Odchudzanie na szybko - 11 naturalnych produktów

Zarówno czerwona jak i zielona herbata mogą odegrać znaczącą rolę w procesie jakim jest odchudzanie. Herbata czerwona oczyszcza organizm i przyspiesza spalanie kalorii. Należy jednak pamiętać, że sama herbata nie wystarczy - zawsze powinniśmy wspomagać naszą dietę ćwiczeniami fizycznymi.
Odchudzanie na szybko - 11 naturalnych produktów
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nasza sylwetka jest bardzo ważna, nie tylko pod względem estetycznym, ale także zdrowotnym. Niestety obecne tempo życia sprawia, że nabywamy niezdrowych dla naszego organizmu nawyków, takich jak siedzący tryb życia, spożywanie produktów szkodliwych dla naszego ciała i wiele innych. Z powodu wyraźnie rosnącego problemu z nadwagą, zalecane jest odchudzanie i zdrowy tryb życia.

Aby jednak odchudzanie przyniosło spodziewane rezultaty, powinniśmy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej diety i przestrzeganiu zaleceń zaufanego lekarza.

Rośliny, które wspomagają odchudzanie

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, odchudzanie stało się w ostatnich latach czymś więcej, niż tylko drogą do zaspokojenia potrzeby estetycznej. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie celu, jakim jest odchudzanie, jest korzystanie z naturalnych właściwości roślin, które będą miały korzystny wpływ na nasze zdrowie.

W dalszej części artykułu dowiesz się, które rośliny wspomagają odchudzanie, jakie jest ich działanie i w jaki sposób należy je stosować, aby przyniosły spodziewane rezultaty w możliwie najkrótszym czasie.

Morszczyn pęcherzykowaty (Fucus Vesiculosus)

Jest to niezbyt popularna na naszym rynku roślina morska. Podobnie jak wszystkie tego typu rośliny, morszczyn zawiera wysokie stężenie jodu oraz soli mineralnych, takich jak potas, brom, magnez, wapń czy żelazo.

Zwłaszcza wysoka zawartość jodu skutecznie wspomaga pracę tarczycy, co znacznie ułatwia odchudzanie.

Znamiona (wąsy) kukurydzy

Okalają one kolby kukurydzy. Potocznie nazywa się je również wąsami bądź włosami kukurydzy. Ta rzadko używana część kukurydzy stanowi jeden z najsilniejszych diuretyków (środków moczopędnych) oraz substancji oczyszczających, jakich dostarcza człowiekowi natura.

Oprócz tego posiada też inne korzystne właściwości, pomocne w szybkiej utracie wagi.

Karczoch

Karczoch dobry na odchudzanie

Aby skorzystać z pozytywnego wpływu karczocha na nasze zdrowie, zazwyczaj stosujemy go jako wzbogacający naszą dietę produkt spożywczy. Jeśli jednak chcemy wykorzystać pełnię jego właściwości, zaleca się używanie liści karczocha do przygotowywania naparów, rozgotowując je bądź miażdżąc.

Jeżeli w pełni wykorzystamy ukryte właściwości tej niepozornej rośliny, pomoże nam to szybko zrzucić zbędne kilogramy.

Brzoza

Drzewo to znane jest ze swoich właściwości moczopędnych. Z tego też powodu znajduje się na długiej liście naturalnych środków wspomagających odchudzanie.

W jaki sposób może nam pomóc to powszechnie znane i często niedoceniane drzewo? Dzięki przygotowywanemu z niego, moczopędnego naparowi.

Czerwona herbata Pu Erh

Czerwona herbata na odchudzanie

Większość herbat w posiada właściwości odchudzające, jednak to herbata zielona i czerwona posiada najwięcej interesujących nas właściwości.

Herbata czerwona nie bez powodu nazywana jest “pożeraczem tłuszczu”. Aby wspomóc odchudzanie, pij każdego dnia trzy do czterech filiżanek tego wspaniałego napoju. Dlaczego?

Czerwona herbata znacznie przyspiesza spalanie kalorii, pozytywnie wpływa na pracę wątroby, a na stosowana przez dłuższy czas przyczynia się również do całkowitego oczyszczenia organizmu.

Aloes

Choć jego najczęściej wykorzystywaną właściwością jest oczyszczanie organizmu z toksyn, nie można pomijać jego korzystnego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Sok z aloesu w dużym stopniu przyczynia się do usprawnienia pracy naszego układu trawiennego.

Ponadto pomaga pozbyć się toksyn z organizmu w krótkim czasie.

Korzeń żeń-szenia

Korzeń żeń-szenia

(Zdjęcie: Lachlan Towart/ Flickr.com)

Korzeń żeń-szenia słynie ze swoich wspomagających odchudzanie właściwości.  Skutecznie podwyższa poziom energii i przyspiesza metabolizm.

Syberyjska odmiana żeń-szenia jest jedną z najczęściej polecanych przez dietetyków i specjalistów w dziedzinie odchudzania. Jest tak, ponieważ zmniejsza łaknienie na cukry i dostarcza organizmowi naturalnej porcji zdrowej energii.

Chili (pieprz cayenne)

Pieprz cayenne znany powszechnie jako chili, jest źródłem składnika znanego jako kapsaicyna, który dodaje potrawom niepowtarzalnego, pikantnego smaku. Dzięki wspomaganemu spalaniu kalorii redukuje tłuszcze organiczne jak również obniża ogólną zawartość tłuszczu we krwi. W ten sposób korzystnie wpływa na proces odchudzania.

Cynamon

cynamon

Cynamon znacząco wpływa na efektywne przyspieszenie metabolizmu. Odpowiada również za regulację poziomu cukru we krwi. Do innych jego właściwości należy również korzystny wpływ na ograniczanie trójglicerydów i cholesterolu.

Kolejną korzyścią ze stosowania cynamonu w naszej diecie jest bez wątpienia polepszenie metabolizmu glukozy (oddychania komórkowego), co w efekcie, znacząco ograniczy uczucie głodu w ciągu dnia.

Herbata z selera naciowego

Należy przygotować napar używając gorącej wody. Herbata z selera naciowego jest napojem niezwykle pomocnym, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Oprócz tego, że reguluje poziom cukru we krwi, wpływa korzystnie na ciśnienie tętnicze i jest niezastąpiona w profilaktyce problemów reumatycznych.

Musisz jednak pamiętać, że jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, powinien to być jedyny napój spożywany przez Ciebie przez kolejne trzy dni.

Mięta

Mięta na odchudzanie

Jest rośliną często zalecaną w procesie odchudzania. Powoduje przyspieszenie metabolizmu, wspomaga pracę układu trawiennego oraz pomaga wyeliminować z organizmu toksyny i inne szkodliwe substancje.

Odchudzanie – o czym należy pamiętać

Pamiętaj, że niezależnie od tego jaką dietę zastosujesz, by ograniczyć wagę ciała, niezbędne jest połączenie Twoich nawyków żywieniowych z aktywnością fizyczną.

Trzymając się tej prostej zasady, poprawisz ciśnienie tętnicze i wydolność serca, wzmocnisz swój organizm i w efekcie o wiele szybciej zrzucisz zbędne kilogramy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Saper, R. B., Eisenberg, D. M., & Phillips, R. S. (2004). Common dietary supplements for weight loss. American Family Physician.
  • Vermaak, I., Viljoen, A. M., & Hamman, J. H. (2011). Natural products in anti-obesity therapy. Natural Product Reports. https://doi.org/10.1039/c1np00035g
  • Astrup, P. A., Meinert Larsen, D. T., & Harper, A. (2004). Atkins and other low-carbohydrate diets: Hoax or an effective tool for weight loss? Lancet. https://doi.org/10.1016/S0140-6736(04)16986-9
  • Sun, N. N., Wu, T. Y., & Chau, C. F. (2016). Natural dietary and herbal products in anti-obesity treatment. Molecules. https://doi.org/10.3390/molecules21101351

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.