Skórki z banana - nieznane zastosowania
Gdybyśmy znali wszystkie właściwości skórki z banana oraz łupin owoców i warzyw, które jemy, to z pewnością nigdy więcej byśmy ich nie wyrzucali! Niektóre są jadalne, a inne można po prostu wyrzucić.
W niniejszym artykule wyjaśnimy niektóre z niesamowitych własności skórki z banana. Po przeczytaniu na pewno zaczniesz zastanawiać się dwa razy, zanim je wyrzucisz.
Odżywcza wartość skórek z banana
Banany to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. Można podawać je na sto różnych sposobów i dzieci po prostu je uwielbiają.
Skórka jest tak samo odżywcza jak banan i dostarcza mnóstwo żelaza, potasu, witamin B, witamin C oraz K. Gdyby tego było mało, zawiera również solidne ilości magnezu, błonnika, antyoksydantów i miedzi.
Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów wybieraj jedynie organiczne owoce oraz unikaj narażania swojego organizmu na szkodliwe substancje, jak pestycydy i nawozy stosowane w czasie uprawy.
Skórki z bananów – właściwości i wykorzystanie
Kiedy wyrzucałeś skórkę, cały czas omijały Cię korzystne efekty jej działania.. Kiedy jednak poznasz jej liczne właściwości, nigdy więcej nie pomyślisz już o wyrzuceniu jej do kosza.
Zadbaj o zdrowe jelita
Jeśli zmagasz się z zaparciami lub innymi problemami jelitowymi, skórki z banana dostarczą Ci w pełni potrzebnego błonnika. Możesz osiągnąć to po prostu je jedząc. Nie są trucizną, więc na pewno się od nich nie rozchorujesz.
Najpierw spróbuj odrobinkę. Pomoże Ci to poprawić trawienie i pożegnać się z wolnym transportem pokarmu.
Przeczytaj także artykuł: Banan – 6 ciekawych pomysłów na jego zastosowanie
Skórki z banana leczą ból głowy
Weź wnętrze skórki, połóż je bezpośrednio na czole i skroniach i trzymaj przez kilka minut. Wykorzystaj gazę lub taśmę, aby utrzymać je w tej pozycji. Następnie rozluźnij się i pozwól im działać.
Chronią wzrok
Aby móc skorzystać z tej właściwości, zjedz skórkę. Jej wysoka zawartość beta-karotenu (które dają jej charakterystyczny kolor) polepsza kondycję wzroku. Witamina A skutecznie chroni siatkówkę oka.
Zmniejszają cholesterol
Jeśli Twoje ostatnie badania krwi wykazują wysoki poziom cholesterolu, zacznij jeść również skórki! Posiadają one właściwości wypłukujące tłuszcz z arterii. Zaleca się je przede wszystkim osobom z wysokim ciśnieniem krwi, ze względu na ich wysoką zawartość potasu.
Skórki z banana rozwiązują problemy skóry
Czy kiedykolwiek miałeś straszną szramę po urazie? Skórki z banana są w stanie wyleczyć różne blizny. Wystarczy położyć skórkę wewnętrzną stroną na zranionym obszarze, owinąć bandażem i trzymać tak przez cały dzień.
Jeśli masz łuszczycę, polecamy używać skórki z banana jako ulgi na suchość i swędzenie. Dwa razy dziennie pocieraj narażone obszary wewnętrzną częścią skórki z banana.
Skórki z banana mogą się również przydać, jeśli masz trądzik. Jeśli masz skórę podrażniona i rozgorączkowaną trądzikiem, pocieraj skórką z banana narażony obszar i przed pójściem spać spłucz go ciepłą wodą.
Zmniejszają występowanie linii i kurzajek
Skórki z banana to jedne z najlepszych domowych metod leczenia linii ekspresyjnych oraz zmarszczek. Każdej nocy przed pójściem spać pocieraj narażone obszary wewnętrzną stroną skórki z banana i pozwól im wyschnąć bez opłukiwania. Twoja skóra będzie delikatna i gładka w dotyku.
Jeśli masz kurzajkę, którą chciałbyś usunąć, będziesz potrzebować skórki zielonego lub jasnożółtego banana. Enzymy bezpiecznie zniszczą nieelegancką zmianę bez sprawiania Ci bólu.
Delikatnie pocieraj narażony obszar wewnętrzną stroną skórki z banana. Powtarzaj czynność tyle razy, ile to konieczne.
Polecamy przeczytać: Zapalenie powięzi podeszwy – łagodzenie dolegliwości
Skórki z banana polepszają nastrój
Skórki te zawierają duże ilości tryptofanu. Ten aminokwas zwiększa produkcję serotoniny, znanej też jako “hormon szczęścia”. Pomaga regulować nastrój, a jeśli jego poziom znacznie spadnie, może powodować depresję i drażliwość.
Jedzenie dwóch skórek z banana dziennie przez trzy dni z rzędu może zwiększyć poziom serotoniny w organizmie o 16%.
Inne aplikacje i zastosowania
Oprócz tych, które już wymieniliśmy, skórki mają także inne korzyści:
- łagodzą dyskomfort po ugryzieniach owadów (takich jak komary i mrówki),
- wybielają zęby,
- zmniejszają obszar blizn,
- usuwają ciemne zmiany na skórze,
- wzmacniają kości,
- wspomagają organizm w gromadzeniu większych ilości wapnia,
- czyszczą buty,
- polerują srebro stołowe,
- wytwarzają lepszy kompost,
- nawożą rośliny,
- zwalczają owady, takie jak mszyce,
- łagodzą wysypki,
- przyciągają motyle,
- usuwają drzazgi ze skóry,
- polerują liście roślin domowych,
- łapią mole.