Ból kości - jak go zredukować naturalnymi metodami?

Poza mlekiem, istnieją inne wysoce zalecane pokarmy, które łagodzą ból kości dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i dobroczynnej zawartości witamin i minerałów.
Ból kości - jak go zredukować naturalnymi metodami?

Ostatnia aktualizacja: 11 listopada, 2018

Czy Twoje życie uprzykrza ból kości? Pochodzenie tego rodzaju objawów jest zróżnicowane, ponieważ może być spowodowane zakażeniem, przewlekłą chorobą, pewnego rodzaju urazem lub złamaniem.

Faktem jest, że niezależnie od przyczyny, ból kości może się stać wystarczającym powodem niepełnosprawności, a na dłuższą metę może prowadzić do rozwoju bardziej niebezpiecznych schorzeń.


Każdy rodzaj bólu lub napięcia w jednej lub kilku kościach należy skonsultować ze specjalistą, aby ustalić jego pochodzenie i otrzymać odpowiednie zalecenia co do leczenia. Jednak możesz również wziąć pod uwagę kilka zaleceń, aby zmniejszyć ból kości w sposób naturalny.

Na ból kości – herbata z pokrzywy

Ze względu na bardzo silne działanie moczopędne, pokrzywa jest rośliną, która pomaga zmniejszyć tę dolegliwość, ułatwiając eliminację płynów zatrzymanych w stawach dotkniętych stanem zapalnym.

Zawiera duże ilości wapnia i magnezu, minerałów niezbędnych dla wzmocnienia układu kostnego.

Herbata z pokrzywy

Najlepszą rzeczą w piciu herbaty z pokrzywy jest to, że zapewnia ona korzyści nie tylko wtedy, gdy dolega nam ból kości. Ma również korzystne działanie dla krwi, żołądka, przewodu pokarmowego, nerek i płuc.

Jak ją przyjmować?

  • Przygotuj wywar z suchego korzenia pokrzywy w litrze wody i pij 3 szklanki dziennie.

Napar z wiązówki błotnej

To wspaniałe zioło ma korzystne działanie dla układu krążenia, a także działa jako naturalny środek moczopędny i przeciwzapalny. Picie trzech do czterech szklanek naparu dziennie może służyć jako wsparcie w zapobieganiu i zmniejszaniu dokuczliwego bólu kości.

Jak przygotować napar?

  • Weź garść wysuszonych liści wiązówki błotnej i gotuj przez 7 minut w połowie litra wody. Po każdym głównym posiłku pij jedną szklankę.
  • Ten napar jest przeciwwskazany dla dzieci poniżej 15 roku życia, osób, które mają problemy z krzepliwością krwi i kobiet w ciąży.

Kwasy tłuszczowe omega 3

Kwasy tłuszczowe omega 3, obecne w dużych ilościach w żywności, takiej jak: niebieskie ryby, nasiona, orzechy i oliwa z oliwek, mają pozytywne działanie w leczeniu zapalenia układu kostnego, którego przykrym objawem jest ból kości.

Łosoś

Jak je przyjmować?

  • Aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość kwasów omega 3, zaleca się spożywać co najmniej 2 porcje ryb tygodniowo.
  • Inną opcją jest przyjmowanie wysokiej jakości suplementu.

Mleko

Według Narodowego Instytutu Zapalenia Stawów i Chorób Mięśniowo-Szkieletowych i Skórnych, mleko jest źródłem wapnia i witaminy D. Te substancje odżywcze odgrywają decydującą rolę w zapobieganiu utraty masy kostnej i rozwojowi chorób przewlekłych, takich jak osteoporoza.

Jak je przyjmować?

  • Najpierw musisz ustalić, czy nie tolerujesz laktozy. Jeśli tak, to niestety należy całkowicie wykluczyć to naturalne remedium.
  • Jeśli nie masz problemów z nietolerancją laktozy, możesz spożywać jedną lub dwie szklanki mleka dziennie, najlepiej o niskiej zawartości tłuszczu, a Twój ból kości złagodnieje.

Koktajl truskawkowo-pomarańczowy

Witamina C dostarczona przez truskawki i pomarańcze jest niezbędna w zapobieganiu stanom zapalnym i wzmacnianiu chrząstek wyściełających kości.

Koktajl

W tym naturalnym koktajlu jego działanie zostanie wzmocnione przez wzbogacone mleko sojowe. Dzięki temu, dostarczymy organizmowi ważne składniki w postaci wapnia i magnezu, minerałów niezbędnych dla utrzymania gęstości kości.

Składniki

  • 8 truskawek
  • 2 łyżki soku pomarańczowego (20 ml)
  • ⅔ szklanki wzbogaconego mleka sojowego (170 ml)

Jak przygotować koktajl?

Na początek musisz dobrze umyć truskawki i zmiksować w blenderze wraz z resztą składników. To wszystko – koktajl jest gotowy. Kiedy dokucza Ci ból kości, należy go pić bez przecedzania o każdej porze dnia.

Przyprawy

Kurkuma lub imbir doskonale nadają się do redukcji bólu i stanów zapalnych dzięki właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym.

Jak je stosować ?

Zarówno kurkumę, jak i imbir można dodawać do soków, sałatek i różnych produktów spożywczych. Jednak, aby zmniejszyć ból kości, zaleca się ich spożywanie w postaci naparu.

Jarmuż

Częste spożywanie tego warzywa jest doskonałym sposobem na wzmocnienie kości, zwłaszcza gdy spożywanie produktów mlecznych nie jest dobrą opcją.

Jarmuż

Jarmuż zawiera znaczne ilości wapnia i witaminy K, które są niezbędne do zapobiegania osteoporozie i innym schorzeniom układu kostnego, a tym samym pomaga na ból kości.

Jak go przyjmować?

Można go dodawać do sałatek, naturalnych koktajli lub spożywać w formie gotowanej.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.