Podwójny podbródek – zwalcz go naturalnie!

Podwójny podbródek – zwalcz go naturalnie!
Carlos Fabián Avila

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Carlos Fabián Avila.

Ostatnia aktualizacja: 01 stycznia, 2016

Szyja jest częścią ciała, na którą najczęściej nie zwracamy zupełnie uwagi do momentu, w którym upływ czasu w sposób dość bezpośredni zwróci naszą uwagę na jej obwisły wygląd. Istnieje wiele czynników wywołujących wystąpienie mocno niepożądanego efektu, jakim jest podwójny podbródek, ale na szczęście znamy kilka naturalnych sposobów pozwalających stopniowo zmniejszać jego widoczność.

W niniejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka wskazówek, które likwidują podwójny podbródek w pełni naturalny sposób za pomocą kilku prostych ćwiczeń oraz zmiany stylu życia i niektórych nawyków – co dodatkowo pozwoli Ci poprawić ogólny stan Twojego zdrowia i samopoczucia.

Podwójny podbródek – pozbądź się go bez operacji plastycznej!

Czy masz nadwagę?

Gdy podwójny podbródek staje się szczególnie wyraźnie widoczny, to często okazuje się to być spowodowane nadmiernym przyrostem masy Twojego ciała, tak więc pierwszym krokiem do zmniejszenia jego widoczności jest zatrzymanie procesu tycia i jeśli to możliwe zrzucenie nadmiaru kilogramów.

Aby zredukować nieestetyczny wygląd powodowany przez podwójny podbródek, należy zacząć stosować zrównoważoną dietę i zmniejszyć porcje spożywane na kolację będącą zazwyczaj najbardziej tuczącym posiłkiem podczas całego dnia.

Jeśli Twój podwójny podbródek spowodowany jest nadwagą, to będziesz mógł łatwo to sprawdzić – wystarczy bowiem otworzyć usta.

Zaprezentujemy Ci zatem kilka wskazówek, które pomogą Ci nieco schudnąć bez wielu nadmiernych wyrzeczeń:

 • Jedz więcej błonnika, zawierają go między innymi: owoce, warzywa, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste, suszone owoce, nasiona i orzechy.
 • Unikaj potraw smażonych, cukru, nabiału, przetworzonego lub tłustego mięsa oraz ciast.
 • Do każdego z posiłków dodawaj sałatkę warzywną.
 • Na pół godziny przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody.
 • Dokładnie przeżuwaj jedzenie i jedz powoli delektując się każdym kęsem. Dzięki temu szybciej poczujesz się syty.
Sałatka

Czy Twój podwójny podbródek jest spowodowany zwiotczeniem skóry?

W wielu przypadkach podwójny podbródek pojawia się wskutek zwiotczenia skóry na Twojej twarzy i szyi, a nie z uwagi na nadmiar tkanki tłuszczowej. Może to być spowodowane na przykład nagłą utratą wagi, procesami starzenia, a nawet uwarunkowaniami natury genetycznej.

Niezależnie od tego, powinieneś w takim przypadku zacząć jeść więcej białka, co pozwoli Ci wzmocnić tkanki skórne – możesz spożywać białko zarówno zwierzęce (występujące w mięsie, rybach, jajkach, nabiale), jak i roślinne (rośliny strączkowe, suszone owoce, grzyby, spirulina, itp.).

Możesz również zacząć stosować homeopatyczne suplementy diety pochodzenia naturalnego, które pomogą Ci przywrócić jędrność tkanek Twojego ciała. Nie tylko w okolicy szyi, ale ogólnie tkanki mięśniowej. Suplement ten nosi nazwę fluorku wapnia D12.

Weź trzy tabletki i włóż je pod język, rób to trzy razy dziennie między posiłkami. Unikaj napojów i silnych smaków, takich jak mięta (w tym guma i pasta do zębów). Możesz zażywać fluorek wapnia przez dwa miesiące. Po tym okresie zrób sobie przerwę, a następnie powtórz całą procedurę przez kolejne dwa miesiące.

Jedzenie z błonnikiem

Nawilżenie i oczyszczenie skóry

Niezależnie od powodu, dla którego pojawił się u Ciebie podwójny podbródek, w każdym przypadku istotną kwestią jest zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia, regeneracji i głębokiego odżywienia Twojej skóry, co pozwoli skuteczniej usunąć martwe komórki wierzchniej warstwy skóry, odnowić ją i wzmocnić.

 • Oczyszczenie skóry można przeprowadzić za pomocą produktów pochodzenia naturalnego, takich jak sól, cukier lub soda. Należy wykonywać ten zabieg raz na tydzień.
 • Delikatnie pocieraj wilgotną skórę okrężnymi ruchami opuszkami swoich palców przez co najmniej jedną minutę, a następnie osusz ją i następnie zastosuj produkt nawilżający.
 • Skóra powinna być nawilżana raz – dwa razy dziennie za pomocą olejków roślinnych przeznaczonych do tego celu, na przykład kokosowego, migdałowego, z wiesiołka, jojoby, itp.
 • Wykorzystaj ten czas na przeprowadzenie delikatnego masażu skóry, co pomoże Ci wyeliminować podwójny podbródek. Za pomocą kciuka i palca wskazującego masuj cały obszar podbródka w kierunku od dołu do góry, lekko naciągając przy tym skórę.
Oczyszczanie skóry

Ćwiczenia pozwalające zlikwidować podwójny podbródek

I na koniec przyszła pora na omówienie kluczowego elementu przyczyniającego się do zmniejszenia niepożądanego efektu, jakim jest podwójny podbródek, niezależnie przyczyny jego pojawienia się, czyli ćwiczeń. Wystarczy 10 minut dziennie, ale niezbędna jest systematyczność.

 • Gdy siedzisz lub stoisz, unieś oczy i głowę w stronę sufitu, unosząc przy tym podbródek. Kiedy wyciągniesz go na tyle, na ile zdołasz, zwiń wargi w typowy dzióbek i przytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund. Będziesz mógł poczuć wyraźnie rozciąganie skóry podbródka.
 • Ostrożnie przekręć głowę w bok, przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powtórz to samo, ale w drugą stronę.
 • Umieść piłkę tenisową pod brodą i dociśnij ją go do klatki piersiowej. Użyj tyle siły ile potrafisz próbując ścisnąć piłkę. Powtórz to ćwiczenie kilka razy dla osiągnięcia maksymalnego efektu.
 • Guma do żucia to skuteczne, ale przy tym proste ćwiczenie, które pomaga poprawić kształt Twojego podbródka. Unikaj jednak żucia gum zawierających cukier.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.