Układ nerwowy – przepisy na jego wzmocnienie

· Kwiecień 19, 2015

Układ nerwowy jest bardzo ważnym elementem naszego organizmu, niestety bardzo często, z powodu jego złego funkcjonowania, doświadczamy różnych dolegliwości i odczuwamy lęk. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, aby regulować układ nerwowy i tym samym zapewnić nam lepszą jakość życia. Jednak należy pamiętać, że zawsze dużo lepiej jest zapobiegać problemom, niż je leczyć.

Zdrowa dieta, która składa się ze zrównoważonych składników pomoże kontrolować poziom lęku, jeżeli uzupełnieniem będzie aktywność fizyczna i zmiana złych nawyków, a także pozytywne nastawienie sprawi, że będziemy wyglądać i czuć się dużo lepiej. Istnieje również sporo owoców, warzyw i ziół, które mają właściwości lecznicze więc nie musimy uciekać się do stosowania leków, które często mają przeciwwskazania i skutki uboczne.

W dalszej części artykułu zaprezentujemy kilka owoców, warzyw i ziół, które wpływają bardzo korzystnie na układ nerwowy, dlatego warto się upewnić czy nie brakuje ich w naszej diecie i włączyć je do naszego codziennego odżywiania na stałe.

Wpływ witamin z grupy B na układ nerwowy

2#mango-układ-nerwowy.jpg

Wszystkie produkty, które zawierają witaminy z grupy B w swoim składzie, sprawdzają się świetnie w leczeniu układu nerwowego. Należy dodać do swojej diety naturalne soki z owoców takich jak jabłko, melon, mango i pomarańcza, odżywią one układ nerwowy, a to pomoże go ukoić, a nawet leczyć.

Sałata i cebula

3#sałata-układ-nerwowy.jpg

Sałata, dzięki swoim właściwościom, uważana jest za jedno z najbardziej relaksujących i uspokajających warzyw. Napar z sałaty sprawdza się bardzo dobrze w łagodzeniu stanów odmiennej świadomości. Cebula również działa kojąco, zarówno na układ nerwowy jak i pokarmowy. Najlepiej spożywać ją po wcześniejszym, delikatnym ugotowaniu. Pomoże ona również w oczyszczeniu jelita grubego, którego zanieczyszczenie może negatywnie wpływać na układ nerwowy.

Napar z rozmarynu

4#napar-z-rozmarynu-Układ nerwowy.jpg

Napar z rozmarynu jest jednym z najlepszych naturalnych lekarstw dla układu nerwowego, przygotujemy go w następujący sposób: gotujemy szklankę wody, dodajemy do niej łyżeczkę rozmarynu, po czym odstawiany na pięć minut i dodajemy miód i sok z cytryny. Bardzo ważnym jest, aby pić ten napar możliwie najbardziej gorący.

Napar z szałwii

Innym bardzo ważnym naparem w leczeniu dolegliwości układu nerwowego, jest napar z szałwii. Do przygotowania potrzebujemy szklankę wody, którą doprowadzamy do wrzenia, dodajemy dwie łyżki szałwii i przykrywamy, odstawiamy na pięć minut. Następnie napar odcedzamy i dodajemy sok z cytryny oraz łyżeczkę miodu. Starajmy się pić napar, kiedy jest gorący.

Koktajl gruszkowy z owsem

5#napój-owsiany-układ-nerwowy.jpg

Koktajl z soku gruszkowego w połączeniu z owsem bardzo dobrze sprawdza się do walki z niepokojem. Przygotujemy go tak: gruszkę wrzucamy do wyciskarki do owoców, aby uzyskać sok, przygotowujemy napar z mięty i zostawiamy do ostygnięcia, mieszamy go z sokiem gruszkowym, który otrzymaliśmy i z napojem owsianym. Następnie wszystko umieszczamy w garnku i doprowadzamy do wrzenia, gotujemy pięć minut na małym ogniu, ściągamy z ognia, dodajemy miód i zostawiamy do ostygnięcia. Koktajl pijemy na ciepło.

Koktajl jabłkowy z orzechami

6#jabłka-układ-nerwowy.jpg

Koktajl jabłkowy z orzechami przygotowujemy podobnie jak wcześniejszy koktajl gruszkowy. Jabłko wraz ze skórką wrzucamy do wyciskarki do owoców, otrzymany sok mieszamy z mlekiem migdałowo-orzechowym i gotowe! Tak przygotowany koktajl pijemy tuż po przygotowaniu.

Pamiętaj!

Chcemy abyś użyła nasze rady w praktyce i dzięki nim uzyskała cudowne korzyści dla swojego zdrowia. Nigdy nie zapominaj, że dużo łatwiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć! Ważne jest też, aby pamiętać, że jeżeli uzyskasz równowagę w swoim życiu, dużo łatwiej będzie ci żyć w spokoju i szczęściu.