Pestki winogron – 8 leczniczych korzyści

Pestki winogron – 8 leczniczych korzyści

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada, 2021

Jedząc winogrona, niektórzy ludzie unikają ich pestek lub je wyrzucają. Jest to jednak duży błąd. Pewnie zdziwi Cię informacja, że znajdujące się w winogronach pestki mogą się poszczycić niesamowitymi właściwościami zdrowotnymi.

Te małe nasionka są skarbnicą naturalnych środków dla ciała, urody, młodości, a nawet dla utraty wagi. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej o zaletach pestek winogron.

W medycynie naturalnej pestki winogron są nieodzownym środkiem do leczenia wielu problemów zdrowotnych. Właśnie dlatego przemysł farmaceutyczny zawsze podchodził do nich nieufnie.

Pestki są naturalne i dostępne dla wszystkich, a więc nie można ich opatentować i czerpać z nich korzyści finansowych. Dlatego zapewniamy, że niewiele produktów spożywczych ma tyle korzystnych właściwości co pestki winogron.

Pestki winogron – Mali naturalni sojusznicy

Zawierają przeciwutleniacze

pestki winogron

Pestki winogron są bogate w związki fenolowe, jak również w tokoferol i proantocyjanidyny, które są dla organizmu doskonałymi przeciwutleniaczami. Chronią organizm, a także tkanki i organy, przed wolnymi rodnikami.

Najbardziej niesamowite jest to, że dzięki przeciwutleniaczom, witaminie C, E i beta-karotenowi korzystne właściwości pestek winogron utrzymują się w organizmie przez trzy dni, skutecznie walcząc ze szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Chronią przed zanieczyszczeniami

papieros

Pewnie Cię to zaskoczy, ale zostało udowodnione, że występujące w winogronach pestki pomagają chronić organizm przed zanieczyszczeniami, a nawet przed szkodliwymi skutkami tytoniu. Jeśli jesteś biernym palaczem, zapewnią Ci ochronę.

Będą one także skuteczne w walce ze skutkami stresu.

Poprawiają krążenie krwi i oczyszczają ją

krew

Pestki winogron poprawiają krążenie krwi, co zapobiega powstawaniu zakrzepów i wyrównuje napięcie. Są w nich także obecne flawonoidy, które wzmacniają naczynia krwionośne.

Dodatkowo pomagają oczyścić krew z nadmiaru leków i innych szkodliwych elementów. Są bardzo korzystne dla osób cierpiących na choroby serca.

Działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie

zapalenie stawów

Pozytywne właściwości pestek winogron w leczeniu zapaleń i infekcji zostały niejednokrotnie udowodnione. Pomagają na następujące schorzenia: zapalenie stawów, zapalenie skóry, problemy skórne, zapalenie zatok, zapalenie jelita grubego, zapalenie żołądka, infekcję dróg moczowych.

Pestki winogron pomagają nawet oczyścić jelita.

Zdrowie włosów: Zapobiegają łysieniu

utrata włosów

Pestki winogron na wiele różnych sposobów pomagają w pielęgnacji włosówWzmacniają je i zapobiegają ich wypadaniu. Poprawiają krążenie i wzmacniają naczynia krwionośne, co również pomaga zapobiegać utracie włosów.  

Zapobiegają rakowi

rak piersi

Dzięki swoim właściwościom wynikającym z ogromnej ilość przeciwutleniaczy, są naturalnym środkiem zapobiegającym różnym rodzajom raka, na przykład rakowi skóry, prostaty i piersi.

Poprawiają wzrok

suche oczy

Pestki winogron są doskonale znane ze swojego korzystnego wpływu na oczy. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E, poprawiają ostrość widzenia. Rozwiązują one także problem zmęczenia oczu spowodowanego siedzeniem przed komputerem, oglądaniem telewizji lub zbyt długą lekturą.

Pomagają również w chorobach wzroku związanych z cukrzycą lub spowodowanych cukrzycą.

Dbają o kondycję skóry

skóra

Spożywanie pestek winogron ma dla skóry działanie odmładzające i regenerujące. Zawierają one kolagen i resweratrol, czyli składniki niezbędne do walki przeciwko starzeniu skóry.

Substancje te na przykład wygładzają zmarszczki mimiczne. To właśnie dlatego tak wiele kremów ma w swoim składzie pestki winogron – pomagają bowiem zmniejszyć rozstępy, pozbyć się trądziku i poprawić elastyczność skóry.

Stymulują produkcję kolagenu, dają skórze większą elastyczność, nawilżają ją oraz walczą z trądzikiem.     


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.