Jakie jest znaczenie terminu „Glow Up”, trendu TikTok?
Jeśli często korzystasz z mediów społecznościowych, wiesz, że od czasu do czasu pojawiają się sezonowe trendy. W ciągu ostatnich kilku tygodni na TikTok i Instagramie dużo mówi się o Glow up. W tym artykule wyjaśniamy, do czego się odnosi ten termin.
Wyrażenie glow up dosłownie tłumaczy się jako „błyszczeć, lśnić, jaśnieć”. Odnosi się do przemian, jakie przechodzą różne osoby, aby wydobyć inne wersje siebie. W sieciach społecznościowych terminu tego używa się do określania fizycznych zmian pokazywanych przez artystów i influencerów.
Są jednak tacy, którzy skrytykowali ten trend za skupianie się tylko na odchudzaniu i dążeniu do wzorów, które nie każdy może osiągnąć. Jednak Glow up nie zawsze powinno odnosić się tylko do tego aspektu.
W rzeczywistości prawdziwe znaczenie Glow up ma na celu wydobycie tego, co najlepsze i wprowadzenie zmian w twojej sylwetce lub mentalności, aby wzmocnić siebie. Dlatego to pojęcie powinno generować dobre samopoczucie, a nie być źródłem stresu.
Jak osiągnąć Glow Up?
Glow up to niezwykła przemiana w Twoim życiu. Jednak zmiany pociągają za sobą działania.
Poniżej przedstawimy kilka zaleceń, dzięki którym możesz wydobyć prawdziwą esencję siebie, wyglądać i czuć się tak, jak zawsze chciałaś. Chociaż dzielenie się naszymi zmianami w sieciach społecznościowych z przyjaciółmi, rodziną i obserwatorami jest czymś miłym, pamiętaj, że istnieje życie poza tymi cyfrowymi przestrzeniami.
Zabierz się do pracy, aby zacząć jaśnieć dzięki tym rekomendacjom!
Uważamy, że możesz również przeczytać ten artykuł: Filmy TikTok o diecie: dlaczego mogą być szkodliwe
Celuj w Glow up poza fizycznością
Wiele instytucji i ekspertów twierdzi, że zdrowie psychiczne jest kwestią priorytetową. Ogólnie rzecz biorąc, dotyczy to całej populacji.
Według informacji Pan American Health Organization (PAHO), wskaźniki lęku, depresji i stresu pourazowego gwałtownie wzrosły. W związku z tym ważne jest, aby priorytetowo traktować dobrostan emocjonalny, a nie tylko koncentrować się na fizyczności.
Pomimo potrzeby dbania o siebie, ćwiczeń i zdrowego odżywiania, nadmierna troska o wygląd nie jest zdrowa. Pamiętaj, że prawdziwy glow up to taki, który sprawia, że czujesz się lepiej ze sobą i nie powinien być presją narzucaną przez trendy.
Chociaż portale społecznościowe promują ideę glow up, nie należy poddawać się presji tego, co dzieje się w Internecie.Wyznacz cele i ułóż plan
Kiedy już zdecydujesz, że chcesz dokonać zmian w swoim życiu, aby wydobyć swój blask, wyznacz sobie cele, które chcesz osiągnąć. Nie wystarczy tylko sobie tego życzyć. Powinnaś zadać sobie pytanie, dlaczego i po co chcesz się zmienić.
Przeanalizuj, jakie są twoje prawdziwe pragnienia, a kiedy już je ustanowisz, opracuj plan. Pamiętaj, że zawsze dobrze jest szukać pomocy.
Oznacza to, że jeśli chcesz zmienić jakiś aspekt swojej osobowości, z którym nie czujesz się dobrze, możesz udać się do terapeuty. Jeśli jednak chcesz dokonać fizycznej transformacji, możesz udać się do doradcy ds. wizerunku. A jeśli chcesz zmienić skład ciała – do dietetyka i trenera.
Jedz lepiej
Bez względu na powody, które skłaniają Cię do poszukiwania glow up, dobra dieta ci pomoże. Pamiętaj, że aby wyglądać i czuć się dobrze na zewnątrz, musisz zacząć od dbania o siebie od wewnątrz. Odnosi się to również do promowania zdrowych nawyków.
W tym sensie dobre odżywianie, z odpowiednią ilością warzyw, owoców, zdrowych tłuszczów i białek jest podstawą dobrego samopoczucia. Unikaj ultra przetworzonej żywności. Istnieje coraz więcej dowodów na bliski związek między zdrowiem psychicznym a jedzeniem.
Pracuj nad swoją samooceną i dbaniem o siebie
Aby osiągnąć prawdziwy blask, który wydobywa to, co w tobie najlepsze, konieczne jest pielęgnowanie miłości własnej. Pamiętaj, że zmiana zaczyna się od środka.
Możesz modyfikować swoje negatywne myśli i sporządzić listę wszystkich rzeczy, które w sobie lubisz. Nie skupiaj się na złych rzeczach, które chcesz zmienić, ale na dobrych rzeczach, które chciałbyś osiągnąć lub wzmocnić.
Jeśli chcesz zmienić nawyki żywieniowe i ćwiczyć, aby schudnąć, lepiej zrób to dla swojego zdrowia i z miłości do swojego ciała. Z drugiej strony, pomocne jest ustalenie harmonogramu dbania o siebie. To pomoże ci wykonywać czynności, które zapewniają dobre samopoczucie, takie jak spa w domu, słuchanie muzyki i taniec lub uprawianie hobby.
Ćwiczenia fizyczne
Niewątpliwie ćwiczenia to pozytywny nawyk, który każdy powinien włączyć do swojego codziennego życia. Udowodniono, że poprawiają nastrój i pomagają zapobiegać różnym chorobom. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że na całym świecie 1 na 4 osoby dorosłe nie osiąga zalecanego poziomu aktywności fizycznej.
Najlepiej wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie 2 lub 3 dni w tygodniu, a także zajęcia aerobowe przez minimum 30 minut dziennie. Aby przezwyciężyć siedzący tryb życia i osiągnąć zmiany, które sprawią, że będziesz błyszczeć, zacznij po prostu od spacerów. Pomocne jest również uprawianie sportu, zapisanie się na siłownię lub zapisanie się na zajęcia takie jak taniec.
Ćwicz na świeżym powietrzu. Połącz sport z kontaktem z naturą.Dowiedz się, jak poprawić swój wizerunek
Każdy z nas ma punkty w naszym wyglądzie fizycznym, które bardziej lubi i inne, których nie lubi tak bardzo. To normalne.
Jednak nauka o kolorach, makijażu i stylizacji może pomóc ci poprawić twój wygląd. W tym kontekście dobrze jest wiedzieć, jak się ubierać, malować i dobierać fryzurę do wieku, wzrostu i budowy ciała.
Nie chodzi o ograniczanie się w kwestii Twojego wizerunku. Wręcz przeciwnie, chodzi o uwydatnienie swoich mocnych stron, aby bardziej “jaśniały”.
Na przykład istnieją kolory odzieży, które sprawiają, że niektóre odcienie skóry bardziej się wyróżniają. Nie bój się konsultować z ekspertami i wprowadzać zmian, które nadadzą Ci nowy wygląd. Czasami prosta zmiana fryzury i kolor włosów mogą ożywić i całkowicie odmienić twarz.
Makijaż dodaje wyjątkowego blasku. Zrób go nie dlatego, że nie lubisz swoich mankamentów. Uwydatnij swoje plusy.Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: 7 toksycznych emocji, które powstrzymują Cię od bycia szczęśliwym
Zadbaj o swoje otoczenie, jeśli chcesz osiągnąć „glow up”
Aby osiągnąć prawdziwy glow up, blask, niezbędne jest środowisko, w którym żyjemy. Musisz więc dbać o przestrzenie wokół ciebie.
Czysty i schludny dom, biurko czy szafa niosą ze sobą wiele korzyści. Ponadto muzyka i zapachy, które promują radość i witalność są istotnymi czynnikami w poszukiwaniu pozytywnych przemian.
Ponadto, jeśli otaczają się negatywni ludzie, jest bardzo prawdopodobne, że ty też nastawisz się trochę negatywnie. Z tego powodu, jeśli chcesz dokonać poważnej przemiany w swoim życiu, warto poszukać relacji i ludzi, którzy przyczynią się do rozwoju i wzmocnią Twój glow up. Sprawdź, jak wygląda Twoje otoczenie i jakie owoce przynosi wydobycie wewnętrznego blasku!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Actividad física. (2022). Organización Mundial de la Salud. https://www.who.int/es/news-room/fact-sheets/detail/physical-activity
- El efecto devastador del COVID-19 en la salud mental. (2021). Naciones Unidas. https://news.un.org/es/story/2021/11/1500512
- Fossati, C., Torre, G., Vasta, S., Giombini, A., Quaranta, F., Papalia, R., & Pigozzi, F. (2021). Physical Exercise and Mental Health: The Routes of a Reciprocal Relation. International Journal of Environmental Research and Public Health, 18(23), 12364. https://doi.org/10.3390/ijerph182312364
- Grajek, M., Krupa-Kotara, K., Białek-Dratwa, A., Sobczyk, K., Grot, M., Kowalski, O., & Staśkiewicz, W. (2022). Nutrition and mental health: A review of current knowledge about the impact of diet on mental health. Frontiers in nutrition, 9, 943998. https://doi.org/10.3389/fnut.2022.943998
- Wu, P., & Feng, R. (2021). Social Media and Health: Emerging Trends and Future Directions for Research on Young Adults. International journal of environmental research and public health, 18(15), 8141. https://doi.org/10.3390/ijerph18158141