Sophia Loren: Bądź seksowna po osiemdziesiątce

Sophia Loren, mimo swoich 81 lat, wciąż pozostaje symbolem klasy, elegancji i kobiecości. Seksapilu może pozazdrościć jej niejedna młoda dziewczyna.
Sophia Loren: Bądź seksowna po osiemdziesiątce

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Sophia Loren to jedna z największych gwiazd światowego kina, która mimo upływu lat nadal pozostaje niekwestionowanym symbolem kobiecości, stylu i elegancji. Mimo że nie jest już tą samą młodą pięknością, która kilkadziesiąt lat temu podbiła świat swoim talentem, wciąż jest uznawana za jedną z 10 najseksowniejszych kobiet świata.

Ten zaszczytny tytuł Sophia Loren dzieli z inną nieśmiertelną gwiazdą kina, Brigitte Bardot. Te dwie 81-letnie kobiety to dowód na to, że w tym wieku wciąż można czuć się dobrze w swoim ciele i nieustająco zachwycać miliony ludzi na całym świecie.

Szminka w hołdzie dla Sophii Loren

Słynny duet projektantów Dolce&Gabbana podarował Sophii Loren na 81. urodziny szminkę nazwaną od jej imienia i nazwiska ,,Sophia Loren No. 1″.

Jest to niezwykle elegancka szminka o lekko wiśniowym odcieniu. Projektanci mówią o niej, że ,,miała być wyrazem ich miłości do Loren i wszystkich kobiet”. A także ,,podziękowaniem dla ikony kina i włoskiego piękna, która jest nieskończonym źródłem inspiracji”.

W kampanii reklamowej tego produktu widzimy Sophię Loren w czarnej sukience i z pięknym naszyjnikiem, doskonale dopasowanym do szminki, której kolor wybrała sama aktorka. Reklama spotkała się z niezwykle dobrym przyjęciem. Nieczęsto bowiem widzi się kobiety po osiemdziesiątce w tak zachwycających stylizacjach.

Sophia Loren mówi otwarcie, że nie chce być ikoną piękna z przeszłości. Nie waha się podejmować nowych wyzwań, dzięki którym może udowadniać innym kobietom, że seksowną można czuć się nawet po osiemdziesiątce.

Sophia Loren – wiecznie młoda

Sofia Villani Scicolone, znana szerszej publiczności jako Sophia Loren, urodziła się w Rzymie 20 września 1934 roku. Jak sama opowiada, jej zainteresowanie aktorstwem narodziło się z palącej potrzeby ucieczki przed głodem i biedą, skutkami II wojny światowej.

Tak też trafiła najpierw na wybiegi konkursów piękności. Zdobyła między innymi takie tytuły jak Miss Principessa del Mare w 1949 roku czy Miss Eleganzza w 1950.

Sophia Loren

W 1951 roku przeszła do finału konkursu Miss Italy. Po tej pierwszej fazie rozwoju kariery, Sophia Loren postawiła swoje pierwsze kroki w przemyśle filmowym. Tak też zdobyła sławę i miano legendy, które towarzyszy jej aż po dziś dzień.

W rozmowach z dziennikarzami zawsze podkreśla, że wciąż czuje się jak nastolatka, którą była wkraczając w wielki świat sławy.

Gdzie tkwi sekret wiecznej młodości Sophii Loren? Nie ma on nic wspólnego z kremami przeciwzmarszczkowym czy operacjami plastycznymi.

Aktorka mówi wprost, że wieczna młodość to stan ducha i umysłu, a nie ciała. Jeśli chcesz zatrzymać czas, musisz wykorzystać cały swój talent i kreatywność i przekonać samą siebie, że młodość może trwać wiecznie.

Piekno, które trwa wiecznie

Na przestrzeni lat z pewności zdarzały się jej gorsze momenty i chwile zwątpienia. Sophia Loren zawsze jednak starała się mierzyć ze swoimi lękami i stawiała czoła nowym wyzwaniom. Dzięki temu czuła się tak samo potrzebna i zdolna do działania jak kilkanaście czy kilkadziesiąt lat wcześniej.

Młoda Sophia Loren

W swoich wspomnieniach, opublikowanych pod tytułem ,,Wczoraj, dziś, jutro”, Loren pisze na przykład tak: ,,starość może być przyjemna, a nawet zabawna, jeśli tylko wiesz, jak wykorzystać każdą chwilę i gdy umiesz cieszyć się z tego, co masz i co osiągnęłaś, jednocześnie nie zapominając o swoich marzeniach”.

Kariera Sophii Loren trwa już od ponad 60 lat. Aktorka wystąpiła w setkach filmów i była pierwszą kobietą, która zdobyła Oscara. Otrzymała go za rolę w filmie nieanglojęzycznym (w 1960 roku za rolę w ,,Matce i córce”). Nigdy nie spoczęła jednak na laurach. Sofia wciąż dba o to, by nie utracić miana jednej z najseksowniejszych kobiet świata oraz symbolu kobiecości i elegancji.

A jeśli potrzebujesz jeszcze jakichś dowodów na to, że można być seksowną nawet po siedemdziesiątce czy osiemdziesiątce, niech posłużą Ci za nie nazwiska kilku innych gwiazd. Inne ikony mody i piękna to między innymi 71-letnia piosenkarka Joni Mitchell, 78-letnia Jane Fonda, 72-letnia Catherine Deneuve czy 81-letnia Joan Didion.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.