Rolada mięsna, czyli przez żołądek wprost do serca!

Przygotowanie smakowitej rolady mięsnej jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ponadto stanowi doskonałe źródło energii, którą możesz później wykorzystać na wzmacnianie Twoich możliwości fizycznych.
Rolada mięsna, czyli przez żołądek wprost do serca!
Eliana Delgado Villanueva

Napisane i zweryfikowane przez dietetyk Eliana Delgado Villanueva.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Rolada mięsna stanowi przepyszne danie, które dostarczy Twojemu organizmowi protein niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Dostarcza również węglowodanów i dobrego cholesterolu. Jest idealna jeśli poddajesz swoje ciało podwyższonej aktywności fizycznej.

Rolada mięsna stanowi też doskonały pomysł na ugoszczenie przyjaciół czy rodziny i stworzenie miłej atmosfery wspólnego posiłku. Być może zastanawiasz się jednak dlaczego mówimy, że  stanowi doskonałe źródło węglowodanów – wszystko dzięki chudym białkom, które zawarte są w tym daniu.

Jeśli więc realizujesz jakiś szczególny plan treningowy nastawiony na zbudowanie masy mięśniowej, nie znajdziesz lepszej opcji. Ponadto jest ona ekonomiczna, prosta w przygotowaniu i wolna od składników syntetycznych. 

Rolada mięsna stanowi bogate źródło nie tylko węglowodanów, ale również białka, aminokwasów pochodzących wyłącznie z mięsa, a także wielu witamin i oligoelementów.

Twoje ciało będzie wdzięczne za dostarczenie wysokiej jakości składników, których tak bardzo potrzebuje w czasie wzmożonej aktywności.

Przygotowanie rolady nie należy do skomplikowanych. Wystarczy realizować kroki opisane poniżej, aby już wkrótce cieszyć się jej wybornym smakiem. A zatem do dzieła!

Rolada mięsna

Pamiętaj, by jak najdokładniej trzymać się podanych skazówek. Doskonałym uzupełnieniem potrawy może być jeden z napojów owocowych

Rolada mięsna, którą zaskoczysz wszystkich

Głównym elementem jest przygotowanie drobno posiekanego lub mielonego mięsa wołowego, choć nie oznacza to, że nie możesz użyć innego rodzaju. Możesz też użyć drobiu i postępować według dalszych wskazówek. To samo dotyczy wieprzowiny i innych gatunków mięsa.

Nieodłącznie jednak wiąże się to ze zmianą wartości żywieniowych produktu końcowego.

Składniki

 • Mielone lub siekane mięso (690 g)
 • 2 cebule średniej wielkości
 • 2 gałązki kopru
 • 1 jajko
 • Szynka z indyka w plastrach (240 g)
 • 2 kiełbasy drobiowe
 • 3 łyżki szynki diabelskiej (45 g)
 • 1 łyżka czosnku w proszku (15 g)
 • 1 szczypta czarnego pieprzu mielonego (5 g)
 • Gotowane warzywa (240 g)
 • 1 łyżka soli (15 g)
 • Papier aluminiowy
Rolada z mielonego

Sposób przygotowania

1. Przede wszystkim należy odpowiednio przyprawić mięso wołowe.

2. W tym celu wymieszaj drobno pokrojoną cebulę, czosnek, sól, koper i jajko, a następnie rozprowadź równomiernie w mięsie.

3. Przygotuj piekarnik rozgrzewając go do temperatury 200 stopni C.

4. Tak przyprawione mięso rozprowadź na kwadratowym fragmencie folii aluminiowej.

5. Warstwa mięsa nie powinna być zbyt cienka.

6. Zacznij faszerować roladę. Na samym środku umieść pokrojoną na drobno kiełbasę drobiową, gotowane warzywa i plastry szynki diabelskiej.

7. Dokładnie rozmieść nadzienie.

8. Następnie złóż roladę w całość formując rękami i upewniając się, że nie pozostały nie zamknięte miejsca.

9. Roladę umieść na blasze do pieczenia i umieść w piekarniku na jakieś 45 minut. Po upieczeniu pokrój na grube plastry i serwuj koniecznie na gorąco.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.