Maska z piwa i jajka: gładkie i zdrowe włosy
Jesteś gotowa by cieszyć się gładkimi, zdrowymi włosami, które są lśniące i łatwe do rozczesania? Jeśli nie próbowałaś od dawna żadnej naturalnej maski odżywczej, maska z piwa i jajka to świetny pomysł na domowe spa dla włosów. Osiągniesz świetne efekty bez konieczności kupowania drogich kuracji!
Maska z piwa i jajka to przede wszystkim dawka wzmacniających, usztywniających i prostujących włosy protein. Jest zatem idealna dla osób z cienkimi, słabymi i zniszczonymi pasmami.
Codziennie wystawiamy włosy na działanie niszczących i osłabiających je czynników, które powodują przesuszanie a nawet nadmierne wypadanie.
Staramy się mieć zawsze czyste i lśniące włosy. Niestety ciągłe narażanie ich na działanie wysokiej temperatury i agresywnych środków chemicznych może powodować trwałe zniszczenia.
W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci jak przygotować domową maskę proteinową, która odbuduje włosy i sprawi, że będą one lśniące i zdrowe.
Problem polega na tym, że nie wszystkie drogeryjne produkty do włosów faktycznie odbudowują ubytki w strukturze pasm, a ponadto część z nich ma zawrotnie wysokie ceny.
Przeczytaj koniecznie: Puszące się włosy: jak ujarzmić je naturalnie?
Nie wszyscy wiedzą, że istnieją skuteczne, domowe, w 100% naturalne metody na dostarczenie włosom odżywienia, nawilżenia i odpowiedniej dawki protein. Domowe maski nie są powszechnie znane, ale mają one wiele świetnych efektów i są idealne dla osób, które chcą naturalnie zadbać o włosy.
Dziś podzielimy się z Tobą przepisem na maseczkę piwno-jajeczną. Te dwa składniki pełne są dobroczynnych właściwości, dzięki czemu wzmocnią one Twoje włosy i odbudują ubytki w ich strukturze.
Zaplanuj domowe spa dla włosów!
Maska z piwa i jajka: naturalny sposób na odżywienie włosów!
Ta domowa rewitalizująca maseczka jest tania, a przy tym widocznie poprawi wygląd Twoich włosów jeśli cierpią one z powodu niedostatecznej pielęgnacji.
Maska z piwa i jajka łączy w sobie właściwości dwóch składników, które są kluczowe dla dobrego stanu włosów. Ponadto eliminuje ona główne przeszkody, które nie pozwalają Twoim pasmom wyglądać pięknie.
Jajko: efekty na włosach
Jajka to jedne z najlepszych naturalnych produktów do włosów. Żółtka pomagają ożywić włosy kiedy stają się one matowe. Co więcej, wzmacniają one zniszczone pasma.
- Jajka zawierają dużą ilość cennych dla włosów protein. Dzięki temu wzmacniają one włosy i zapobiegają zniszczeniom.
- Zawartość protein sprawia także, że włosy stają się gęściejsze. Kolejny korzystny efekt używania maseczek na bazie jajek to zahamowanie nadmiernego wypadania włosów.
- Dodatkowo, jajka to dawka niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E. Oba te składniki są konieczne aby włosy były nawilżone i błyszczące od nasady aż po końce.
- Maseczka z jajka ma właściwości oczyszczające, co oznacza, że może ona pomóc osobom borykającym się z nadmiernym przetłuszczaniem włosów. Jajko działa na zasadzie złuszczania martwych komórek naskórka i usuwania łupieżu.
Piwo: efekty na włosach
Piwo zawiera cenne naturalne składniki. Zapewni więc Twoim włosom odżywienie konieczne do zachowania pełnego zdrowia i świetnej kondycji.
- Przede wszystkim, piwo to ważne źródło witamin z grupy B (B1, B2, B6, kwasu foliowego i biotyny). Witaminy te kontrolują wypadanie włosów i ich porost.
- Poza tym, piwo zawiera słód i chmiele. Składniki te to kolejne źródło łatwo przyswajalnych protein. Piwo przyczynia się więc do nabłyszczania, wzmacniania a także zwiększania objętości włosów.
- Piwo ma także właściwości regenerowania komórek włosów. Tworzy ono barierę chroniącą włosy przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych.
- Dodatkową zaletą piwa jest działanie nawilżające i wygładzające. Piwo zapobiega też rozdwajaniu się włosów!
- Piwo to naturalna odżywka, która domyka łuski włosów i widocznie je wygładza i nabłyszcza.
Maska z piwa i jajka: sposób przygotowania
Używaj tej maski regularnie. Dzięki temu oczyścisz włosy i sprawisz, że będą rosły szybciej.
Maska z piwa i jajka zawiera składniki, które dogłębnie oczyszczają włosy. Z tego powodu to połączenie składników zapobiega rozwojowi bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów. Jajko i piwo to skuteczny sposób na walkę z infekcjami i łupieżem!
Zaleca się wykonanie testu maski na małej powierzchni skóry. Nałóż niewielką ilość na skórę na ramieniu, żeby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna. Pamiętaj, że każdy może inaczej zareagować na naturalne składniki.
Składniki
- 3 żółtka jajek
- 1 puszka piwa bezalkoholowego (330 ml)
Sposób przygotowania
- Najpierw wbij żółtka do miski i ubijaj je przez kilka minut.
- Następnie otwórz puszkę z piwem, przelej je do szklanki i odczekaj kilka minut. Gaz powinien się ulotnić.
- Kiedy piwo będzie wygazowane, połącz je z żółtkami.
- Wymieszaj dokładnie składniki.
- Nałóż maskę tuż po przygotowaniu.
Wskazówki dotyczące użycia
- Podziel włosy na niewielkie pasma i rozprowadź maskę równomiernie. Nałóż ją także dokładnie na skórę głowy.
- Załóż czepek prysznicowy i pozostaw maskę na 30-40 minut.
- Następnie spłucz ją ciepłą lub chłodną wodą i pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia.
- Powtarzaj zabieg 2 lub 3 razy w tygodniu dla osiągnięcia optymalnych efektów.
Czy jesteś gotowa by cieszyć się idealnie gładkimi włosami? Jeśli wciąż nie możesz znaleźć odpowiedniego przepisu na maskę odżywczo-odbudowującą, wypróbuj tę domową kurację. Możesz cieszyć się zdrowymi włosami bez konieczności kupowania drogich produktów.
Pamiętaj: już po pierwszym użyciu poczujesz, że Twoje włosy są oczyszczone i nawilżone. Jeśli jednak chcesz osiągnąć wyraźne, długotrwałe efekty, stosuj maskę regularnie.
Niech maska z piwa i jajka stanie się stałym elementem Twojej domowej pielęgnacji włosów. Ciesz się efektami już po pierwszym użyciu!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Buiatti, S. (2009). Beer Composition: An Overview. W Beer in Health and Disease Prevention. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-373891-2.00020-1
- De Gaetano, G., Costanzo, S., Di Castelnuovo, A., Badimon, L., Bejko, D., Alkerwi, A., … Iacoviello, L. (2016). Effects of moderate beer consumption on health and disease: A consensus document. Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases. https://doi.org/10.1016/j.numecd.2016.03.007
- Sinclair, R. D. (2007). Healthy hair: What is it? W Journal of Investigative Dermatology Symposium Proceedings. https://doi.org/10.1038/sj.jidsymp.5650046
- Rushton, D. H., D.H., R., & Rushton, D. H. (2002). Nutritional factors and hair loss. Clinical and experimental dermatology. https://doi.org/10.1046/j.1365-2230.2002.01076.x