Maseczki do twarzy - 5 propozycji dla idealnej cery
Jak często stosujesz maseczki do twarzy, aby Twoja skóra wyglądała lepiej? Z jakich rodzajów korzystasz? Jeśli stosujesz komercyjne kosmetyki musisz brać pod uwagę to, że w ich składzie często znajdują się różne substancje chemiczne, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na Twoją cerę
Mając to na uwadze, przygotowaliśmy listę naturalnych produktów, które sprawią, że Twoja cera stanie się idealna w ciągu kilku minut. Najlepsze jest to, że te maseczki do twarzy wykonane są z naturalnych składników. Ze względu na ich właściwości mogą być stosowane nawet na wrażliwej skórze.
Przeczytaj nasz artykuł i wybierz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że aby uzyskać najlepsze efekty, należy stosować maseczki raz w tygodniu. Czasami chcielibyśmy używać danych produktów z większą częstotliwością, aby skutecznie pozbyć się problemu, ale pamiętaj, że przesadzanie może jedynie pogorszyć sytuację
Naturalne maseczki do twarzy
1. Maska tonizująco-rozjaśniająca
Pierwsza z maseczek, która poprawi kondycję Twojej skóry, jest niedroga i łatwa w przygotowaniu.
Miód jest doskonałym środkiem nawilżającym skórę. Jest bogaty w składniki odżywcze i bardzo gładki. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to dobry produkt do pielęgnacji delikatnej skóry.
Kawa natomiast zawiera przeciwutleniacze i składniki odżywcze, które zmniejszają zmarszczki i regenerują skórę uszkodzoną przez słońce. Zalecamy stosowanie fusów z kawy ekologicznej, aby uniknąć chemikaliów lub pestycydów.
Składniki
- 2 łyżki ekologicznego miodu
- 2 łyżki zmielonej kawy
Sposób przygotowania
- Zmiel kawę jak najdrobniej w młynku. Dzięki temu uzyskasz lepszą konsystencję maseczki.
- Dodaj miód i wymieszaj te dwa składniki, aż otrzymasz pastę.
- Nakładaj maseczkę na twarz za pomocą pędzla. Pozostaw na 15 minut.
- Spłucz ciepłą wodą i wytrzyj miękkim ręcznikiem.
2. Maska głęboko oczyszczająca
Wiele problemów, które sprawiają, że twoja twarz wygląda niezdrowo i pojawiają się niedoskonałości, jest spowodowanych nieprawidłowym oczyszczaniem.
Czy myślisz, że wystarczy umyć twarz wodą z mydłem? Jeśli powiesz “tak”, to jesteś w błędzie. Twoja skóra gromadzi brud w najgłębszych warstwach. Aby się go pozbyć, musisz użyć również maseczki, która zapewni głębokie oczyszczenie.
Soda oczyszczona pomaga usunąć ten głęboko osadzony brud. Dodatkowo, cytryna dezynfekuje pory i redukuje przebarwienia.
Składniki
- 2 łyżki sody oczyszczonej
- Sok z dwóch cytryn
- 2 łyżki wody
Sposób przygotowania
- Wymieszaj wszystkie trzy składniki, aż otrzymasz gładką pastę.
- Oczyść twarz i nakładaj maskę masując okrężnymi ruchami.
- Pozostaw na 20 minut i spłucz chłodną wodą.
Pamiętaj, aby użyć kremu z filtrem przeciwsłonecznym zaraz po zastosowaniu tej maski. Najlepiej zastosować krem przeciwsłoneczny co 2 godziny, ponieważ mniej więcej tyle utrzymuje się jego działanie.
3. Nawilżająca, zmiękczająca maska
Aby zapewnić nawilżenie i zmiękczyć skórę, niekoniecznie musisz używać drogich lub trudnych do znalezienia produktów. Dzięki tej masce, uzyskasz idealne nawilżenie za pomocą jedynie dwóch składników. Na pewno masz je w domu: jogurt naturalny i cukier kryształ.
Pamiętaj, aby wybrać jogurt naturalny, który nie zawiera konserwantów ani cukru. To nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko, co musisz zrobić, to poświęcić trochę czasu, aby znaleźć go w supermarkecie.
Jeśli chodzi o cukier to wybierz
- kryształ. Grube kryształki ułatwią złuszczanie.
Składniki
- 2 łyżki jogurtu naturalnego
- 2 łyżki gruboziarnistego cukru
Sposób przygotowania
- Dobrze wymieszaj wszystkie składniki.
- Nałóż tę maskę okrężnymi, masującymi ruchami przy pomocy opuszków palców.
- Pozwól jej działać przez 25 minut.
- Spłucz twarz letnią wodą.
Po zastosowaniu tej maseczki nie musisz już nakładać kremu nawilżającego. Twoja skóra będzie niezwykle gładka i nawilżona.
4. Maska na niedoskonałości
Czy próbowałaś już wszystkiego, aby pozbyć się trądziku i nic nie przyniosło oczekiwanego rezultatu? W takim przypadku musisz dać szansę tej szybkiej i łatwej w przygotowaniu maseczce. To jedna z najtańszych opcji, która daje spektakularne rezultaty.
Cynamon pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, które powodują trądzik i zmniejsza stan zapalny skóry, a miód dodatkowo zmiękcza i nawadnia.
Składniki
- 2 łyżki miodu
- 2 łyżki sproszkowanego cynamonu
Sposób przygotowania
- Najpierw wymieszaj dwa składniki, aż otrzymasz pastę.
- Następnie nałóż tę pastę na czystą skórę, stosując delikatny masaż.
- Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
- Wysusz skórę miękkim ręcznikiem, przyciskając lekko do twarzy
Stosuj tę maskę maksymalnie dwa razy w tygodniu, jeśli masz poważny problem. Gdy Twój trądzik zniknie, powtarzaj zabieg raz w tygodniu.
5. Maska przeciwko trądzikowi różowatemu
Delikatne rumieńce na twarzy nie stanowią dużego problemu dla większości osób. Jednak dla osób żyjących z trądzikiem różowatym może to być sytuacja skomplikowana i bardzo nieprzyjemna.
Jeśli jesteś w tej drugiej grupie, wypróbuj tę ostatnią maseczkę, której głównym składnikiem jest kurkuma. Ta maska pomoże również zredukować cienie pod oczami. Dzięki temu skóra będzie bardziej promienna.
Składniki
- 1 łyżeczka mielonej kurkumy
- 1 łyżeczka organicznego miodu
- 1 łyżeczka mleka lub jogurtu
Sposób przygotowania
- Umieść kurkumę w naczyniu.
- Dodaj miód i mleko i dobrze wymieszaj.
- Nałóż maskę za pomocą pędzla.
- Pozwól jej działać przez 20 minut, a następnie umyj twarz zimną wodą.
Jesteśmy pewni, że wśród podanych przepisów znajdują się maseczki do twarzy idealne do Twoich potrzeb. Którą wypróbujesz najpierw?
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
-
Akram, M., Shahab-Uddin, & Eh. (2010). Curcuma Longa and Curcumin : a Review Article. Rom. J. Biol. – Plant Biol. https://doi.org/10.1186/s13104-017-2728-0
-
Bonté, F., & Desmoulière, A. (2013). Le miel: origine et composition. Actualites Pharmaceutiques. https://doi.org/10.1016/j.actpha.2013.10.004
-
Sánchez, O. F. (2015). La miel. Revista Medica de Rosario.
- Lim, T. K. (2013). Avena sativa. In Edible Medicinal And Non-Medicinal Plants. https://doi.org/10.1007/978-94-007-5653-3_13
- Sayar, R. (1988). Nutrientes del huevo, composición química, buenas prácticas.