Leczymy grzybicę stóp wyciągiem z aloesu

Wykorzystując naturalne sposoby leczenia, trzeba pamiętać, że efekty nie są natychmiastowe. Żeby zwalczyć grzybicę stóp, aloes należy stosować regularnie.
Leczymy grzybicę stóp wyciągiem z aloesu
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Na grzybicę stóp cierpi naprawdę duża część społeczeństwa. Najczęściej wiąże się ona z zaniedbaniem tej właśnie części ciała. Mimo tego, że myjemy stopy na co dzień – na przykład pod prysznicem – wpływ czynników zewnętrznych może powodować rozwój bakterii i grzybów, które lubują się zwłaszcza w środowiskach ciepłych i wilgotnych.

Infekcje wywoływane przez grzybicę są nie tylko nieestetyczne – bardzo często towarzyszy im swędzenie, pieczenie, a nawet ból.

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg środków, które doskonale zwalczają problemy skórne; również tych naturalnych. W poniższym artykule przedstawimy Wam terapię wyciągiem z aloesu.

Aloes na grzybicę stóp

Aloes jest używany praktycznie we wszystkich kulturach. Wysoka zawartość wody, minerałów i przeciwutleniaczy pomaga zapobiegać i leczyć najróżniejsze choroby. Ponadto nie można zapominać o jego fantastycznych właściwościach przy zwalczaniu problemów skórnych.

Wyciąg z aloesu

Zawarte w nim związki nawilżające i regenerujące są w stanie zahamować działanie wolnych rodników, zapobiegając tym samym przedwczesnemu starzeniu się.

Ale to nie wszystko! Witaminy A i C, aminokwasy, polisacharydy, enzymy i proteiny gwarantują zdrowie naszej skóry.

Do jego najbardziej interesujących właściwości należy efekt przeciwbakteryjny i przeciwwirusowy. Ponadto udowodniono, że nakładany bezpośrednio na skórę pomaga powstrzymać rozwój najróżniejszych patogenów, w tym grzybów.

Remedium z aloesu na grzybicę stóp

Codzienna aplikacja żelu z aloesu hamuje grzybicę i łagodzi jej symptomy, takie jak swędzenie i podrażnienia. Pamiętaj jednak, żeby najpierw odpowiednio umyć i zdezynfekować wszystkie buty i skarpetki – jeżeli znajdują się w nich grzyby, Twoje starania mogą okazać się daremne.

Żel z aloesu

Składniki

  • 1 łodyga aloesu
  • 2 łyżki stołowe olejku kokosowego (30 g)
  • Woda i naturalne mydło
  • 1 para skarpetek

Co należy zrobić?

  • Na początek delikatnie przetnij łodygę aloesu, żeby mieć dostęp do znajdującego się w niej żelu.
  • Następnie przy pomocy noża lub łyżki wydobywamy zawartość i przekładamy do czystego pojemnika.
  • Następnie dodajemy dwie łyżki stołowe olejku kokosowego i mieszamy do uzyskania jednolitej mieszanki.
  • Dokładnie myjemy stopy wodą i naturalnym mydłem. Następnie suszymy.
  • Możemy zacząć nakładać nasze remedium. Aplikujemy żel z aloesu połączony z olejkiem kokosowym i pozostawiamy do wyschnięcia.
  • Terapia jest najskuteczniejsza, jeżeli stosujesz ją każdego wieczoru, przed pójściem spać. Pamiętaj, żeby założyć skarpetki – sprawią, że Twój preparat zostanie całkowicie wchłonięty.
  • Następnego ranka przemywamy stopy. Wieczorem powtarzamy cały proces.
  • Używaj aloesu codziennie, do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. To naprawdę skuteczny sposób na grzybicę. Wystarczy odrobina cierpliwości.

Inne zalety tego naturalnego remedium:

  • Jest w 100% naturalne, ekologiczne i niedrogie.
  • Skutecznie zwalcza grzybicę, a przy okazji zapobiega jej nawrotom. Ponadto dogłębnie nawilża skórę.
    Piękne i zdrowe stopy
  • Zwalcza nadmierną suchość skóry i jej możliwe pęknięcia.
  • Jest niezwykle łatwe w przygotowaniu.

Pamiętaj!

Jak wszystkie inne naturalne środki lecznicze, żel z aloesu nie przynosi natychmiastowych rezultatów. Sukcesywnie, wraz z upływem czasu, zauważysz efekty. Zazwyczaj są widoczne już po kilku dniach.

Jeżeli nie odczuwasz żadnej poprawy, zgłoś się do lekarza. On postawi prawidłową diagnozę i dobierze odpowiednie leczenie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Rotta, I., Otuki, M. F., & Correr, C. J. (2014). Athlete’s Foot. In Evidence-Based Dermatology: Third Edition. https://doi.org/10.1002/9781118357606.ch41
  • Javed, S., & Atta-Ur, R. (2014). Aloe vera gel in food, health products, and cosmetics industry. Studies in Natural Products Chemistry. https://doi.org/10.1016/B978-0-444-63294-4.00009-7
  • Feily, A., & Namazi, M. R. (2009). Aloe vera in dermatology: a brief review. Giornale Italiano Di Dermatologia e Venereologia : Organo Ufficiale, Società Italiana Di Dermatologia e Sifilografia.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.