Szczęśliwy dzień - 10 wskazówek, jak go przeżyć

Poszukiwanie szczęścia to ścieżka związana z dobrymi codziennymi nawykami, które wprowadzają nas w dobre samopoczucie. Dlatego przedstawiamy wskazówki, które możesz wprowadzać i uczyć się, jak spędzić szczęśliwy dzień.
Szczęśliwy dzień - 10 wskazówek, jak go przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 24 marca, 2022

Nie można zdefiniować szczęścia jedynie na podstawie doświadczenia jednej osoby, ponieważ w jego odczuwaniu jest olbrzymia subiektywność. Podobnie, często popełniamy błąd, myśląc, że dobre samopoczucie bierze się z sytuacji zewnętrznych, a nie ze sposobu, w jaki sami radzimy sobie z odczuciami. Dlatego dziś skupimy się tylko na tym, jak przeżyć jeden szczęśliwy dzień.

Być może te wskazówki pomogą ci w częstszym osiąganiu satysfakcji. Przed przystąpieniem do tematu należy zrozumieć, że utrzymanie równowagi psychicznej i emocjonalnej sprzyja szczęściu. Ale zależy głownie od zmiany, którą tylko my sami jesteśmy w stanie zainicjować.

Czy chcesz zatem podjąć ostateczną decyzję, być codziennie wprowadzać szczęście do Twojego życia?  Poniższe praktyki mogą być akceleratorem Twojego optymizmu. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy, czy jutro przeżyjesz szczęśliwy dzień.

Wskazówki pozwalające przeżyć szczęśliwy dzień

Wykorzystanie wszystkich wskazówek, aby przeżyć szczęśliwy dzień, może wywołać reakcję łańcuchową w postaci zachwytu, która trwa przez cały dzień. W ten sposób szczęście może trwać tygodnie, miesiące i dłużej.

1. Broń swojego spokoju po przebudzeniu

Pierwsze godziny dnia to ważna część późniejszych odczuć. Dlatego zaraz po przebudzeniu unikaj stresu i wykonaj kilka ćwiczeń oddechowych. Dopiero potem zabierz się spokojnie do realizacji wszystkich bieżących obowiązków.

Taki początek dnia nie tylko zapewnia spokój ducha i dobre samopoczucie. Pomaga ci także z większą jasnością i wydajnością przystąpić do zadań, które należy wykonać.

Kobieta rano w łóżku - szczęśliwy dzień
Pierwsze godziny poranka mają zasadniczy wpływ na odczucia podczas reszty dnia. Zacznij radośnie i z relaksem, aby lepiej zakończyć dzień.

2. Rozpocznij twój szczęśliwy dzień od wypicia szklanki wody

Bardzo ważne jest, aby wypić dużą szklankę wody w ciągu pierwszej godziny dnia. Pozwala ona bowiem na aktywację mózgu, sprzyja pielęgnacji skóry i zapobiega istotnej grupie chorób,. A ponadto poprawia trawienie i dodaje energii.

Krótko mówiąc, sprzyja witalności zarówno ciała jak i umysłu, tym samymi automatycznie uruchamia poczucie szczęścia.

3. Przyjmij wdzięczną postawę

Otwórz umysł, aby docenić i poczuć wdzięczność za każdą z rzeczy, które sprawiają, że możesz przeżyć szczęśliwy dzień. To często zalecana praktyka i słusznie, ponieważ ma mnóstwo zalet. Od czego zacząć? Dobrym sposobem pracy nad wdzięcznością jest dziennik lub słoik wdzięczności.

4. Odrzuć żale, jeśli chcesz mieć szczęśliwy dzień

Skoncentruj się na rozwiązaniach i postępach nie zostawiając miejsca na ciągłe narzekania. Ten zły nawyk tylko bowiem osłabia zdolność do przychylnego reagowania na trudności.

Z drugiej strony tworzy również barierę mentalną, którą trudno później przełamać. Pomyśl, że masz w ręku pewne narzędzia. Jak możesz ich użyć w najlepszy sposób, aby osiągnąć postęp?

5. Zbliż się do rodziny

Praca i zmartwienia mogą stworzyć spiralę dystansu, która narasta, a my nawet tego nie zauważymy. Jednak zawsze jest dobry moment, aby spędzić wspólne chwile z rodziną. Taki dobry nawyk pielęgnuje duszę poprzez dobre rozmowy wspomnienia i zdrowy śmiech.

6. Zachowaj przestrzeń tylko dla siebie

Pewność siebie
Oderwij się choć na chwilę od codziennych zajęć!

Czas jest najcenniejszą rzeczą, jaką posiadamy. Jednak w naszym napiętym harmonogramie rzadko pojawia się moment na korzystanie z zajęć, które budują nas osobiście. Dlatego zaplanuj chwile na rozwijanie swojej pasji, ponieważ w ten sposób możesz zmaksymalizować Twoje poczucie szczęścia.

7. Ćwiczenia na szczęśliwy dzień

Kolejną istotną radą, aby spędzić szczęśliwy dzień, są ćwiczenia fizyczne. Dzięki nim możesz rozładować napięcia pozostałe w Twoim ciele. Oprócz tego poprawisz zdrowie i wzmocnisz swoje serce. Nie bez znaczenia jest też wpływ na estetykę sylwetki, szczególnie dla tych, którzy czują potrzebę, żeby dobrze wyglądać.

Wystarczy około 30 minut dziennie, a efekty murowane.

8. Załatw ważne wiadomości oczekujące na odpowiedź

Jeśli odpowiesz za jednym zamachem na wszystkie ważne oczekujące wiadomości, przestaniesz się martwić o nierozwiązane problemy. Gdy już zrobisz, uwolnisz się od natrętnych myśli. Przekonasz się, że potem twój szczęśliwy dzień mija w inny, naturalny sposób, który sprzyja utrwalaniu tego uczucia.

9. Oddziel od siebie czas pracy i odpoczynku

Jeśli nie przeplatasz kolejnych etapów swojej pracy korzystaniem z sieci społecznościowych w ramach rozrywki, możesz zwiększyć poczucie radości w ciągu dnia. Jak to się dzieje? Cóż, osiągasz stan zadowolenia poprzez lepsze wykorzystanie czasu.

To z kolei przekłada się na wyższą wydajność w osiągnięciu celów mikro i makro.

10. Zabiegaj o regenerujący sen

Dochodzimy do ostatniej wskazówki, która pomoże ci spędzić szczęśliwy dzień. Wiąże się z pełnym i głębokim odpoczynkiem. Dobrym nawykiem, aby osiągnąć upragnione 7 lub 8 godzin snu jest wyłączenie urządzeń elektronicznych przynajmniej na półtorej godziny przed pójściem spać.

Przeczytaj także ten pozytywny artykuł: Pozytywne myślenie pomaga przyciągnąć szczęście!

Czego należy unikać, jeśli chcesz mieć szczęśliwy dzień

Wśród wskazówek, które pomogą Ci spędzić szczęśliwy dzień, powinny znaleźć się również zachowania i okoliczności, których należy całkowicie unikać. Często szkodliwe zachowania przesłaniają dobre nawyki i narzucają nam negatywne postrzeganie świata wokół nas.

Unikaj zwlekania

Poświęcanie długich lat na każdy cel i zadanie – i to bez względu na to, jak małe i nieistotne mogą się one wydawać, z biegiem lat uniemożliwi osiągnięcie pożądanych postępów. Konsekwencją będzie frustracja, a zatem brak szczęścia w wielu dziedzinach życia.

Pozbądź się negatywności, jeśli chcesz mieć szczęśliwy dzień

Negatywne nastawienie pociąga za sobą złe wyniki, ponieważ wizualizujesz tylko niekorzystne scenariusze i chaos. Kierując się tą logiką, przyjęcie pozytywnych myśli zapewnia spokój ducha. I w praktyce pozytywne nastawienie często przekłada się na osiąganie zarówno realistycznych, jak i korzystnych celów.

Nawet nie myśl o tym, żeby się poddać!

Należy unikać rezygnacji z marzeń i celów. W rzeczywistości istnieje możliwość, że w określonych momentach nastąpi pauza w ich realizacji, ale tylko po to, by potem znów kontynuować.

Porażka i fiasko to nie koniec, ponieważ dostarczają nam wielu informacji, aby ulepszyć nasz sposób działania w kolejnych późniejszych próbach.

Smutna kobieta
Frustracja jest przeszkodą, którą musimy nauczyć się przezwyciężać. Porażka uczy nas jak iść dalej.

Nie odosabniaj się

Zaabsorbowanie wypełnianiem obowiązków często kończy się na zamykaniu się we własnym świecie. Jednak pomimo stresu izolacja od otoczenia nie jest rozwiązaniem. Opinie rodziny i przyjaciół pozwalają nawet znaleźć lepsze sposoby rozwiązywania antagonistycznych scenariuszy.

Ten materiał również może Cię zainteresować: Neurobiologia podpowiada: 7 sposobów na szczęście

Aby przeżyć szczęśliwy dzień, należy zastosować wskazówki, a nie tylko przeczytać

Wskazówki, jak przeżyć szczęśliwy dzień to narzędzia zapewniające równowagę emocjonalną, które należy wdrażać do swojej rutyny stopniowo, dzień po dniu. Ale najważniejszą rzeczą jest codzienna praca nad tymi nawykami, aby nie zgubić ich w chwilach napięcia.

Zaleca się zacząć od małych celów związanych ze szczęściem, jak choćby to, by spokojnie przeżyć pół dnia. Następnie można podjąć wyzwanie na cały dzień i tym samym wplatać w nasze życie wydarzenia i nawyki związane z dobrostanem, aż do osiągnięcia trwałej harmonii.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Margot, Jean-Paul. La Felicidad. Praxis Filosófica, no. 25. 2007. Disponible en: https://go.gale.com/ps/anonymous?id=GALE%7CA181992077&sid=googleScholar&v=2.1&it=r&linkaccess=abs&issn=01204688&p=IFME&sw=w
  • Schopenhauer A. El arte de ser feliz: Explicado en cincuenta reglas para la vida. Herder Editorial. 2012.
  • Seligman M. La auténtica felicidad. Penguin Random House Grupo Editorial España. 2017.
  • Guerri M. Inteligencia emocional: Una guía útil para mejorar tu vida. Mestas Ediciones. 2016.
  • Maganto C y Maganto J. Cómo potenciar las emociones positivas y afrontar las negativas. Ediciones Pirámide. 2016.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.