Naturalne soki oczyszczające nerki

Jeśli rozpoczniesz swój dzień jednym z tych soków, pozbędzięsz się nadmiaru wody z organizmu i zwiększysz swój poziom energii. Możesz także dostarczyć im dodatkowo ciepła, stosując kompresy rozgrzewające, co wpłynie korzystnie na Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie.
Naturalne soki oczyszczające nerki

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2020

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, to koniecznie musisz zwrócić uwagę na swoje narządy, takie jak nerki. Również stosować zdrową i odpowiednią dietę. A od czasu do czasu przyjmować suplementy diety, które pomogą Ci oczyścić Twój organizm. Zwłaszcza po okresie letnim.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci zestaw informacji, dzięki którym dowiesz się, dlaczego tak ważne jest oczyszczenie nerek. A także jak można to zrealizować poprzez picie różnych naturalnych soków owocowych oraz warzywnych. Oprócz niezwykle korzystnego wpływu na nerki i ogólny stan Twojego zdrowia, są one również zaskakująco smaczne.

Dlaczego powinieneś regularnie oczyszczać nerki?

Twoje nerki są organem odpowiedzialnym za oczyszczanie krwi z różnych mniej lub bardziej szkodliwych substancji. A następnie usunięcie ich z organizmu poprzez mocz. Dodatkowo nerki odgrywają ważną rolę w kwestii regulowania zatrzymywania wody w Twoim ciele.

Jak można więc się spodziewać, nerki są organem absolutnie niezbędnym do przeżycia. Należy się nimi zająć i starać się utrzymać ich jak najlepszą kondycję poprzez zdrowe odżywianie się. A konkretnie przez pomoc w odtruwaniu organizmu.

Do tego celu możesz wykorzystać różne produkty spożywcze oczyszczające organizm oraz suplementy diety o podobnie korzystnym działaniu.

Oczyszczanie nerek

Soki naturalne

Soki naturalne są łatwym i zdrowym sposobem na dostarczenie organizmowi wielu składników odżywczych w krótkim czasie. To z pewnością korzystnie wpłynie na nerki.

Zalecamy rozpoczęcie swojego dnia od jednego z takich soków. Takie postępowanie z pewnością zacznie przynosić pożądany efekt już w ciągu tygodnia.

Poczujesz się lżejszy, bo pozbędziesz się nadmiaru wody pozostającej w organizmie. Staniesz się bardziej energiczny, a także będziesz również w stanie lepiej uporać się z ewentualnymi zaburzeniami czynności nerek.

Możesz wybrać jedną z poniższych propozycji lub (co będzie nawet lepszym posunięciem), regularnie je zmieniać.

Sok z jabłka oraz selera

Seler jest warzywem cechującym się jednym z najskuteczniejszych działań moczopędnych. Dodatkowo dzięki jego subtelnemu smakowi można dodać go do prawie każdej mieszanki soków. Stąd właśnie ten przepis.

W opisywanym przypadku wymieszamy sok z selera z jabłkowym. Nie tylko dlatego, że jabłka nadają napojowi przyjemny, słodki smak, ale przede wszystkim z tego powodu, że jabłka zawierają szeroką gamę składników odżywczych. Doskonale nadają się też do łączenia z praktycznie każdą potrawą. A także cechują się niezwykle korzystnym wpływem na nerki.

Sok z jabłka i selera

Składniki:

  • Jedna łodyga świeżego selera, zielona, wraz z dolną częścią i liśćmi.
  • 3 jabłka (jeśli pochodzą z upraw ekologicznych, można zostawić je wraz ze skórką).
  • Składnik opcjonalny: kilka liści świeżej mięty.

Sok z kopru i sałaty

Ten sok będący dla wielu zaskakującym połączeniem oferuje pyszny smak i zapewnia wiele korzystnych właściwości dla zdrowia, stanowi także zupełnie nowy sposób na spożywanie sałaty – co jest szczególnie dobrą wiadomością dla osób, które mają trudności z trawieniem tego warzywa.

Sałata ma niesamowite właściwości moczopędne, a także może korzystnie wpłynąć na pracę układu nerwowego, dzięki czemu stanowi idealny dodatek do soku po południu lub wieczorem.

Specyficzny smak kopru dodaje temu soku odrobinę słodkiego smaku, a działanie tego składnika pomaga wyeliminować nadmiar płynów z organizmu, odciążając nieco w tym zadaniu nerki.

Sok z kopru i sałaty

Składniki:

  • 5 liści zielonej lub czerwonej sałaty, dokładnie umyte (unikaj sałaty lodowej, która jest prawie całkowicie pozbawiona składników odżywczych).
  • Pęczek świeżych korzeni kopru.
  • Jedna łyżeczka od herbaty miodu.

Sok z pomidora, cebuli i solonej wody

Cebula jest jednym z najlepszych produktów spożywczych o korzystnym wpływie na nerki.

Zgodnie z prezentowanym przepisem należy połączyć cebulę i pomidory będące produktem niezwykle bogatym w potas z odrobiną słonej wody.

Osolona woda to naturalny suplement, który korzystnie wpływa na ogólne funkcjonowanie organizmu.

Mimo, że ten konkretny sok cechuje się słonym smakiem, to zawiera wszystkie minerały w idealnych wręcz proporcjach wymaganych przez Twój organizm i zapobiega zatrzymywaniu nadmiernych ilości wody, odciążając nerki przy tym zadaniu.

Sok z pomidora cebuli i solonej wody

Składniki:

  • 4 dojrzałe pomidory.
  • Połowa cebuli
  • 1 łyżka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
  • 4 łyżki osolonej wody

Pozostałe wskazówki

Twoje nerki, wraz z wątrobą są jedynymi organami dla których korzystne jest dostarczanie ciepła z zewnątrz, ponieważ nie generują one energii cieplnej na własną rękę. Dodatkowo nerki są bardzo mocno uzależnione od poziomu Twojej energii, tak więc dostarczenie im dodatkowego ciepła może poprawić Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie.

Spróbuj dostarczyć nerkom dodatkowego ciepła przez pół godziny dziennie za pomocą kompresu rozgrzewającego lub termoforu, możesz także nosić okrycie tego rejonu ciała wykonane z grubej, naturalnej wełny.

Szczególnie polecamy korzystanie z tej rady podczas zimnych pór roku.

Należy również unikać produktów, których szkodliwe działanie na nerki jest powszechnie znane:

  • Mleko i produkty nabiałowe
  • Cukier
  • Sól
  • Lekarstwa

Powinieneś także ograniczyć ilość spożywanego białka, szczególnie zwierzęcego, ponieważ także ono ma negatywny wpływ na nerki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.