Skórki z banana – nieznane zastosowania

· Czerwiec 23, 2016
Skórki banana mogą być wykorzystywane do leczenie chorób wewnętrznie i zewnętrznie. Efektywnie eliminują zmarszczki i linie.

Gdybyśmy znali wszystkie właściwości skórki i łupin owoców i warzyw, które jemy to nigdy więcej byśmy ich nie wyrzucali! Niektóre są jadalne, a inne można po prostu wyrzucić. W tym artykule wyjaśnimy niektóre z niesamowitych własności skórki z banana.

Od teraz zastanowisz się dwa razy zanim je wyrzucisz.

Odżywcza wartość skórek z banana

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. Mogą być podawane na sto różnych sposobów i dzieci po prostu je uwielbiają.

To czego możesz nie wiedzieć, to fakt że skórka jest tak samo odżywcza jak owoc i dostarcza mnóstwa żelaza, potasu, witamin B, witamin C oraz K. Gdyby tego było mało, zawierają również solidne ilości magnezu, błonnika, antyoksydantów i miedzi.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów spróbuj wybierać jedynie organiczne owoce oraz unikać narażania swojego organizmu na szkodliwe substancje, jak pestycydy i nawozy stosowane w czasie uprawy.

Zobacz również: Banany skuteczniejsze niż tabletki?!

Skórki z bananów: właściwości i wykorzystanie

Przez cały ten czas omijały cię korzystne efekty działania skórki z banana. Kiedy jednak poznasz jej liczne właściwości, nigdy więcej nie pomyślisz już o wyrzuceniu jej do kosza.

Zadbaj o zdrowe jelita

Jeśli cierpisz na zaparcia lub masz inne problemy jelitowe, skórki z banana w pełni dostarczą ci potrzebnego błonnika. Tak, możesz to osiągnąć po prostu je jedząc. Nie są trucizną i nie rozchorujesz się od nich.

Zacznij od spróbowania odrobinki. Pomoże ci to w poprawieniu trawienia i będziesz mógł pożegnać się z wolnym transportem pokarmu.

Leczenie bólu głowy

Weź wnętrze skórki i połóż je bezpośrednio na czole i skroniach. Pozwól im działać przez kilka minut. Wykorzystaj gazę lub taśmę by utrzymać je w tej pozycji.

Po prostu rozluźnij się i pozwól im działać.

Przekrojony banan

Chroń swój wzrok

By skorzystać z tej własności, będziesz musiał zjeść skórkę. Jej wysoka zawartość beta-karotenu (które dają jej ten charakterystyczny kolor) polepsza kondycję wzroku. Witamina A jest naprawdę dobra w ochronie siatkówki.

Zmniejsz cholesterol

Jeśli twoje ostatnie badania krwi wykazują wysoki poziom cholesterolu zacznij jeść również skórki!

Skórki posiadają właściwości wypłukujące tłuszcz z arterii. Są zalecane osobom z wysokim ciśnieniem krwi, ze względu na ich wysoką zawartość potasu.

Rozwiązywanie problemów skóry

Przekrojone banany

Czy kiedykolwiek miałeś straszną szramę po urazie? Możesz wykorzystać właściwości skórki z banana by leczyć te blizny. Po prostu połóż skórkę wewnętrzną stroną na zranionym obszarze i owiń je bandażem. Pozwól temu pracować przez cały dzień.

Jeśli cierpisz na łuszczycę, polecamy używanie skórki z banana jako ulgę na suchość i swędzenie związane z tą przypadłością. Pocieraj wewnętrzną częścią skórki z banana narażone obszary dwa razy dziennie.

Skórki z banana mogą się również przydać jeśli masz trądzik. Jeśli twoja skóra jest podrażniona i rozgorączkowana trądzikiem, pocieraj skórką z banana narażony obszar i spłucz go ciepłą wodą każdej nocy przed pójściem do łóżka.

Zmniejsz występowanie linii i kurzajek

Skórki z banana są jednymi z najlepszych domowych metod leczenia linii ekspresyjnych oraz zmarszczek. Konsekwencja jest tutaj jednak kluczowa.

Każdej nocy przed pójściem do łóżka pocieraj narażone obszary wewnętrzną stroną skórki z banana i pozwól im wyschnąć bez opłukiwania. Twoja skóra będzie delikatna i gładka w dotyku.

Jeśli masz kurzajkę, którą chciałbyś usunąć, będziesz potrzebować skórki zielonego lub jasnożółtego banana. Enzymy bezpiecznie zniszczą nieelegancką zmianę bez sprawiania ci bólu.

Pocieraj narażony obszar delikatnie wewnętrzną stroną skórki z banana. Powtarzaj tę czynność tyle razy, ile to konieczne.

Polecamy przeczytać: Zapalenie powięzi podeszwy – łagodzenie dolegliwości

Polepsz swój nastrój

Lepszy nastrój

Skórki z banana zawierają duże ilości tryptofanu. Ten aminokwas pomaga ci zwiększać produkcję serotoniny, znanej też jako „hormon szczęścia”. Pomaga regulować nastrój, a jeśli jego poziom znacznie spadnie, mogą wystąpić objawy takie jak depresja i drażliwość.

Jedzenie dwóch skórek z banana dziennie przez trzy dni z rzędu mogą zwiększyć poziom serotoniny w organizmie o 16%.

Inne aplikacje i zastosowania

Oprócz tych, które już wymieniliśmy, oto kilka dodatkowych sposobów, w jakie możesz wykorzystać skórki z banana.

 • Łagodzenie dyskomfortu po ugryzieniach owadów (takich jak komary i mrówki).
 • Wybielanie zębów.
 • Zmniejszenie obszaru blizn.
 • Usuwanie ciemnych zmian na skórze.
 • Wzmacnianie kości.
 • Wspomaga organizm w gromadzeniu większych ilości wapnia.
 • Czyszczenie butów.
 • Polerowanie srebra stołowego.
 • Wytwarzanie lepszego kompostu.
 • Nawożenie roślin.
 • Zwalczanie owadów, takich jak mszyce.
 • Łagodzenie wysypki.
 • Przyciąganie motyli.
 • Usuwanie drzazg ze skóry.
 • Polerowanie liści roślin domowych.
 • Łapanie moli.