Rimming lub czarny pocałunek czyli pieszczoty odbytu

Aby uniknąć infekcji bardzo ważne jest by zwiększyć dbałość o higienę intymną, zarówno przed jak i po czarnych pocałunkach, szczególnie gdy planujemy pieszczoty innych, wrażliwych części ciała.
Rimming lub czarny pocałunek czyli pieszczoty odbytu

Ostatnia aktualizacja: 19 października, 2022

Rimming lub czarny pocałunek zwany również pocałunkiem kolibra lub anilingus jest to stymulacja odbytu partnera ustami i językiemTa seksualna praktyka należała do tabu przez wiele lat, jednak dziś coraz więcej osób mówi o niej bardziej lub mniej otwarcie.

Mimo że wielu uważa ją za “ohydną” czy “niehigieniczną” metodę stymulacji, fakt że odbyt jest jedną z najbardziej erogennych stref naszego ciała sprawia, że rimming jest źródłem przyjemności dla wielu par.

Co to dokładnie jest? Jak uprawiać rimming bezpiecznie? Poniżej znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Co to jest rimming?

Naukowo nazywany anilingus, czarny pocałunek jest formą seksu oralnego, w tym przypadku następuje kontakt ust z odbytem. Jest to rodzaj stymulacji odbytu, która odbywa się za pomocą języka i ust z użyciem różnych technik.

Kiedy wargi lub język pieszczą zewnętrzną część odbytu, mówimy, że jest to tzw “czarny pocałunek”. Jeśli język zagłębimy w partię zwieracza, możemy go nazwać “pocałunkiem kolibra”.

Ze względów religijnych i moralnych praktyka ta powodowała swego rodzaju tabu wśród osób heteroseksualnych. W rzeczywistości przez długi czas uważano, że jest to akt zarezerwowany dla par homoseksualnych.

Jednak obecnie wiadomo, że każdy może korzystać z tej formy przyjemności. Ułatwia ona orgazm zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Jak to się robi?

Pozycja 69 lub “na pieska” są najlepsze, by praktykować którąkolwiek z form seksu oralnego bądź analnego. Jednak mogą to być również inne rozwiązania, w zależności od preferencji pary. Wszystkie są dobre jeśli partnerzy są na nie gotowi!

By nie znaleźć się w niewygodnej sytuacji lepiej wcześniej ustalić czy partner lub partnerka lubią takie pieszczoty. Lepiej by nie była to niespodzianka. Jeśli w którymś momencie on lub ona tego nie chce, należy zaprzestać.

Kobieta leży na kanapie w seksownej bieliźnie
 • Zacznij od pieszczenia pośladków swojego partnera. Masuj je, baw się nimi,  by zwiększyć poziom podniecenia.
 • Przejdź do genitaliów. Następnie zacznij stymulację odbytu środkowym palcem lu językiem, za pomocą okrężnych ruchów.
 • Użyj języka, aby masować krocze a ust do ssania. Wypróbuj różne prędkości, naciski i kierunki, aby wiedzieć, kiedy twój partner jest bardziej podniecony.
 • Jeśli chcesz, aby doświadczenie było przyjemniejsze, kontynuuj naprzemiennie rimming z masturbacją lub stymulacją innych obszarów ciała.

Jakie jest ryzyko “czarnego pocałunku”?

Podobnie jak w przypadku każdej innej praktyki seksualnej, ten rodzaj seksu oralnego wiąże się z pewnym ryzykiem przekazywania chorób przenoszonych drogą płciową i innych rodzajów zakażeń bakteryjnych, wirusowych czy pasożytów.

Do najczęściej występujących zagrożeń należą:

 • Wirusowe zapalenie wątroby typu A, B lub C.
 • pasożyty jelitowe
 • Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)
 • Rzeżączka
 • HIV
 • Opryszczka
 • Shigella
 • Infekcje dróg moczowych

Oczywiście, czy ryzyko jest wysokie czy niskie, zależy od środków higieny i bezpieczeństwa wziętych pod uwagę przez parterów. Zaleca się rimming tylko z jednym partnerem, najlepiej jeśli jest stały.

Jak cieszyć się czarnym pocałunkiem w sposób bezpieczny?

Oprócz wspomnianych środków zapobiegawczym ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne zalecenia, która pomogą cieszyć się bezpieczniejszym i wygodniejszym rimmingiem.

 • Dokładnie przemyj odbyt i intymne części ciała dużą ilością wody. Przed rozpoczęciem warto wziąć wspólną kąpiel.
 • Unikaj stosowania perfumowanych mydeł, ponieważ mogą podrażniać błonę śluzową odbytu.
 • Usuń wszelkie pozostałości materii kałowej za pomocą okrągłych ruchów od wewnątrz na zewnątrz.
 • Utrzymuj obszar wolny od owłosienia, aby nie był nieprzyjemny dla partnera.
 • Zanim przejdziesz do genitaliów lub ust partnera, dokładnie umyj swoje usta.

Dla jednych mało higieniczny i perwersyjny, dla innych pewny sposób na orgazm, niewątpliwie czarny pocałunek staje się coraz bardziej popularny.

Nieuniknione jest, że opinie są różne. Jeśli mamy ochotę spróbować ważne jest, aby ówcześnie porozmawiać o nim z partnerem, a przede wszystkim korzystać z niego w bezpieczny sposób.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Richters, J., de Visser, R. O., Rissel, C. E., Grulich, A. E., & Smith, A. M. A. (2008). Demographic and psychosocial features of participants in bondage and discipline, “sadomasochism” or dominance and submission (bdsm): Data from a national survey. Journal of Sexual Medicine. https://doi.org/10.1111/j.1743-6109.2008.00795.x
 • McBride, K. R., & Fortenberry, J. D. (2010). Heterosexual anal sexuality and anal sex behaviors: A review. Journal of Sex Research. https://doi.org/10.1080/00224490903402538

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.