Modelka z zespołem Downa triumfuje w USA!
Madeline Stuart (Maddy) to piękna australijska modelka. Ma 18 lat. Zespół Downa nie był dla niej przeszkodą w spełnianiu swoich marzeń. Ani dla niej, ani dla jej rodziny.
Bycie modelką to coś, co wiele dziewczyn stawia sobie za cel. Wiadomo, że w większości przypadków samo postawienie sobie celu to nie wszystko. Potrzeba wytrwałości i wielu lat walki.
Niektórzy twierdzą, że sukces Madeline Stuart, to zasługa jedynie portali społecznościowych i wywieranej przez nie presji. Szczerze możemy powiedzieć, że to nieprawda. Jeżeli Maddy udało się trafić na nowojorskie wybiegi i na okładki magazynów, to dlatego, że na to zasługuje; bo ma talent, charyzmę i naturalny blask.
Dzisiaj opowiemy Ci, kim jest ta wyjątkowa modelka.
Madeline Stuart – modelka uwielbiana przez fotografów
Wszyscy zgadzamy się co do tego, że to bardzo rzadki widok w świecie mody. Na wybiegach, na okładkach magazynów… Zazwyczaj widzimy proporcjonalne twarze i szczupłe sylwetki. Oczywiście, ostatnimi laty coraz częściej wychodzi się ze schematów.
Popularne stały się, na przykład, modelki XXL. A co z osobami niepełnosprawnymi?
Madeline Stuart marzyła nie tylko o tym, żeby być modelką, pragnęła też walczyć ze wspomnianymi schematami i wywołać swego rodzaju refleksję.
Przeczytaj też: “Stara miłość nie rdzewieje”
- Kobiety, które widujemy na wybiegach nie reprezentują prawdziwych kobiet z naszego społeczeństwa.
- Prawdziwe kobiety mogą być piękne i szczupłe – oczywiście, że tak. Ale również te o normalnym rozmiarze, te puszyste, i te niepełnosprawne.
- Maddy przez wiele lat miała problem ze swoją wagą. Dużo myślała nad tym, co mówili jej lekarze: że 20 kg nadwagi może powodować wiele problemów zdrowotnych.
- Uroda musi iść w parze ze zdrowiem. Nie chodzi o to, żeby oglądać w magazynach przesadnie chude modelki. Ani też z dużą nadwagą. Kobieta jest piękną wtedy, kiedy jest zdrowa i waży tyle, ile powinna; zależnie od swojej fizjonomii. To jedna z pierwszych rzeczy, których Maddy się nauczyła.
- Kiedy już udało się jej schudnąć i poprawić swój stan zdrowia, czuła się lepiej niż kiedykolwiek. Ładna sylwetka dodała jej wiary w siebie.
Całe to wewnętrzne szczęście jest widoczne na jej pięknej twarzy, którą fotografowie uwielbiają.
Modelka z zespołem Downa trafia na nowojorskie wybiegi
To prawda, że widywano już dzieci z zespołem Downa w świecie mody. Maddy, z kolei, jest pierwszą dorosłą kobietą, która trafiła na “New York Fashion Week”. I to z ogromnym sukcesem.
I nie chodzi tylko o jej naturalny urok, ale też o dojrzałość emocjonalną i elegancję z jaką przeszła po wybiegu – jak najlepsza modelka.
Rosanne Stuart jest matką i reprezentantką Maddy. Z tego, co sama mówi, to że jej córka pojawiła się na Fashion Week, to nie tylko jej osobisty sukces. To coś więcej. Maddy symbolizuje równe szanse dla wszystkich.
Ale to nie wszystko. Modelka ta jest najbardziej autentycznym odzwierciedleniem miłości. Uczy nas wartości, takich jak szacunek, dążenie do celu i rozwój osobisty.
Maddy Stuart w kraju, z którego pochodzi – Australii – dostała tytuł “Reprezentatki dumy narodowej”. Wzięto pod uwagę poniższe powody:
Przeczytaj też: Inteligencja emocjonalna – 7 cech
- Maddy zawsze była świadoma swoich ograniczeń. Wiedziała, że jej wygląd nie dopasowywał się do świata mody. Miała problemy z wysławianiem się, nie mogła prawidłowo wymawiać pewnych słów i, przez długi okres – cierpiała na nadwagę.
- Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, postanowiła walczyć ze swoimi słabościami. Na dzień dzisiejszy mówi dużo lepiej i łatwiej jest jej się porozumiewać. Dzięki sile woli schudła 20 kilogramów.
- Potrafi pozować przed aparatem fotograficznym. Jest pewna siebie, dojrzała, zadowolona z własnego ciała. Doskonale widać to na zdjęciach.
- Modelka ta jest twarzą całej linii kosmetyków: Glossigirl. Ale to nie wszystko. Marka EverMaya, która zajmuje się projektowaniem torebek, opatrzyła wizerunkiem Maddy całą gamę akcesoriów. Nazwano ją “The Madeline”.
- W San Francisco myślą o tym, żeby Maddy dostała tytuł “Modelki Roku”. Jej twarz odnosi ogromny sukces w portalach społecznościowych: posiada tysiące fanów na Facebooku i Twitterze.
Na pewno będziemy śledzić karierę tej odważnej dziewczyny. Mamy nadzieję, że Maddy będzie pierwszą z wielu osób, które – tak jak ona – mają prawo spełniać swoje marzenia. Niezależnie od ograniczeń.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
Arias Hidalgo, K. L. (2019). Diseño de un programa para fomentar una cultura de diversidad e inclusión en entornos laborales, para personas con sindrome de down.