Długie i zdrowe włosy — kilka prostych sposobów
Zadbane, zdrowe, długie włosy nigdy nie wychodzą z mody. Są symbolem kobiecego piękna, dodają płci pięknej pewności siebie i atrakcyjności.
Wbrew pozorom zapuszczenie włosów wcale nie jest takie proste. Wszystko zależy od indywidualnej charakterystyki czupryny. Nie wszystkie włosy są jednakowo bogate w składniki odżywcze i różnią się też strukturą. Niektóre z nas poddają je przeróżnym zabiegom kosmetycznym i chemicznym, co tylko dodatkowo je osłabia i powoduje, że stają się łamliwe, a w konsekwencji spowalnia ich wzrost.
Także zdarza się, że zaufany fryzjer zbyt obficie podcina nam końcówki, co powoduje, że ich długość praktycznie się nie zmienia.
Sposób na długie włosy
Dlatego, aby mieć długie, lśniące i zdrowe włosy najlepiej stosować naturalne odżywki i maseczki. Zmniejsza to prawdopodobieństwo reakcji alergicznych, ponadto nie uszkadzają one włosów. Jednak mimo wszystko zawsze lepiej wypróbować odrobinę kosmetyku na szyi.
W ten sposób dowiesz, się jak organizm reaguje na dany produkt i unikniesz niepotrzebnych problemów.
Istnieje wiele domowych zabiegów wzmacniających włosy. My dziś skoncentrujemy się na tych, które w krótkim czasie gwarantują całkiem zadowalające efekty.
Maseczka z fasoli i białego wina
Składniki:
- 0,5 szklanki czerwonej fasoli (225g)
- szklanka wody (250ml)
- 0,5 szklanki białego wina (250ml)
Sposób przygotowania:
Zagotować fasolę ze szklanką wody. Gdy woda zrobi się całkowicie czerwona, dodać 0,5 szklanki białego wina i odstawić do ostudzenia. Następnie zaaplikować na włosy i pozostawić do działania na 15 minut.
Można założyć specjalny czepek, aby mieszanka lepiej wchłonęła się we włosy. Po upływie zalecanego czasu umyć głowę szamponem bez dodatku soli i nałożyć odżywkę. Powtarzać zabieg raz w tygodniu.
Zobacz także: Sałatka fasolowa – 2 hiszpańskie receptury
Szampon z pigułek antykoncepcyjnych i olejku rozmarynowego
To niedrogi, a skuteczny sposób na poprawę kondycji włosów.
Składniki:
- jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych
- szampon
- łyżka olejku rozmarynowego (18ml)
Sposób przygotowania:
Jedenaście pigułek antykoncepcyjnych należy rozgnieść na proszek. Dodać go wraz z łyżką olejku rozmarynowego do zwykłego szamponu. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Szamponu należy używać przy każdym myciu głowy nie zapominając o późniejszym nałożeniu odżywki.
Szampon z cebuli
To nieco nietypowa metoda, jednak cieszy się swoją skutecznością.
Składniki:
- jedna czerwona cebula
- szampon
Sposób przygotowania:
Cebulę pokroić w plasterki, a następnie kilka z nich umieścić w szamponie. Tak przygotowany preparat pozostawić do fermentacji na osiem dni. Po upływie zalecanego czasu używać szamponu przy każdym myciu głowy, a następnie nakładać odżywkę.
Dzięki tej mieszance włosy będą rosły szybciej, zachowując przy tym swój blask i miękkość.
Przeczytaj również: Krążki cebulowe – jak uzyskać chrupiącą przekąskę?
Olejkowy koktajl
Składniki:
- 1-2 łyżki olejku arganowego (18/36ml)
- 2 łyżki olejku kokosowego (18/36ml)
- 1-2 łyżki olejku migdałowego (18/36ml)
Sposób przygotowania:
Umieścić w jednym naczyniu wszystkie olejki i dokładnie wymieszać. Następnie nakładać mieszankę od czubka głowy aż po końce delikatnie przy tym masując włosy do momentu, aż preparat się równomiernie rozprowadzi.
Założyć specjalny czepek, dzięki temu pod wpływem ciepła mieszanka zadziała intensywniej i pozostawić ją na 10-15 minut. Po upływie zalecanego czasu umyć głowę szamponem (najlepiej bez dodatku soli) i nałożyć odżywkę.
Zabieg powtarzać przez tydzień przed położeniem się spać. Dzięki temu włosy będą rosnąć szybciej, zachowując przy tym zdrowy wygląd. Sesję można powtarzać każdego miesiąca.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Obłąk, E., & Gamian, A. (2010). Biologiczna aktywność czwartorzędowych soli amoniowych ( CSA )* The biological activity of quaternary ammonium salts ( QASs ). Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej.
- Brzezińska-Wcisło, L., Lis-Świety, A., Wcisło-Dziadecka, D., Rogala-Poborska, I., & Trzmiel, D. (2007). Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów. Postepy Dermatologii i Alergologii.