Domowa maseczka oczyszczająca pory – jak ją wykonać?
Domowa maseczka oczyszczająca pory jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz pozbyć się zaskórników w naturalny sposób. Ta domowa maseczka oczyszczająca pory jest zdrowa, łatwa do wykonania i może być naprawdę pomocna w oczyszczaniu porów.
Maska ta pomoże Ci usunąć zanieczyszczenia i ureguluje wydzielanie sebum. Sprawi ona również, że Twoje pory będą zamknięte.
Dowiedz się, jak wykonać domową maseczkę do twarzy, która oczyści pory i sprawi, że Twoja skóra będzie miękka, gładka i promienna. Stosuj ją regularnie, a korzyści zobaczysz w mgnieniu oka.
Domowa maseczka oczyszczająca pory – ale czym w ogóle są pory?
Pory to małe otwory znajdujące się w powierzchniowej warstwie skóry, a mianowicie w naskórku.
Każdy człowiek ma około dwóch milionów porów. Mają one różne funkcje, w tym wydzielanie potu. Sebum i włoski na twarzy również wydostają się przez pory. Z czasem pory stają się większe, a przez to bardziej widoczne, co pogarsza wygląd naszej skóry. Jednak genetyka i inne czynniki mogą również determinować wygląd Twoich porów.
Chociaż niektóre zabiegi i produkty obiecują zamknięcie porów, prawda jest taka, że nie jest to po prostu możliwe. Możesz nauczyć się dbać o skórę za pomocą odpowiednich środków i regularnie oczyszczać swoje pory.
Zobacz także: Pielęgnacja skóry na noc – 7 cennych wskazówek
Jak oczyścić pory na twarzy?
Aby oczyścić pory, musisz stosować maskę, która będzie również produktem złuszczającym. Są jednak dwa rodzaje produktów, które również umożliwiają peeling twarzy:
- Pasta złuszczająca: jest to najpopularniejszy środek peelingujący. Charakteryzuje się ziarnistą lub piaskową teksturą, która usuwa martwe komórki skóry i oczyszcza pory.
- Złuszczające enzymy: ten rodzaj peelingu jest najdelikatniejszy, ponieważ nie ma ziarnistej struktury. Działa on za pomocą enzymów obecnych w owocach i warzywach, takich jak ananas, pomidor czy cytryna.
Domowa maseczka oczyszczająca pory
Aby przygotować tę domową maseczkę oczyszczającą pory, musisz połączyć składniki złuszczające, kojące i nawilżające, które zrównoważą produkcję sebum.
Nadmierne oczyszczanie porów może prowadzić do podrażnienia lub wysuszenia skóry. Dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.
Substancje czynne
Oto składniki zawierające substancje czynne, których potrzebujesz do wykonania maseczki:
- Ananas: ananas zawiera enzymy sprzyjające delikatnemu złuszczaniu skóry. Owoc ten pomaga oczyścić pory i uzyskać gładką, promienną skórę. Ma również właściwości przeciwzapalne.
- Soda oczyszczona: ten składnik usunie martwe komórki naskórka. Tekstura sody jest bardzo delikatna i bardziej odpowiednia dla skóry, niż inne produkty, takie jak cukier lub sól. Co więcej, jej właściwości alkalizujące zrównoważą kwasowość ananasa i jogurtu.
- Aloes: żel z aloesu ma właściwości kojące, nawilżające i regenerujące. Żelatynowa konsystencja ułatwia także nakładanie maski na twarz. Aloes ma właściwości odświeżające i antyseptyczne, przez co jest idealny dla skóry z wypryskami i trądzikiem.
- Jogurt: dzięki zawartości kwasu mlekowego oczyszcza, nawilża i ochrania skórę.
Składniki
Aby przygotować tę maskę na twarz, potrzebujesz następujących składników:
- 2 łyżki świeżego soku ananasowego (30 ml)
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej (4 g)
- 1 łyżka żelu z aloesu (15 g)
- 2 łyżki jogurtu naturalnego (40 g)
Wykonanie
- Aby przygotować maseczkę wymieszaj ze sobą wszystkie składniki.
- Wykonaj maseczkę w odpowiedni sposób, aby nie straciła żadnych właściwości zdrowotnych.
Jak stosować
Wykonaj następujące kroki, aby nałożyć maseczkę:
- Umyj twarz ciepłą wodą, aby otworzyć pory.
- Nałóż maskę na suchą skórę. Unikaj obszaru wokół oczu i innych wrażliwych miejsc.
- Pozostaw maseczkę na twarzy przez 15 minut.
- Po 15 minutach delikatnie zmyj maseczkę, delikatnie masując obszary, na których występują pory i zaskórniki.
- Umyj twarz i nałóż zwykły krem nawilżający lub żel z aloesu, jeśli Twoja skóra jest zaczerwieniona.
- Możesz stosować tę maskę raz w tygodniu. Wkrótce zaczniesz widzieć efekty!
- Domowa maseczka oczyszczająca pory jest naprawdę łatwa w przygotowaniu. Przekonaj się sama!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Ruiz, E. F. (2013). Antisépticos y desinfectantes. Enfermedades Infecciosas y Microbiologia. https://doi.org/10.1007/s00299-010-0857-1
- Klein, A. D., & Penneys, N. S. (1988). Aloe vera. Journal of the American Academy of Dermatology. https://doi.org/10.1016/S0190-9622(88)70095-X
- Díaz Jiménez, B., Sosa Morales, M. E., & Vélez Ruíz, J. F. (2004). Efecto de la adición de fibra y la disminución de grasa en las propiedades fisicoquímicas del yogur. Revista Mexicana de Ingenieria Química.