Pasożyty jelitowe - pokonaj je naturalnie!
Pasożyty jelitowe mogą dostać się do naszego organizmu na wiele różnych sposobów, między innymi przez zakażoną nimi wodę oraz zanieczyszczone pożywienie.
Pasożyty łapiemy czasem na skutek zaniedbań w podstawowej higienie, na przykład podczas podróży. Trzeba przyznać otwarcie: ci nieproszeni goście wywołują często bardzo nieprzyjemne skutki uboczne, a także pogarszają nasze samopoczucie.
Pasożyty jelitowe generalnie należą do grupy pierwotniaków. Bardzo ważne, żeby – gdy tylko się u nas pojawią – zasięgnąć porady lekarskiej, bowiem tylko odpowiednio wykwalifikowany specjalista jest w stanie dobrać leczenie stosownie do naszych potrzeb.
Stosowanie zaleceń naszego lekarza nie wyklucza jednak codziennego przyjmowania prostego, lecz skutecznego lekarstwa na pasożyty, które chcielibyśmy zaprezentować Wam w niniejszym artykule. Koniecznie czytaj dalej!
Pasożyty jelitowe – jak zrobić naturalne lekarstwo?
Bardzo ważnym faktem, o którym zawsze powinniśmy pamiętać jest to, że pasożyty jelitowe odżywiają się składnikami odżywczymi, które tak naprawdę są przeznaczone dla nas.
Dlatego też jednym ze skutków ubocznych zakażenia nimi jest uczucie osłabienia lub nawet wyczerpania, co jest widoczne zwłaszcza w przypadku dzieci bądź osób starszych.
Oto niektóre objawy tego, że pojawiły się u nas pasożyty jelitowe:
- Biegunka
- Złe samopoczucie i uczucie ciągłego zmęczenia
- Mdłości i wymioty
- Ból brzucha
- Uczucie osłabienia
- Nagła utrata wagi
- Wzdęcia
- Obecność pasożytów w kale
Przeczytaj także artykuł: Gazy i wzdęcia – 7 głównych przyczyn tych dolegliwości
Dlatego też jeżeli poczujesz jakikolwiek dyskomfort bądź dopadnie Cię nietypowe złe samopoczucie, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem. Oprócz konsultacji medycznej możesz też zastosować poniższe proste, domowe metody:
Ząbek czosnku na czczo
Czosnek kojarzy nam się zwykle z intensywnym zapachem, jaki po sobie pozostawia. Trzeba przyznać otwarcie, że nie wszystkim aromat ten odpowiada. Jest on jednak jednym z najlepszych środków przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych dostępnych w naturze. Śmiało jedz ząbek czosnku na czczo każdego dnia!
Jeżeli czujesz, że surowy czosnek nie jest najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji, możesz skorzystać z opcji suplementów diety dostępnych w aptekach. Jeżeli jednak jedyną kwestią jest nieświeży oddech, spróbuj po prostu po zjedzeniu czosnku żuć świeżą miętę.
Zielone jabłko do śniadania
Na śniadanie możesz jeść, co tylko zechcesz. Pamiętaj po prostu, żeby znalazło się w nim jedno z najlepszych antybakteryjnych owoców, jakie istnieją, czyli zielone jabłko. Dobrym pomysłem jest również popijanie w ciągu dnia soku jabłkowego. Musi jednak być on naturalny, najlepiej z organicznych jabłek.
Herbata z kopru i herbata z imbiru
W naszym arsenale tajnej broni zwalczającej pasożyty jelitowe znajdują się również dwa niezwykle skuteczne i naturalne napary, które mogą się okazać bardzo użyteczne.
- Herbata z kopru: Pij napar z kopru późnym popołudniem. Czyniąc tak, poczujesz ulgę w bólach żołądka, zwalczysz uczucie ciężkości, wyregulujesz biegunki i z czasem zwalczysz pasożyty jelitowe.
- Herbata z imbiru: Smakuje doskonale i służy zdrowiu o każdej porze dnia, zwłaszcza po jedzeniu. Imbir i zawarte w nim olejki eteryczne mają właściwości odrobaczające, skutecznie pomagając nam pozbyć się pasożytów oraz glist jelitowych.
Ocet jabłkowy po posiłkach
Jedna łyżka stołowa (10 ml) octu jabłkowego rozpuszczona w szklance wody (200 ml) wypita po głównych posiłkach w ciągu dnia pomoże nadać zasadowy odczyn naszemu organizmowi i zwalczyć pasożyty.
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jabłka wykazują właściwości przeciwgrzybicze. Nic dziwnego zatem, iż ocet zrobiony z tego owocu może przynieść znaczną ulgę, gdy pojawi się grzybica bądź pasożyty jelitowe.
Pestki dyni
Śmiało dodawaj pestki dyni do swoich posiłków i sałatek. Stanowią one bowiem bardzo silny środek na pasożyty jelitowe.
- Dzienna zalecana porcja pestek dyni to 20 do 30 gramów.
- Jeżeli chcesz zwiększyć działanie tej naturalnej kuracji, możesz najpierw zażyć środek przeczyszczający, po czym około 60 minut później zmielić 2 łyżki stołowe (20 g) pestek dyni i wypić je zmieszane z wodą lub sokiem owocowym.
Na efekty nie będziesz musiał czekać długo!
Koktajl z papai na pasożyty jelitowe
Dwa główne składniki tego koktajlu na pasożyty jelitowe to papaja i kefir.
- Papaja to tropikalny owoc wykazujący skuteczne działanie w leczeniu większości chorób układu pokarmowego, włączając w to również pasożyty jelitowe.
- Możesz śmiało dodać do tego koktajlu pestki papai. Ich silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze są powszechnie znane w wielu krajach świata.
- Kefir z kolei jest formą sfermentowanego nabiału, który ma właściwości odbudowujące florę bakteryjną żołądka i jelit. Wzmacniając ją, w naturalny sposób zwiększamy szanse na zwalczenie jakichkolwiek szkodliwych bakterii i pasożytów, jakie występują w naszym układzie pokarmowym.
- Kefir zawiera bardzo niskie stężenie laktozy, dzięki czemu oprócz tego, że jest lekkostrawny, dostarcza organizmowi wartościowych składników odżywczych. Jest napojem idealnym na okresy osłabienia i niedożywienia, jakie wywołują pasożyty jelitowe.
Przeczytaj też: Kefir: świetna metoda na wzmocnienie odporności
Składniki:
- Szklanka (140 g) obranej papai
- 15 nasion papai
- Pół szklanki (100 g) kefiru
- 1 łyżka stołowa (25 g) miodu
Przygotowanie:
- Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać jest wybór odpowiednio dojrzałej papai. Mówiąc: “dojrzałej”, mamy na myśli ten idealny moment, gdy jest już słodka i soczysta, ale jeszcze nie przejrzała. Pokrój około 140 gramów papai i oddziel mniej więcej 15 nasion.
- Zaopatrz się w kefir, najlepiej ten pochodzący z ekologicznej produkcji.
- Teraz pozostaje już tylko połączyć ze sobą wszystkie składniki i dokładnie je ze sobą zmiksować. Postaraj się, żeby napój był jednolity, o kremowej konsystencji.
- Jeżeli zauważysz, że koktajl jest zbyt gęsty, możesz dodać odrobinę wody, aby nieco go rozrzedzić.
Pij ten koktajl do śniadania przez 10 dni z rzędu a od razu zauważysz zmiany na lepsze!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Personal de la Clínica Mayo. Infección por parásitos intestinales. (2018). https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/pinworm/symptoms-causes/syc-20376382
- Franco MC, Golowczyc MA, De Antoni GL, Pérez PF, Humen M, Serradell Mde L. J Med Microbiol. (2013). Administration of kefir-fermented milk protects mice against Giardia intestinalis infection. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24072759
- Okeniyi JA, Ogunlesi TA, Oyelami OA, Adeyemi LA. J Med Food. Department of Paediatrics and Child Health, College of Health Sciences, Nigeria. Effectiveness of dried Carica papaya seeds against human intestinal parasitosis: a pilot study. (2007) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17472487
- Página web parasitosintestinales.com. Hierbas para los parásitos intestinales. (2018). https://parasitosintestinales.com/hierbas-para-los-parasitos-intestinales/