.

Herbata czerwona ponadto nazywana jest „pożeraczem tłuszczu”. Aby wspomóc odchudzanie, pij każdego dnia trzy do czterech filiżanek tego wspaniałego napoju. Dlaczego?

Czerwona herbata znacznie przyspiesza spalanie kalorii, pozytywnie wpływa na pracę wątroby, a na dłuższą metę przyczynia się również do całkowitego oczyszczenia organizmu.

Aloes

Choć jego najczęściej wykorzystywaną właściwością jest oczyszczanie organizmu z toksyn, nie można pomijać jego korzystnego wpływu na redukcję masy ciała oraz tkanki tłuszczowej. Sok z aloesu w wielkiej mierze przyczynia się do usprawnienia pracy naszego układu trawiennego.

Ponadto w krótkim czasie pomaga pozbyć się toksyn z organizmu.

Przeczytaj również: Aloes: oczyszczanie wątroby i spalanie tłuszczu

Korzeń żeń-szenia

Korzeń żeń-szenia

(Zdjęcie: Lachlan Towart/ Flickr.com)

Korzeń żeń-szenia słynie ze swoich właściwości wspomagających odchudzanie. Skutecznie podwyższa poziom energii i przyspiesza metabolizm.

Syberyjska odmiana żeń-szenia jest jedną z najbardziej polecanych przez dietetyków i specjalistów w dziedzinie odchudzania. Dzieje się tak, ponieważ zmniejsza łaknienie słodyczy i dostarcza organizmowi naturalnej porcji zdrowej energii.

Chili (pieprz cayenne)

Pieprz cayenne znany powszechnie jako chili, jest źródłem składnika znanego jako kapsaicyna, który dodaje potrawom niepowtarzalnego, pikantnego smaku. Dzięki spalaniu kalorii redukuje tłuszcze organiczne jak również obniża zawartość tłuszczu we krwi. W ten sposób korzystnie wpływa na proces odchudzania.

Cynamon

cynamon

Cynamon w dużej mierze wpływa na szybkie przyspieszenie metabolizmu. W znacznym stopniu odpowiada również za regulację poziomu cukru we krwi. Do innych jego właściwości należy również korzystny wpływ na ograniczanie trójglicerydów i cholesterolu.

Przeczytaj również: Cynamon – właściwości, o których nie wiedziałaś

Inną ważną korzyścią ze stosowania cynamonu w naszej diecie jest bez wątpienia fakt, że polepsza on metabolizm glukozy (oddychanie komórkowe), co w efekcie znacznie ogranicza uczucie głodu w ciągu dnia.

Herbata z selera naciowego

Należy przygotować napar używając do tego gorącej wody. Herbata z selera naciowego jest napojem niezwykle pomocnym, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Oprócz tego, że reguluje poziom cukru we krwi, wpływa korzystnie na ciśnienie tętnicze i jest doskonała w profilaktyce problemów reumatycznych.

Musisz jednak pamiętać, że jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, powinien to być jedyny napój spożywany przez Ciebie w ciągu trzech kolejnych dni.

Mięta

Mięta na odchudzanie

Jest rośliną szczególnie zalecaną w procesie odchudzania. Powoduje przyspieszenie metabolizmu, wspomaga pracę układu trawiennego, a także w znacznym stopniu pomaga wyeliminować z organizmu toksyny i inne pozostałości.

Odchudzanie – o czym należy pamiętać

Pamiętaj, że niezależnie od tego jaką dietę zastosujesz, by ograniczyć wagę ciała, niezbędne jest połączenie Twoich nawyków żywieniowych z aktywnością fizyczną.

Trzymając się tej prostej zasady, poprawisz ciśnienie tętnicze i wydolność serca, wzmocnisz swój organizm i w efekcie o wiele szybciej zrzucisz zbędne kilogramy.