Rośliny, które przyciągają pozytywną energię - poznaj je!

Gdy aloes rośnie zdrowo i jego łodygi są pełne życia, oznacza to, że przyciąga pozytywną energię. Z kolei, gdy roślina więdnie, fakt ten jest sygnałem, że zaabsorbowała ona złą energię , chroniąc nas tym samym przed jej efektami.
Rośliny, które przyciągają pozytywną energię - poznaj je!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Już od najdawniejszych czasów mamy w zwyczaju wykorzystywać rośliny do dekoracji domu, biura czy wszelkich innych pomieszczeń. Oprócz tego, że dodają one im świeżości i zbliżają nas do natury, powszechnie uważa się również, że rośliny usprawniają przepływ pozytywnej energii i redukują wibracje, które mogą negatywnie wpływać na nasz organizm.

Jakie rośliny najlepiej przyciągają pozytywną energię?

Według ekspertów w tej dziedzinie istnieją rośliny, które w szczególny sposób potrafią przyciągać pozytywną energię i dostarczać nam dobre samopoczucie na co dzień. Pamiętaj, że mowa tu o naturalnych, żywych roślinach, które należy zasadzić w doniczce i troskliwie o nie dbać.

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie rośliny maja zdolność do zatrzymywania w naszym otoczeniu pozytywnej energii. Poniżej przedstawiamy 10 tych, które robią to najlepiej. Przeczytaj koniecznie!

Kaktusy

Kaktusy to bardzo piękne rośliny, które stanowią wspaniałą dekorację wnętrz, zarówno w domu, jak i w biurze.

Wbrew powszechnej opinii, rośliny te wymagają wiele troski i odpowiedniej pielęgnacji, w zamian jednak potrafią nam się odwdzięczyć swymi niesamowitymi właściwościami, które odpędzają nienawiść, intruzów, osoby o niegodziwych zamiarach, obłudników, a także mają zdolność do pochłaniania negatywnej energii elektromagnetycznej pochodzącej z urządzeń gospodarstwa domowego.

Mięta zielona

Poza tym, że roślina ta ma niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie, od wieków mięta bywa również wykorzystywana w celu ochrony przed czarami, urokami oraz zazdrością innych osób.

mięta zielona

Zioło to sprawia, że czujemy się dobrze i poprawia humor. Co więcej, niektórzy uważają, że świeża roślinka mięty zielonej w domu lub biurze przyciąga dobrobyt.

Bambus

W ostatnich latach bambus stał się niezwykle popularną dekoracją domu. Oprócz tego, że dodaje naszemu salonowi wyszukanego stylu, również przyciąga pozytywną energię.

Mówi się, że bambus łączy w sobie właściwości wzrostu i wody, oferując nam niezwykłą czystość, przejrzystość i – przede wszystkim – życie. Kilka gałązek bamusa w domu poprawi Twoje samopoczucie, zadziała uspokajająco oraz odstraszy zazdrość i inne złe emocje.

Jaśmin

Mówi się, że jaśmin jest rośliną pielęgnującą związki, ponieważ przynosi wiele korzyści na tle duchowym i emocjonalnym.

Kwiat jaśminu

Zaleca się umieszczenie tej rośliny w sypialni i w innych pomieszczeniach, w których mamy w zwyczaju przebywać razem z naszą drugą połówką, ponieważ przyciąga ona pozytywna energię, która wzmacnia więzy oraz rozpala płomień pożądania.

Rozmaryn

Rozmaryn to roślina o niezwykłych właściwościach leczniczych, które są wykorzystywane przez wiele kultur już od czasów starożytnych. Na poziomie duchowym rozmaryn posiada zdolności do przyciągania szczerej miłości i szczęścia.

Koniecznie zaopatrz się w taką roślinkę i umieść ją w swoim domu, a także włóż jej kilka gałązek do materiałowego woreczka i umieść je w różnych zakątkach swojego domu, dzięki czemu przyciągniesz pozytywną energię i rodzinne szczęście.

Mięta

Mięta jest rośliną o wielu właściwościach leczniczych, z których możemy korzystać praktycznie w każdym momencie. Mając tę roślinę w domu, nie tylko znajdujemy wielkiego sojusznika dla naszego zdrowia fizycznego, ale także i duchowego.

Świeże gałązki mięty

Jest to związane ze zdolnością mięty do wytwarzania pozytywnych wibracji w pomieszczeniu, w którym się ona znajduje. Powszechnie znane są jej właściwości odpędzające negatywną energię, a ponadto jest ona świetnym naturalnym sposobem na walkę z bezsennością.

Świeża roślinka mięty w domu może również pozytywnie wpłynąć na komunikację między członkami rodziny.

Tymianek

Tymianek już od czasów starożytnych jest wykorzystywany do oczyszczania przestrzeni ze złych wibracji i negatywnej energii.

Roślina ta posiada silne właściwości oczyszczające, doskonale zwalcza negatywną energię, pomaga zapobiegać koszmarom oraz umacnia poczucie własnej wartości i samoocenę. Pamiętaj, że posiadane tej rośliny w mieszkaniu stanowi doskonałą ochronę domu i jego mieszkańców przed negatywnymi wibracjami.

Chryzantemy

Chryzantemy to piękne kwiaty, które wprowadzają do pomieszczeń pozytywną energię, korzystnie wpływając na nasze samopoczucie.

Co więcej, rośliny te roztaczają wokół siebie atmosferę szczęścia i dobrego humoru. Dlatego też są zalecane do wnętrz, które zwykle generują napięcie lub prowokują kłótnie.

Chryzantemy kojarzą się głównie z relaksem i spokojnym, harmonijnym stylem życia.

Eukaliptus

Eukaliptus posiada zdolności do walki ze złymi wibracjami oraz skutecznie potrafi je odpędzać. Zwykle towarzyszą one osobom zawistnym i złośliwym. Szczególnie zaleca się umieszczanie tej rośliny w biurach, ponieważ potrafi ona przyciągać dobrobyt oraz stabilizację finansową.

Eukaliptus

Eukaliptus doskonale sprawdza się również jako środek nasenny, który oczyszcza przestrzenie z uciążliwej złej energii.

Przeczytaj również: Wypełnij dom pozytywną energią

Aloes

Aloes często bywa wykorzystywany w rytuałach leczenia pecha i chorobliwej zazdrości. Jest on jedną z roślin, które najsilniej walczą z negatywnymi wibracjami. Ponadto doskonale przyciąga dobrobyt i wszelkie pozytywne energie w każdym pomieszczeniu, w którym się znajduje.

Według ludowego przekonania, gdy aloes rośnie zdrowo i jego łodygi są pełne życia, oznacza to, że przyciąga pozytywną energię. Z kolei, gdy roślina więdnie, fakt ten jest sygnałem, że zaabsorbowała ona złą energię, chroniąc nas tym samym przed jej efektami.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.