Skórki z banana - nieznane zastosowania

Skórki z banana można wykorzystywać do leczenia chorób wewnętrznie i zewnętrznie. Efektywnie eliminują zmarszczki i linie.
Skórki z banana - nieznane zastosowania

Ostatnia aktualizacja: 04 lipca, 2019

Gdybyśmy znali wszystkie właściwości skórki z banana oraz łupin owoców i warzyw, które jemy, to z pewnością nigdy więcej byśmy ich nie wyrzucali! Niektóre są jadalne, a inne można po prostu wyrzucić.

W niniejszym artykule wyjaśnimy niektóre z niesamowitych własności skórki z banana. Po przeczytaniu na pewno zaczniesz zastanawiać się dwa razy, zanim je wyrzucisz.

Odżywcza wartość skórek z banana

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. Można podawać je na sto różnych sposobów i dzieci po prostu je uwielbiają.

Skórka jest tak samo odżywcza jak banan i dostarcza mnóstwo żelaza, potasu, witamin B, witamin C oraz K. Gdyby tego było mało, zawiera również solidne ilości magnezu, błonnika, antyoksydantów i miedzi.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów wybieraj jedynie organiczne owoce oraz unikaj narażania swojego organizmu na szkodliwe substancje, jak pestycydy i nawozy stosowane w czasie uprawy.

Skórki z bananów – właściwości i wykorzystanie

Kiedy wyrzucałeś skórkę, cały czas omijały Cię korzystne efekty jej działania.. Kiedy jednak poznasz jej liczne właściwości, nigdy więcej nie pomyślisz już o wyrzuceniu jej do kosza.

Zadbaj o zdrowe jelita

Jeśli zmagasz się z zaparciami lub innymi problemami jelitowymi, skórki z banana dostarczą Ci w pełni potrzebnego błonnika. Możesz osiągnąć to po prostu je jedząc. Nie są trucizną, więc na pewno się od nich nie rozchorujesz.

Najpierw spróbuj odrobinkę. Pomoże Ci to poprawić trawienie i pożegnać się z wolnym transportem pokarmu.

Skórki z banana leczą ból głowy

Weź wnętrze skórki, połóż je bezpośrednio na czole i skroniach i trzymaj przez kilka minut. Wykorzystaj gazę lub taśmę, aby utrzymać je w tej pozycji. Następnie rozluźnij się i pozwól im działać.

przekrojony banan

Chronią wzrok

Aby móc skorzystać z tej właściwości, zjedz skórkę.  Jej wysoka zawartość beta-karotenu (które dają jej charakterystyczny kolor) polepsza kondycję wzroku. Witamina A skutecznie chroni siatkówkę oka.

Zmniejszają cholesterol

Jeśli Twoje ostatnie badania krwi wykazują wysoki poziom cholesterolu, zacznij jeść również skórki! Posiadają one właściwości wypłukujące tłuszcz z arterii. Zaleca się je przede wszystkim osobom z wysokim ciśnieniem krwi, ze względu na ich wysoką zawartość potasu.

Skórki z banana rozwiązują problemy skóry

banany i skórki bananów na problemy ze skórą

Czy kiedykolwiek miałeś straszną szramę po urazie? Skórki z banana są w stanie wyleczyć różne blizny. Wystarczy położyć skórkę wewnętrzną stroną na zranionym obszarze, owinąć bandażem i trzymać tak przez cały dzień.

Jeśli masz łuszczycę, polecamy używać skórki z banana jako ulgi na suchość i swędzenie. Dwa razy dziennie pocieraj narażone obszary wewnętrzną częścią skórki z banana.

Skórki z banana mogą się również przydać, jeśli masz trądzik. Jeśli masz skórę podrażniona i rozgorączkowaną trądzikiem, pocieraj skórką z banana narażony obszar i przed pójściem spać spłucz go ciepłą wodą.

Zmniejszają występowanie linii i kurzajek

Skórki z banana to jedne z najlepszych domowych metod leczenia linii ekspresyjnych oraz zmarszczek. Każdej nocy przed pójściem spać pocieraj narażone obszary wewnętrzną stroną skórki z banana i pozwól im wyschnąć bez opłukiwania. Twoja skóra będzie delikatna i gładka w dotyku.

Jeśli masz kurzajkę, którą chciałbyś usunąć, będziesz potrzebować skórki zielonego lub jasnożółtego banana. Enzymy bezpiecznie zniszczą nieelegancką zmianę bez sprawiania Ci bólu.

Delikatnie pocieraj narażony obszar wewnętrzną stroną skórki z banana. Powtarzaj czynność tyle razy, ile to konieczne.

Skórki z banana polepszają nastrój

skórki z banana na lepszy nastrój

Skórki te zawierają duże ilości tryptofanu. Ten aminokwas zwiększa produkcję serotoniny, znanej też jako “hormon szczęścia”. Pomaga regulować nastrój, a jeśli jego poziom znacznie spadnie, może powodować depresję i drażliwość.

Jedzenie dwóch skórek z banana dziennie przez trzy dni z rzędu może zwiększyć poziom serotoniny w organizmie o 16%.

Inne aplikacje i zastosowania

Oprócz tych, które już wymieniliśmy, skórki mają także inne korzyści:

 • łagodzą dyskomfort po ugryzieniach owadów (takich jak komary i mrówki),
 • wybielają zęby,
 • zmniejszają obszar blizn,
 • usuwają ciemne zmiany na skórze,
 • wzmacniają kości,
 • wspomagają organizm w gromadzeniu większych ilości wapnia,
 • czyszczą buty,
 • polerują srebro stołowe,
 • wytwarzają lepszy kompost,
 • nawożą rośliny,
 • zwalczają owady, takie jak mszyce,
 • łagodzą wysypki,
 • przyciągają motyle,
 • usuwają drzazgi ze skóry,
 • polerują liście roślin domowych,
 • łapią mole.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.