5 naturalnych odżywek na wzmocnienie Twoich włosów

Dzięki tym maseczkom przywrócisz równowagę twoim zniszczonym włosom, które są narażone na wpływ wielu czynników zewnętrznych. Pamiętaj również, aby odżywiać je od wewnątrz.
5 naturalnych odżywek na wzmocnienie Twoich włosów

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Specjalnie dla ciebie sporządziliśmy listę naturalnych odżywek do włosów, dzięki którym będziesz mogła raz na zawsze odstawić wszystkie chemiczne produkty odżywiające włosy. Sklepowe produkty mogą być pomocne dla twoich włosów, jednak zazwyczaj zawierają składniki szkodliwe dla zdrowia. Warto więc skorzystać z naturalnych odżywek.

Nasza skóra głowy pochłania wszystkie składniki znajdujące się w szamponach, odżywkach, opakowaniach, farbach do włosów, itp. Może to nieść za sobą szereg negatywnych efektów dla twojego zdrowia. Udowodniono, że używanie farb do włosów zawierających chemiczne składniki, powodowało u niektórych osób różnego rodzaju alergie lub w ekstremalnych przypadkach prowadziło nawet do śmierci.

Zanim zaczniesz stosować nowy produkt, upewnij się, że nie jesteś na niego uczulona. Szczególnie, jeśli tym produktem jest farba do włosów lub jeśli decydujesz się na nową markę, którego produkt ma zmieniany skład.

Zawsze lepiej mieć się na baczności i upewnić się, że dany produkt nie wywoła jakichś skutków ubocznych w naszym ciele.

5 naturalnych odżywek na wzmocnienie twoich włosów:

Czym jest odżywka do włosów?

Odżywka do włosów to produkt nawilżający włosy, stosowany po umyciu głowy szamponem. Sprawia ona, że włosy są miękkie, lepiej się układają i znacznie łatwiej je ujarzmić. Szampon i odżywka wzajemnie się uzupełniają, są podstawą pielęgnacji włosów. W poniższym artykule, prezentujemy listę pięciu naturalnych odżywek, które możesz przygotować we własnym zaciszu domowym.

Odżywka numer 1

Głównym składnikiem pierwszej odżywki jest miód.

Miód naturalny

Składniki

  • 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek
  • 2 łyżki stołowe naturalnego miodu
  • 1 łyżka stołowa maślanki
  • 1 łyżka stołowa niebielonej naturalnej mąki

Sposób przygotowania

Łyżkę stołową oliwy z oliwek wlej do słoika, dodaj dwie łyżki stołowe miodu i łyżkę stołową maślanki. Podgrzewaj mieszaninę przez 30 do 60 sekund w mikrofali. Dodaj łyżkę stołową mąki, aby mieszanina nabrała konsystencji pasty.

Kiedy pasta ostygnie do temperatury pokojowej, nałóż ją na włosy i pozostaw na około 20 minut. Umyj włosy tak jak to zwykle robisz.

Odżywka numer 2

Głównym składnikiem tej odżywki jest mięta.

Liście mięty

Zagotuj dwie szklanki wody wraz z dwoma woreczkami miętowej herbaty. Odstaw napar do wystygnięcia, a międzyczasie umyj włosy ulubionym szamponem. Następnie, nanieś odżywkę na mokre włosy. Zabieg ten, odświeży twoje włosy i sprawi, że będą czuły się zdrowo.

Odżywka numer 3

Płyn odżywczy dla włosów

Powinnaś używać tę odżywkę, jeśli Twoje włosy są suche i łamliwe. Uwaga! Nie jest ona przeznaczona dla włosów, które mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się. Aby przygotować odżywkę, potrzebne będą: żółtko, olejek dla dzieci i pół szklanki wody.

Sposób przygotowania

Ubij żółtko jajka aż do momentu spienienia się. Powoli dodawaj olejek dla dzieci i kontynuuj ubijanie. Następnie, powoli dodawaj wody (cały czas ubijając). Kiedy mieszanina połączy się w jednolitą gładką masę, delikatnie wmasuj ją we włosy tak, by wniknęła głęboko w mieszki włosowe. Spłucz ciepłą wodą.

Odżywka numer 4

Podstawą tej odżywki jest jogurt, miód i żółtko jaja.

Sposób przygotowania

Szklankę jogurtu zmieszaj z dwoma łyżkami stołowymi miodu i żółtkiem. Kiedy mieszanina przybierze gładką, jednolitą konsystencję, możesz zastosować ją na włosy. Następnie spłucz włosy wodą.

Odżywka numer 5

Głównym składnikiem tej odżywki jest ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy jako składnik odżywek do włosów

Szklankę octu jabłkowego wymieszaj ze szklanką wody. Gotową mieszaninę nałóż na włosy, a następnie spłucz wodą tak, jak to zwykle robisz. Podane wyżej odżywki nakładaj jedynie na włosy, nie na skórę głowy. Szczególnie, jeśli ich podstawowym składnikiem jest olej.

Miej na uwadze, że…

Twoje włosy muszą przyzwyczaić się do nowych, naturalnych składników. Jeśli zaczniesz używać naturalnych odżywek, pamiętaj, że na początku ich stosowania mogą pojawić się nieplanowane efekty uboczne. Jednak jeśli będziesz nadal kontynuować zabiegi, niepożądane skutki znikną, gdyż są one jedynie częścią detoksu skóry głowy.

Dlatego jeśli na Twojej głowie pojawi się łupież lub włosy szybko będą się przetłuszczać, nie panikuj. To normalne. Kontynuuj używanie naturalnych środków, a twoje włosy będą zdrowe i mocne.

Pamiętaj: naturalne metody wymagają od ciebie cierpliwości i konsekwencji, jednak wyniki domowych kuracji są zaskakująco skuteczne i utrzymują się przez długi okres czasu.

To może Cię zainteresować ...
Domowe maseczki wzmacniające włosy: 5 przepisów
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Domowe maseczki wzmacniające włosy: 5 przepisów

Jeśli chodzi o domowe maseczki wzmacniające włosy, każdy znajdzie coś dla siebie wśród mnóstwa przepisów i formuł. Poznaj najskuteczniejsze składni...

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Brzezińska-Wcisło, L., Lis-Świety, A., Wcisło-Dziadecka, D., Rogala-Poborska, I., & Trzmiel, D. (2007). Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów. Postepy Dermatologii i Alergologii.
  • Dzierżanowska Danuta. (2009). Mikroflora fizjologiczna człowieka. Opieka Paliatywna Nad Dziećmi.
  • Obłąk, E., & Gamian, A. (2010). Biologiczna aktywność czwartorzędowych soli amoniowych ( CSA )* The biological activity of quaternary ammonium salts ( QASs ). Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.