Pozbądź się nadmiaru kwasu z organizmu!

Czy wiesz, że soda oczyszczona jest świetnym sposobem na to, aby alkalizować nasz organizm? Podobnie jak picie wody z cytryną, którą można spożywać codziennie, aby wspomóc oczyszczanie organizmu.
Pozbądź się nadmiaru kwasu z organizmu!

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dla Twojego zdrowia niezbędne jest utrzymywanie prawidłowego pH w organizmie. Nadmiar kwasu może być bardzo niebezpieczny, dlatego też warto dbać, aby za pomocą odpowiedniej diety przywracać naturalną równowagę kwasowo-zasadową.

Skalą pH określamy stężenie jonów wodorowych w organizmie. Poziom kwasowości może wynosić od 1 do 14, przy czym 14 to odczyn zasadowy, 7 – neutralny, natomiast 1 – kwasowy. Nadmiar kwasu w organizmie może być wywołany przez złe nawyki żywieniowe, stres czy szkodliwe substancje zawarte w różnych produktach.

Na zmiany pH Twojego organizmu reaguje krew, która odbiera substancje odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych, co sprawia, że osoba cierpiąca na nadmiar kwasu odczuwa bóle głowy, problemy z trawieniem i przemęczenie, zauważa też osłabienie włosów i paznokci.

Dlaczego równowaga kwasowo-zasadowa jest istotna?

Organizm, w którym panuje środowisko zasadowe, czyli powyżej 7 na skali pH, lepiej radzi sobie z ochroną przed infekcjami. Z kolei w przypadku nadmiaru kwasu częściej doskwierają takie dolegliwości jak migreny, alergie, cukrzyca, nadwaga, osteoporoza, zaćma, artretyzm lub nawet nowotwory.

Odżywianie a pH

Wszystko co jesz i pijesz ma wpływ na pH Twojego organizmu. Niektóre produkty zwiększają poziom kwasu, inne z kolei przywracają równowagę zasadową. Generalnie produkty pochodzenia zwierzęcego i produkty mleczne zakwaszają organizm, a owoce i warzywa obniżają poziom  kwasu

Woda z limonką

Właśnie dlatego należy urozmaicać swoją dietę w produkty z obydwu tych grup, aby równowaga pH została zachowana. Zdecydowanie jednak unikaj przetworzonej żywności i fast foodów, które są bardzo kwasotwórcze i ogólnie szkodliwe dla zdrowia.

Jak pozbyć się nadmiaru kwasu z organizmu?

Oprócz odżywiania istnieją także inne czynniki oddziałujące na równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Właśnie dlatego należy unikać między innymi toksycznych kwaśnych artykułów czystości i wybierać te naturalne i nieszkodliwe. Zapamiętaj też kilka prostych sposób na pozbycie się nadmiaru kwasu:

Soda oczyszczona na redukcję kwasu
 • Zwiększ spożycie zielonych liściastych warzyw i jedz je lub pij w formie smoothie każdego dnia.
 • Wyrób sobie nawyk picia letniej wody z cytryną codziennie na pusty żołądek. Kwas cytrynowy, mimo swojej kwasowości, ma także dobre właściwości alkalizujące.
 • Wzbogać swoją dietę w warzywa i owoce, zwłaszcza świeże i zielone.
 • Unikaj przetworzonej żywności i smażonych potraw.
 • Unikaj rafinowanych cukrów i mąki.
 • Pij jak najwięcej wody dobrej jakości.
 • Do sprzątania używaj naturalnych produktów takich jak soda oczyszczona, ocet i cytryna.
 • Kosmetyki i środki czystości wybieraj z rozwagą. Stosuj naturalne produkty o znanym i nietoksycznym składzie.
 • Jedz więcej warzyw, a mięso spożywaj w małych porcjach, aby uniknąć tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.
 • Na nadmiar kwasu pomogą Ci takie produkty jak algi, pieprz cayenne, jęczmień czy spirulina.
 • Pij codziennie szklankę wody z łyżeczką sody oczyszczonej.

Teraz, gdy znasz już wszystkie sposoby na pozbycie się nadmiaru kwasu z organizmu, nie ma na co czekać. Już od dziś zmień swoje nawyki na zdrowsze i przywróć równowagę kwasowo-zasadową w Twoim organizmie.

Wystarczą dobre chęci i kilka prostych rad, aby nadmiar kwasu przestał być dla Ciebie problemem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.