Rwa kulszowa – naturalne metody

· Grudzień 25, 2015
Czy wiesz, że kurkuma może pomóc zmniejszyć ból występujący podczas ataku rwy kulszowej? Choroba ta jest stanem zapalnym, a kurkuma przyniesie Ci ulgę zarówno w postaci naparu, jak również zastosowana jako okład.

Gdy rozwinie się stan zapalny nerwu kulszowego, w okolicach pośladków pojawi się ból przechodzący na tylną stronę ud, w wielu przypadkach rwa kulszowa wiąże się z bólem, który może rozciągać się wzdłuż całej nogi aż do kostki.

W leczeniu dolegliwości, jakich przysparza rwa kulszowa można korzystać z niektórych naturalnych środków i ziół o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, w postaci naparów lub herbat ziołowych, można także niektóre z nich stosować jako kompres lub okład.

Rwa kulszowa – typowe objawy wskazujące na stan zapalny nerwu kulszowego

 • Odczuwasz ostry ból idący od pośladków w dół nogi, wzdłuż tylnej części uda, często sięgając aż do kostki.
 • Wykonywanie prostych ruchów, takich jak obracanie się z boku na bok w łóżku jest mocno utrudnione.
 • Gdy musisz dużo czasu spędzić w pozycji stojącej, ból stale narasta, aż staje się wręcz nie do zniesienia.
 • Gdy rwa kulszowa przyjmuje postać bardzo zaawansowaną, nie jesteś w stanie uzyskać ulgi lub choćby chwilowej poprawy poprzez zmianę pozycji.
 • Osoba, która doświadcza tego rodzaju choroby czuje się mocno ograniczona ruchowo z powodu bólu i dyskomfortu.

Napary, które pomagają zwalczyć rwę kulszową

Mniszek lekarski

Napar z kurkumy

Jest to wysoce zalecane naturalny produkt doskonale nadający się do zastosowania gdy dopadnie Cię rwa kulszowa, ponieważ cechuje się on znakomitymi właściwościami przeciwzapalnymi.

Należy przyrządzić napar z kurkumy używając do tego celu kilka gałązek zalanych połową litra wody i pić tak uzyskany specyfik trzy do czterech razy dziennie.

Napar z kilku różnych ziół

Składniki:

 • Krwawnik pospolity
 • Dziko rosnący fiołek
 • Majeranek
 • Kwiaty czarnego bzu
 • Mniszek lekarski

Sposób przyrządzenia naparu:
Należy użyć dziesięciu gramów każdego z tych ziół w postaci suszonej. Potem je dokładnie rozdrobnić i dobrze wymieszać. Następnie zagotować szklankę wody i dodać do niej łyżkę przygotowanej uprzednio mieszaniny ziół.

Przykryć całość i odstawić na pięć minut, a następnie wypić. Napar można też pić dwa razy dziennie po jednej szklance.

Sok z marchwi i pietruszki

sok z marchwi i pietruszki

Prezentujemy teraz sok, który jest bardzo skuteczny w leczeniu tego uciążliwego problemu, jakim jest rwa kulszowa.

Można go uzyskać w wyniku zmiksowania marchewki wraz z kilkoma gałązkami pietruszki celem uzyskania jednorodnego soku i picia jednej jego szklanki dziennie.

Nie ma żadnego znaczenia pora dnia, o której zdecydujesz się pić ten sok.

Zalecamy również picie na pusty żołądek ząbka czosnku rozgniecionego w szklance soku ananasowego, bez dodatku substancji słodzących.

Suplementy diety na potrzeby leczenia schorzeń typu rwa kulszowa

Kwercetyna

Jest to naturalnego pochodzenia związek należący do flawonoidów, który zazwyczaj występuje w owocach i warzywach, w większych ilościach znaleźć go można w cebuli i jabłkach.

Jest doskonałym antyoksydantem mającym zdolność do ochrony komórek przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Uromelanina

Jest to enzym występujący przede wszystkim w ananasie, przy czym ma on zdolność do zmniejszenia stanu zapalnego wywołanego przez różne schorzenia, takie jak między innymi rwa kulszowa.

Spirulina

Spirulina

Jest to produkt zawierający duże ilości witamin i minerałów, z możliwością zregenerowania układu nerwowego i oczyszczenia organizmu przez wyeliminowanie tłuszczów i toksyn.

Rwa kulszowa – kompresy i okłady

 • Nałóż kompres z zielonej glinki na bolące miejsce w celu zmniejszenia stanu zapalnego i wykorzystania jej przeciwbólowego działania. Powinna być ona stosowana razem z delikatnym masażem.
 • Zrób okład dodając łyżkę oliwy z oliwek do korzenia imbiru. Zastosuj mieszaninę jako kompres wraz z delikatnym masażem. Możesz powtarzać go kilka razy dziennie.