Układ nerwowy – przepisy na jego wzmocnienie

Układ nerwowy jest bardzo ważnym elementem naszego organizmu, niestety bardzo często, z powodu jego złego funkcjonowania, doświadczamy różnych dolegliwości i odczuwamy lęk. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, aby regulować układ nerwowy i tym samym zapewnić nam lepszą jakość życia. Jednak należy pamiętać, że zawsze dużo lepiej jest zapobiegać problemom, niż je leczyć.

Zdrowa dieta, która składa się ze zrównoważonych składników pomoże kontrolować poziom lęku, jeżeli uzupełnieniem będzie aktywność fizyczna i zmiana złych nawyków, a także pozytywne nastawienie sprawi, że będziemy wyglądać i czuć się dużo lepiej. Istnieje również sporo owoców, warzyw i ziół, które mają właściwości lecznicze więc nie musimy uciekać się do stosowania leków, które często mają przeciwwskazania i skutki uboczne.

W dalszej części artykułu zaprezentujemy kilka owoców, warzyw i ziół, które wpływają bardzo korzystnie na układ nerwowy, dlatego warto się upewnić czy nie brakuje ich w naszej diecie i włączyć je do naszego codziennego odżywiania na stałe.

Wpływ witamin z grupy B na układ nerwowy

3#sałata-układ-nerwowy.jpg

Sałata, dzięki swoim właściwościom, uważana jest za jedno z najbardziej relaksujących i uspokajających warzyw. Napar z sałaty sprawdza się bardzo dobrze w łagodzeniu stanów odmiennej świadomości. Cebula również działa kojąco, zarówno na układ nerwowy jak i pokarmowy. Najlepiej spożywać ją po wcześniejszym, delikatnym ugotowaniu. Pomoże ona również w oczyszczeniu jelita grubego, którego zanieczyszczenie może negatywnie wpływać na układ nerwowy.

Napar z rozmarynu

5#napój-owsiany-układ-nerwowy.jpg

Koktajl z soku gruszkowego w połączeniu z owsem bardzo dobrze sprawdza się do walki z niepokojem. Przygotujemy go tak: gruszkę wrzucamy do wyciskarki do owoców, aby uzyskać sok, przygotowujemy napar z mięty i zostawiamy do ostygnięcia, mieszamy go z sokiem gruszkowym, który otrzymaliśmy i z napojem owsianym. Następnie wszystko umieszczamy w garnku i doprowadzamy do wrzenia, gotujemy pięć minut na małym ogniu, ściągamy z ognia, dodajemy miód i zostawiamy do ostygnięcia. Koktajl pijemy na ciepło.

Koktajl jabłkowy z orzechami

6#jabłka-układ-nerwowy.jpg

Koktajl jabłkowy z orzechami przygotowujemy podobnie jak wcześniejszy koktajl gruszkowy. Jabłko wraz ze skórką wrzucamy do wyciskarki do owoców, otrzymany sok mieszamy z mlekiem migdałowo-orzechowym i gotowe! Tak przygotowany koktajl pijemy tuż po przygotowaniu.

Pamiętaj!

Chcemy abyś użyła nasze rady w praktyce i dzięki nim uzyskała cudowne korzyści dla swojego zdrowia. Nigdy nie zapominaj, że dużo łatwiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć! Ważne jest też, aby pamiętać, że jeżeli uzyskasz równowagę w swoim życiu, dużo łatwiej będzie ci żyć w spokoju i szczęściu.