Maseczki na każdy dzień tygodnia
Czy budzisz się w poniedziałki z podkrążonymi oczami? Jak wygląda Twoja zmęczona twarz po ciężkim tygodniu pracy w piątek? Czy chcesz, aby Twoja skóra wyglądała lepiej? Mamy dla Ciebie przepisy na świetne maseczki na każdy dzień tygodnia.
Maseczki te, dzięki swoim składnikom pomogą odżywić, wygładzić i rozjaśnić skórę, a także ukryć zmęczenie. Dzięki nim bez wątpienia będziesz cały czas wyglądać olśniewająco.
Maseczki na każdy dzień
Poniedziałek: płatki owsiane
W poniedziałki potrzebujesz czegoś energetyzującego i odżywiającego, w sam raz na rozpoczęcie ciężkiego tygodnia. Idealne nadadzą się do tego zmielone w proszek płatki owsiane.
Wymieszaj je w ciepłej wodzie i pozostaw na 10 minut, aby roztwór się ochłodził. Nałóż na twarz i pozostaw na pół godziny.
Przeczytaj także artykuł: Przebarwienia na twarzy – 5 wywołujących je czynników
Wtorek: jogurt
We wtorek nie jesteś już tak zmęczona jak w poniedziałek, ale wciąż potrzebujesz kopa na następne dni. Z tego powodu polecamy użycie jogurtu. Jogurt nawilża skórę bez przetłuszczania jej.
Po prostu nałóż jogurt naturalny na twarz i zostaw przez pół godziny. To szybka i łatwa maseczka.
Środa: glinka zielona
Nastał środek tygodnia, czyli idealny czas na oczyszczenie skóry, wyeliminowanie toksyn i nieczystości oraz dostarczenie minerałów. Z tego powodu polecamy maseczki z glinki zielonej, które można zakupić w sklepach ziołowych lub aptekach.
Wymieszaj puder glinki zielonej z ciepłą wodą. Nałóż na całą twarz, pomijając kąciki oczu i poczekaj, aż wyschnie. Powinno Ci to zająć 20-30 minut. Następnie delikatnie zmyj ciepłą wodą.
Maseczka ta pomoże Ci również wyeliminować przebarwienia i nadmierny łój. Jeśli masz suchą skórę, to zamiast wody użyj jogurtu. Po nałożeniu maseczki nawilż skórę kremem, którego używasz.
Czwartek: cytryna i miód
Zbliżamy się już do weekendu, więc dobrze oczyścić skórę z wszelkiego brudu. Do tego celu idealnie nada się cytryna, natomiast miód pomoże nawilżyć skórę i nadać jej zdrowego blasku.
Zetrzyj skórkę cytryny i wymieszaj z miodem. Preparat będzie miał nieco klejącą teksturę, chociaż po lekkim podgrzaniu miód będzie już mniej lepki. Nałóż roztwór na twarz i pozostaw na pół godziny, a następnie zmyj.
Piątek: ogórek
W piątek będziesz już gotowa na wieczorne wyjście. Niestety tego dnia skóra jest już obciążona zmęczeniem całego tygodnia pracy i tutaj naprzeciw wychodzi ogórek. Ogórek odświeży skórę, głęboko ją nawilży i porządnie wzmocni.
Aby przygotować maseczkę, posiekaj ogórka i wymieszaj go z mlekiem zwykłym lub ryżowym. Otrzymasz mocno ciekły płyn, dlatego weź waciki, namocz je i rozcieraj po skórze twarzy, tak jakbyś zmywała makijaż. Następnie utnij dwa plasterki ogórka i umieść je na zamkniętych oczach – to przywróci ich witalność.
Pozostaw na 20 minut. Możesz tę maseczkę stosować także przed pójściem spać, aby wyeliminować brud nagromadzony przez cały dzień.
Polecamy również: Skóra wolna od niedoskonałości – 4 tipy na piękną cerę
Sobota: awokado
W sobotę masz trochę czasu na odpoczynek. To dobry dzień na odżywienie skóry i nadanie jej zdrowego połysku. W celu wykonania tej maseczki rozgnieć widelcem pół awokado. Owoc ten jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, więc nie będziesz potrzebować innych składników.
Nałóż bezpośrednio na twarz i poczekaj aż wyschnie. Następnie zmyj wodą.
Niedziela: lawenda
Niedziela to czas relaksu dla twarzy. Idealny do tego jest napar z lawendy. Kiedy już się nieco ochłodzi, użyj wacików i rozsmaruj roztwór na twarzy. To wystarczy, by dać skórze uzdrawiający odpoczynek.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Justin Kim, M., Loucks, R. A., Neta, M., Caroline Davis, F., Oler, J. A., Mazzulla, E. C., & Whalen, P. J. (2010). Behind the mask: The influence of mask-type on amygdala response to fearful faces. Social Cognitive and Affective Neuroscience. https://doi.org/10.1093/scan/nsq014
- Tzetnik, K. (1961). Face to Face. Jewish Quarterly Review. https://doi.org/10.1080/0449010X.1961.10704629
- Slatkin, M. (1989). Evolutionary genetics. Trends in Genetics. https://doi.org/10.1016/0168-9525(89)90143-1
- Marzluff, J. M., Walls, J., Cornell, H. N., Withey, J. C., & Craig, D. P. (2010). Lasting recognition of threatening people by wild American crows. Animal Behaviour. https://doi.org/10.1016/j.anbehav.2009.12.022