Rutynowy trening Marii Pedrazy dla utrzymania szczupłej sylwetki
Maria Pedraza ma 26 lat, a ci, którzy śledzą jej karierę, mogą powiedzieć, że od 2020 roku zmodyfikowała swój plan treningowy, aby uzyskać ujędrnienie. W rzeczywistości niektóre zdjęcia zamieszczone w jej sieciach społecznościowych przedstawiają rutynowy trening Marii Pedrazy, aktorki rodzonej w Madrycie.
Dzięki rolom w renomowanych hiszpańskojęzycznych serialach, takich jak La casa de papel, artystka zyskuje coraz większą popularność. Stała się również punktem odniesienia w świecie fitnessu.
Ponadto korzysta ze specjalistycznych porad Ángela Merchána. Ten osobisty trener ma swoje centrum w Madrycie i współpracuje z różnymi celebrytami, aby osiągnąć określone cele w zakresie wagi, przyrostu masy mięśniowej i definicji.
Przyjrzyjmy się więc rutynie treningowej Marii Pedrazy.
1. Deska i jej warianty
Rutynowy trening Marii Pedrazy obejmuje deskę brzucha. Oczywiście jest to coś, co przyjęlibyśmy u kogoś, kto szczyci się silnymi mięśniami brzucha.
Jednak sekret aktorki polega na tym, aby zmodyfikować deskę i nadać jej trochę ruchu, aby stymulować jej równowagę. Na przykład w niektórych filmach, które publikuje na swoim Instagramie, możemy zobaczyć, jak bez kołysania zmienia punkt podparcia.
Siła potrzebna z rdzenia do utrzymania stabilnego ciała jest wysoka. Jest to nie tylko dobre, jeśli chodzi o uzyskanie zdefiniowanego sześciopaku, ale także wzmacnia plecy i poprawia postawę ciała.
Badanie naukowe z 2016 roku wykazało, że aktywacja mięśni jest większa, gdy deska jest wykonywana z nietradycyjnymi odmianami. Oznacza to, że najlepiej jest zmienić typową pozycję statyczną z przedramionami i palcami stóp na podłodze.
Jeśli chcesz poznać najbardziej polecane warianty desek, przeczytaj następujący artykuł.
Przeczytaj również: Zac Efron: trening i dieta podczas przygotowania do „Słonecznego patrolu”
2. Brzuszki ze sztangą
W programie treningowym Marii Pedrazy również wykorzystuje się sztangę, ale nie do podnoszenia ciężarów. Używa jej oona w inny sposób. Zwisa ze sztangi, aby wykonywać ruchy kończynami dolnymi. W ten sposób stymuluje dolne partie brzucha.
Należy pamiętać, że okolica brzucha to nie tylko mięśnie, które często zamierzamy zaznaczyć w formie „kwadracików”. Istnieją inne ważne włókna, które biegną ukośnie przez centralną część ciała i na boki.
Czasami koncentrujemy się na wykonywaniu klasycznych „ćwiczeń brzucha”, takich jak brzuszki, myśląc, że wystarczy poćwiczyć mięśnie brzucha. Jednak profesjonalni trenerzy rozumieją, że kluczem jest różnorodność. Dlatego zawsze dodają różne podejścia do rutyn, takie jak brzuszki ze sztangą i inne. Mogą to być na przykład:
- Trening brzucha przy ścianie
- Trening brzucha z taśmami elastycznymi
- Leki hipopresyjne
3. Przysiady z wyskokiem
Wykonując tradycyjne przysiady, osoba musi opuścić pośladki tak, jakby zamierzała usiąść, aby osiągnąć pozycję, w której poziomo zbliży się do podłogi. Ruch ten nie powinien powodować przesunięcia kolan do przodu do punktu, w którym przekroczą linię palców. Jak dotąd rutynowy trening Marii Pedrazy często obejmuje wykonywanie tego ćwiczenia w zwykły sposób.
Jednak podobnie jak w przypadku innych ćwiczeń, wariacje zwiększają trudność, złożoność i dodają więcej możliwości ujędrniania. Tak więc przysiad z wyskokiem, który Pedraza włącza do swojego planu treningowego, jest przydatny do zmiany pracy kończyn dolnych.
W dzisiejszych czasach obecność tego ruchu w amatorskich i elitarnych treningach fizycznych jest nieunikniona.
Zobacz też:
4. Drążki
Być może jako dziecko bawiłeś się kiedyś na drążkach i drabinkach. Zakrzywiony szereg drążków lub jeden ustawiony poziomo pomagał nam przemieszczać się z jednego drążka do drugiego, jedynie za pomocą rąk.
Cóż, nie trzeba być dzieckiem, aby wrócić do tego zdrowego ćwiczenia. Zewnętrzne parki do ćwiczeń gimnastycznych i siłownie dają taką opcję. Przede wszystkim można zobaczyć tę strukturę w centrach CrossFit.
Maria Pedraza udostępniła kilka filmów, na których szybko przemieszcza się po takich wiszących drabinach. Chociaż może się wydawać, że to ćwiczenie aktywuje tylko kończyny górne, prawda jest taka, że bardzo aktywnie uczestniczą również kończyny dolne i rdzeń.
Ruch przemieszczania się między każdym drążkiem wymaga stabilności, którą uzyskuje się dzięki skurczowi mięśni brzucha, choć oczywiście to bicepsy i ramiona odnoszą największe korzyści.
Boks i taniec
To, że boks jest nowym ulubieńcem celebrytów do treningu, nie jest żadną nowością. Mężczyźni i kobiety dodają do swoich treningów rutyny bokserskie, aby promować pracę aerobową i jednocześnie wzmacniać mięśnie.
Boks powoduje duże spalanie kalorii. Badania opublikowane na początku 2022 roku ujawniły, że bokserzy potrzebują ogromnej ilości składników odżywczych, aby uzupełnić straty spowodowane zużyciem podczas sesji treningowych.
Dlatego jest on dobrą opcją do utraty wagi, ale także do utrzymania wydolności sercowo-naczyniowej. Po osiągnięciu idealnej wagi włączenie boksu do rutyny zapewnia odporność i pomaga chronić serce danej osoby.
Z drugiej strony Maria Pedraza resztę swojego rutyny uzupełnia tańcem. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale aktorka przez 7 lat była zawodową tancerką. Potem kontuzja zmusiła ją do zmiany kursu i wtedy zajęła się aktorstwem.
Chociaż nie tańczy już zawodowo, nadal tańczy dla własnej przyjemności i aby dodać aerobik do swojego treningu. Na przykład w filmie Szklane dziewczyny aktorka była w stanie połączyć swoją pasję do tańca z grą aktorską.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Kim, Soo-Yong, et al. “Comparison of EMG activity on abdominal muscles during plank exercise with unilateral and bilateral additional isometric hip adduction.” Journal of Electromyography and Kinesiology 30 (2016): 9-14.
- Ramírez, Luis Felipe Cardona, and Rafael Ernesto Avella Chaparro. “LA SENTADILLA: UN EJERCICIO FUNDAMENTAL EN LA ACTIVIDAD FÍSICA Y EL DEPORTE.” Revista digital: Actividad Física y Deporte 1.1 (2015).
- Zamora, Andrés Aquilino Castro, et al. “Consumo calórico, necesidades energéticas y masa grasa en boxeadores al inicio de la preparación física.” riccafd: Revista Iberoamericana de Ciencias de la Actividad Física y el Deporte 11.1 (2022): 63-80.