Nadmiar kwasu moczowego? – Naturalne remedium

Maj 2, 2016
Ogórki posiadają właściwości moczopędne i nawilżające, które doskonale radzą sobie z usuwaniem nadmiaru kwasu moczowego z krwi.

Czasem zła dieta na bazie czerwonego mięsa, podrobów lub filecików anchoa może doprowadzić spowodować nadmiar kwasu moczowego, którego nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie usunąć.

Kryształki kwasu moczowego stopniowo gromadzą się w stawach i stają się przyczyną silnego bólu, a także poważnego stanu zapalnego. W zaawansowanych przypadkach pojawia się niezwykle bolesna dna moczanowa, czyli obrzęk wielkiego palca u nogi.

Dowiedz się, jak można wyeliminować nadmiar kwasu moczowego za pomocą w 100% naturalnego, domowego remedium!

Jak możemy zapobiec rozwojowi tej nieprzyjemnej choroby?

Poniżej znajdziesz przepis na naturalny środek, który skutecznie pomoże ci zniwelować nadmiar kwasu moczowego. W połączeniu ze zdrową dietą i aktywnym stylem życia sprawi on, że będziesz czuć się dobrze i zmniejszysz ryzyko zachorowania na dnę moczanową.

Naturalny środek na nadmiar kwasu moczowego

Przygotuj naturalny środek, dzięki któremu wyeliminujesz nadmiar kwasu moczowego z organizmu. Bazuje on wyłącznie na naturalnych składnikach.

Świeży napój imbirowy

Zaopatrz się w poniższe warzywa, owoce i zioła o mocnym działaniu moczopędnym, które stymulują usuwanie nagromadzonych w tkankach toksyn, a także oczyszczają je ze szkodliwych puryn.

Składniki

 • 1 ogórek
 • 2 łodygi selera
 • 200 g imbiru
 • Sok z połówki cytryny
 • Szklanka wody (200 ml)

Te naturalne składniki posiadają silne właściwości lecznicze zwalczające kwas moczowy. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

Przeczytaj również: Toksyny – czy Twój organizm prawidłowo je usuwa?

Ogórek

Ogórki posiadają właściwości moczopędne i nawilżające, które doskonale radzą sobie z usuwaniem nadmiaru kwasu moczowego z krwi.

Warzywo to jest cenionym elementem każdej zdrowej diety głównie dlatego, że praktycznie nie zawiera tłuszczu. Ponadto świetnie nadaje się zarówno jako dodatek do sałatek, jak i składnik leczniczych soków.

Seler

Seler odświeża i nawilża organizm. Jego charakterystyczny smak nadaje rozmaitym potrawom niepowtarzalny charakter. Możesz go dodawać do rosołu, sałatek, mięs, a także wykorzystywać do przygotowywania pysznych i zdrowych naturalnych soków.

Świeży seler naciowy

Seler dostarcza naszemu ciału wiele korzyści. Między innymi pomaga wyeliminować zły cholesterol oraz oczyszcza organizm z nadmiaru kwasu moczowego. Jako silny diuretyk wspomaga usuwanie toksyn i szkodliwych substancji, a także działa stymulująco na pracę wątroby. Staraj się zawsze mieć to warzywo w lodówce!

Imbir

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, ten korzeń o leczniczych właściwościach jest szeroko stosowany jako naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Warto jednak zaznaczyć, że imbir doskonale nadaje się również do leczenia dny moczanowej oraz zapalenia stawów.

Według przeprowadzonego w styczniu 2010 roku badania, opublikowanego następnie w czasopiśmie Food and Chemical Toxicology, imbir jest cennym źródłem związku chemicznego o nazwie 6-shogaol.

Związek ten skutecznie redukuje stan zapalny powstały w wyniku nagromadzenia się kryształków kwasu moczowego. Jeśli nie masz w domu imbiru, nie wahaj się i czym prędzej wybierz się do warzywniaka. Możesz go wykorzystywać nie tylko jako składnik leczniczego środka, ale także jako dodatek do codziennych potraw.

Przeczytaj także artykuł: Imbir – powinien go jeść każdy z nas!

Woda

Ile szklanek wody wypijasz dziennie?

Odpowiedz szczerze na to pytanie i uświadom sobie, że woda jest niezbędna do wypłukiwania nadmiaru kwasu moczowego z organizmu. Zadbaj o to, aby codziennie pić od 6 do 8 szklanek niegazowanej wody mineralnej.

Czysta woda oczyszcza nasz organizm i pomaga wyeliminować toksyny i szkodliwe substancje, które bez wątpienia są przyczyną wielu rozmaitych chorób.

Cytryna

Istnieje niewiele owoców o tak silnych właściwościach oczyszczających i przeciwzapalnych, które są w stanie skutecznie usuwać nadmiar kwasu moczowego, jak cytryna. Dzięki swej alkalizującej mocy, cytryna pomaga wyeliminować gromadzące się w stawach kryształki kwasu moczowego.

Ponadto, cytryna jest cennym źródłem witamin i minerałów, które zapewniają sprawne funkcjonowanie organizmu na co dzień.

Jak przygotować naturalny środek na nadmiar kwasu moczowego?

 • Dokładnie umyj ogórek, łodygi selera, a następnie pokrój je na małe kawałki, aby łatwiej było wydobyć z nich maksimum leczniczej mocy.
 • Wyciśnij sok z połówki cytryny, a drugą połówkę schowaj w lodówce, przyda ci się do przygotowania lekarstwa innego dnia.
Napój ogórkowo-imbirowy

 • Masz już przygotowane 200 g imbiru? Najlepiej odmierzyć dokładną ilość za pomocą kuchennej wagi, gdyż jest to ważny składnik aktywny tego leczniczego napoju.
 • Wszystkie składniki wrzuć do blendera, dodaj szklankę wody, sok z cytryny, a następnie miksuj aż do uzyskania soku o jednolitej teksturze. Podawaj z kilkoma kostkami lodu.
 • Jak często należy pić ten naturalny środek? Raz dziennie, najlepiej tuż po obiedzie – w ten sposób ułatwisz pracę układu trawiennego oraz wspomożesz proces samooczyszczania się organizmu z nadmiaru kwasu moczowego i jego kryształków zgromadzonych w naszym ciele.
 • Co więcej, pomożesz wątrobie w zoptymalizowaniu jej funkcji i przy okazji zredukujesz stan zapalny stawów.
 • Zaleca się picie tego naturalnego środka przez 7 dni z rzędu. Następnie zrób 4-dniową przerwę i ponownie rozpocznij tygodniową kurację leczniczą. Przy regularnym stosowaniu nie tylko wyeliminujesz nadmiar kwasu moczowego, ale również obniżysz poziom cholesterolu.

Wyniki następnych badań będą mówiły same za siebie!

 • Abdel-Moein, N. M., Abdel-Moniem, E. A., Mohamed, D. A., & Hanfy, E. A. (2011). Evaluation of the anti-inflammatory and anti-arthritic effects of some plant extracts. Grasas y Aceites. https://doi.org/10.3989/gya.125010
 • Wang, H., Cheng, L., Lin, D., Ma, Z., & Deng, X. (2017). Lemon fruits lower the blood uric acid levels in humans and mice. Scientia Horticulturae. https://doi.org/10.1016/j.scienta.2017.03.023
 • Al-azzawie, H. F., & Abd, S. A. (2015). Effects of Crude Flavonoids from Ginger (Zingiber officinale), on Serum Uric Acid Levels, Biomarkers of Oxidative Stress and Xanthine Oxidase Activity in Oxonate-Induced Hyperuricemic Rats. INTERNATIONAL JOURNAL OF ADVANCED RESEARCH.
 • Hersey-Benner, C., & Mayer, J. (2012). Uric Acid. In Clinical Veterinary Advisor: Birds and Exotic Pets. https://doi.org/10.1016/B978-1-4160-3969-3.00377-2
 • Maiuolo, J., Oppedisano, F., Gratteri, S., Muscoli, C., & Mollace, V. (2016). Regulation of uric acid metabolism and excretion. International Journal of Cardiology. https://doi.org/10.1016/j.ijcard.2015.08.109