Drugi podbródek – wykonuj tych kilka prostych ćwiczeń
Wrzesień 26, 2018
Choć drugi podbródek w wielu wypadkach pojawia się na skutek czynników genetycznych i wieku, istnieją ćwiczenia, które pozwalają skutecznie się go pozbyć.
Drugi podbródek stanowi formację na szyi, która w żadnym wypadku nie jest estetyczna. Składa się ona z nagromadzonego w tym miejscu tłuszczu. Drugi podbródek można jednak wyeliminować regularnie wykonując określone ćwiczenia.
Przyczyny, z powodu których występuje drugi podbródek są zróżnicowane. Z jednej strony przyczyną może być nagromadzenie się nadmiernej ilości tłuszczu pod podbródkiem. Najczęściej wynika to z nadwagi lub otyłości danej osoby.
Z drugiej strony drugi podbródek tworzy się również na skutek odkładania się tłuszczu u osób, które nie mają problemu z nadwagą czy otyłością. W tym przypadku zauważa się, że większy wpływ wywierają tutaj czynniki genetyczne.
Ostatecznie jedną z przyczyn bywa również utrata elastyczności skóry, która prowadzi do jej obwiśnięcia. W tym przypadku nie wystarczy pozbyć się tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w okolicy podbródka. Trzeba również podjąć kroki, aby przywrócić skórze dawną jędrność i elastyczność.
Drugi podbródek – ćwiczenia
Aby zredukować mało estetyczny drugi podbródek wystarczy zachować regularność w wykonywaniu kilku prostych ćwiczeń.
Pocałunki
To pierwsze ćwiczenie, które pozwala zredukować drugi podbródek. Polega ono na rozciąganiu szyi, jednocześnie wyginając głowę do tyłu. Jednocześnie warto wzrok przenieść na sufit, aby pomóc sobie w utrzymaniu prawidłowej pozycji.
Następnie należy składać usta jak do pocałunku. Należy wyciągać je jak najbardziej w górę, tak by poczuć rozciągnięte mięśnie szyi i podbródka.
Utrzymuj pozycję przez jakieś 15 sekund. Ćwiczenie powtarzaj każdego dnia.
Wyciąganie języka
To bardzo łatwe ćwiczenie. Wystarczy w nim wyciągnąć język jak najbardziej jest to możliwe.
Utrzymaj pozycję przez jakieś 15 sekund.
Wystarczy, że wykonasz każdego dnia 10 powtórzeń.
Kręcenie szyją
Aby wykonać to ćwiczenie, należyunieść nieco podbródek i przenosić go od jednego ramienia do drugiego.
Ruch ten należy wykonywać okrężnie.
Celem jest to, aby w trakcie przenoszenia podbródka zbliżać go do klatki piersiowej.
Samogłoski
Oto inne łatwe do wykonania ćwiczenie. Aby je wykonać, należy stanąć i wyprostować plecy.
Teraz należy jak najdokładniej wypowiadać poszczególne samogłoski szeroko otwierając usta.
Ze względu na prostotę tego ćwiczenia, warto je wykonywać kilka razy dziennie.
Unoszenie podbródka
Aby wykonać to ćwiczenie również należy stanąć w pozycji wyprostowanej.
Unoś podbródek spoglądając na sufit i utrzymuj tę pozycję przez jakieś 10 sekund. Robiąc to powinnaś odczuwać wkładany wysiłek i napięcie mięśni znajdujących się poniżej żuchwy.
Powtarzaj ten ruch 10 razy dziennie, aż do uzyskania pożądanych rezultatów.
Ruchy językiem
Ćwiczenie to ze względu na swą prostotę również można wykonywać wiele razy dziennie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.
Wystarczy wykonywać językiem okrężne ruchy, starając się dosięgnąć nim podniebienia.
Ćwiczenie jest łatwe do wykonania, więc można je powtarzać wiele razy dziennie.
Smutna mina
Ćwiczenie to bardzo przypomina pierwsze z naszej listy, czyli pocałunki.
Wystarczy wykonywać smutną minę wyciągając dolną wargę ku dołowi.
Pozwoli to trenować mięśnie szyi odpowiadające za odpowiednie napinanie skóry.
Żucie gumy
Ostatecznie dochodzimy do najłatwiejszego ćwiczenia, polegającego na zwyczajnym żuciu gumy. Warto używać w tym celu wersji pozbawionej cukru.
Żując gumę, poruszasz mięśniami, które odpowiadają za powodowanie właściwego napięcia skóry w omawianej okolicy.
Food and Drug Administration. (2015). FDA approves treatment for fat below the chin [Press release].
wayback.archive-it.org/7993/20170406032049/https://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm444978.htm
Health risks of being overweight. (2015).
niddk.nih.gov/health-information/health-topics/weight-control/health_risks_being_overweight/Pages/health-risks-being-overweight.aspx
Maruhashi, T., Kihara, Y., & Higashi, Y. (2017). Exercise. In Therapeutic Angiogenesis. https://doi.org/10.1007/978-981-10-2744-4_15
Trądzik nie jest poważnym problemem zdrowotnym w większości przypadków, przynajmniej z fizjologicznego punktu widzenia. Z psychologicznego punktu widzenia powoduje to jednak znaczące zmiany, ponieważ może wpływać na wygląd i samoocenę. Czy zielona herbata na trądzik to naprawdę skuteczny sposób leczenia…
Jeśli nie jesteś wypoczęta lub od dłuższego czasu się nie wysypiasz prawdopodobnie pojawiły się na Twojej twarzy cienie pod oczami. Przedstawimy Ci kilka sztuczek, abyś mogła je ukryć i lepiej wyglądać. Cienie pod oczami mogą być bardzo denerwujące, jeśli są…
Rozstępy to nieregularne linie na skórze, które powstają w wyniku nadmiernego rozciągania elastycznych włókien. Często występują w czasie ciąży, ale są również spowodowane nagłymi zmianami wagi i czynnikami dziedzicznymi. Odkryj domowy krem z witaminą E na rozstępy. Obecnie istnieje wiele…
Worki pod oczami to te brzydkie ciemne krążki, które występują niemal u każdej osoby. Pojawiają się, gdy naczynia włosowate na powierzchni skóry rozszerzają się lub gdy w danym obszarze występuje nadmiar melaniny. Zwykle worki pod oczami to zjawisko dziedziczne lub…
Jeśli nosisz aparat ortodontyczny higiena jamy ustnej może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jednocześnie utrzymanie czystości jamy ustnej jest niezbędne przede wszystkim dla powodzenia leczenia. Ponadto zapobiega również problemom, takim jak próchnica zębów, zapalenie dziąseł i inne. Osoba nosząca aparat ortodontyczny…
Fakt, że większość kobiet cierpi na trądzik podczas menstruacji jest przykrą rzeczywistością. Tak naprawdę prawie każdą z nas wiele razy zaskoczyły brzydkie wypryski na twarzy i na plecach, które zwiastują nadejście miesiączki. Czy wiemy jednak, dlaczego tak się dzieje? Cykl miesiączkowy…