Jak wyeliminować nieprzyjemny zapach z ręczników?
Czy wiesz, jak naturalnie wyeliminować nieprzyjemny zapach z ręczników?Co prawda na rynku znajduje się wiele opcji, które mają silniejsze aromaty utrzymujące zapach kilka dni po zastosowaniu. Jednak ze względu na zawartość agresywnych związków chemicznych są one szkodliwe dla środowiska i mogą wpływać na pojawienie się alergii oddechowych.
Dobrą wiadomością jest to, że naturalne rozwiązania mają właściwości, które skutecznie usuwają brud i zapach wilgoci. Ponadto są one dostępne dla większości ludzi, ponieważ są niedrogie i dostępne we wszystkich supermarketach.
Jak wyeliminować nieprzyjemny zapach z ręczników?
Po kilku dniach użytkowania ręczniki zaczynają mieć irytujący zapach, który można wyeliminować tylko podczas prania. Z powodu kontaktu z wilgocią, martwymi komórkami skóry i pleśnią, przyjmują nieprzyjemny zapach i brzydki wygląd.
Niestety, wiele osób nie potrafi ich dobrze odświeżyć, aby były miękkie i pozbawione brzydkiego zapachu. Jednak dzięki kilku prostym sztuczkom pozostawienie Twoich ręczników bez skazy nie będzie stanowiło problemu. Weź pod uwagę nasze wskazówki!
1. Ocet i soda oczyszczona
Roztwór wykonany z octu i sody oczyszczonej jest jedną z najlepszych alternatyw, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach z ręczników. W rzeczywistości łatwo wnika w tkaninę i pomaga uwolnić zatrzymany brud.
Ponadto jego właściwości przeciwgrzybicze eliminują bakterie, pleśń i mikroorganizmy, które mogą powodować infekcje i silny zapach. Dodatkowo mają efekt, który zastępuje konwencjonalne środki zmiękczające tkaniny.
Składniki
Przygotowanie
- Umieść ręczniki w pralce i zalej je potrzebną ilością ciepłej wody.
- Następnie dodaj szklankę octu i rozpocznij cykl prania.
- Pozostaw ręczniki wewnątrz pralki i napełnij ponownie gorącą wodą.
- Na koniec dodaj sodę oczyszczoną i ponownie wypłucz. Będą jak nowe!
2. Sok z cytryny
Ze względu na koncentrację kwasu cytrynowego, sok z cytryny jest doskonałym rozwiązaniem do wybielania i dezynfekcji wszelkiego rodzaju odzieży. W ten sam sposób te właściwości i ich kwasowy zapach pomagają wyeliminować nieprzyjemny zapach z ręczników.
Składniki
- ½ szklanki soku z cytryny (125 ml)
- 4 szklanki gorącej wody (1 litr)
Przygotowanie
- Wlej sok z cytryny do wiadra i wymieszaj z gorącą wodą.
- Zanurz ręczniki i pozwól im się moczyć przez 40 minut.
- Po tym czasie włóż je do pralki i upierz przy użyciu zwykłego proszku.
3. Sól i olejek cytrynowy
Ten preparat na bazie soli i olejku cytrynowego pełni dwie funkcje. Po pierwsze sól pomaga usunąć plamy z ręczników, wybielając je. Z drugiej strony olejek cytrynowy neutralizuje nieprzyjemny zapach i pomaga tkaninom je zmiękczać.
Składniki
- 1 łyżka soli (10 g)
- 10 kropli olejku z cytryny
- 4 szklanki gorącej wody (1 litr)
Przygotowanie
- Pamiętaj, że na każdy litr wody powinieneś użyć łyżki soli. Dlatego, jeśli zamierzasz umyć kilka ręczników, zwiększ ilość.
- Dodaj wszystkie składniki do miski i dobrze je wymieszaj.
- Namocz brudne ręczniki i pozostaw je na co najmniej godzinę.
- Po upływie czasu, pocieraj je, aby ułatwić usunięcie brudu.
- Na koniec wypierz je w pralce ze zwykłym proszkiem.
4. Mleko i olejek miętowy
Ten produkt eliminujący nieprzyjemny zapach jest idealny dla białych ręczników. Mleko to składnik, który pomaga dbać o tkaniny, przedłużając ich zdolność wchłaniania. Ponadto pomaga usunąć brud i pozostawia przyjemny aromat.
Składniki
- 1 szklanka mleka (250 ml)
- 1 szklanka gorącej wody (250 ml)
- 10 kropli olejku z mięty pieprzowej
Przygotowanie
- Wymieszaj mleko z gorącą wodą i olejkiem z mięty pieprzowej.
- Następnie namocz ręczniki w mieszance.
- Pozostaw na jedną lub dwie godziny i przepłucz.
- Wynik? Bielsze ręczniki o miętowym zapachu.
Jak widać, wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu z ręczników przy użyciu naturalnych produktów nie jest skomplikowane. Pomaga również dbać o tkaniny i zapobiega ich szybkiemu niszczeniu. Musisz je wypróbować!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Caress, S. M., & Steinemann, A. C. (2009). Prevalence of fragrance sensitivity in the American population. Journal of Environmental Health.
- Anderson, R. C., & Anderson, J. H. (2000). Respiratory toxicity of fabric softener emissions. Journal of Toxicology and Environmental Health – Part A. https://doi.org/10.1080/009841000156538
- Goodyear, N., Brouillette, N., Tenaglia, K., Gore, R., & Marshall, J. (2015). The effectiveness of three home products in cleaning and disinfection of Staphylococcus aureus and Escherichia coli on home environmental surfaces. Journal of Applied Microbiology. https://doi.org/10.1111/jam.12935