Kurze łapki - zmniejsz je za pomocą naturalnego kremu
Aby zapobiegać powstawaniu lub zmniejszyć kurze łapki, niezbędna jest ochrona przed słońcem, a także używanie kremów zawierających składniki regenerujące skórę.
Tak zwane kurze łapki są to cienkie linie, które tworzą się w kącikach oczu na skutek starzenia się skóry. Zazwyczaj są spowodowane ciągłymi ruchami mimicznymi i obniżeniem poziomu kolagenu i elastyny.
Pojawiają się one jako naturalna część procesu starzenia się, choć są również wynikiem ekspozycji na słońce i szkodliwego wpływu wolnych rodników. Udowodniono, że stres, złe odżywianie, a nawet pewne nawyki, takie jak palenie tytoniu i picie alkoholu przyspieszają ich przedwczesne pojawianie się.
Na szczęście istnieje wiele produktów kosmetycznych i zabiegów, które dzięki dużej zawartości składników odżywczych, chronią powierzchnię twarzy i znacząco redukują zmarszczki.
Jednym z nich jest krem noc wykonany z zaledwie trzech składników, które ze względu na swoje szczególne właściwości, naprawiają delikatną skórę i sprawiają, że wygląda ona zdrowo i pięknie.
Zaraz powiemy Ci, jak go przygotować i jak stosować w zaledwie kilku prostych krokach. Zanotuj!
Krem na noc na kurze łapki
Krem do twarzy na noc przygotujesz z samych zdrowych składników, w tym oleju z pestek winogron, kapsułki witaminy E i masła shea.
Jest to 100% produkt organiczny, który w przeciwieństwie do jego komercyjnych odpowiedników, nie kosztuje wiele i nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych.
Zawdzięcza on swoje główne korzyści wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy, które po wchłonięciu stymulują gojenie skóry, zwiększając jednocześnie poziom kolagenu i elastyny.
Używany codziennie cofa szkody spowodowane przez działanie wolnych rodników oraz ujędrnia zwiotczałą skórę.
Przeczytaj również: Wygładzanie skóry – kilka propozycji
Korzyści płynące z oleju z pestek winogron
Olej z pestek winogron jest bardzo popularnym produktem w pielęgnacji i odmładzaniu skóry. Posiada on wiele znakomitych właściwości:
- Ma dużą zawartość kwasu linolowego, naturalnej substancji, która wzmacnia błony komórkowe dzięki czemu poprawia wygląd skóry.
- Zawarte w nim przeciwutleniacze zmniejszają pojawianie się przedwczesnych zmarszczek spowodowanych uszkodzeniami komórek.
- Ma on działanie przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejsza wielkość worków pod oczami, a także niweluje obrzęk powiek.
- Krem działa jako naturalny związek ujędrniający, idealny dla utrzymania skóry o odpowiednim odcieniu i jędrności, jednocześnie powstrzymując powstawanie skaz i wczesnych zmarszczek.
Stosowany regularnie jest również doskonałym rozwiązaniem dla nieestetycznych plam i worków pod oczami.
Witamina E – remedium na kurze łapki
Witamina E, znajdująca się w żywności, jak i w suplementach diety, jest naturalnym przeciwutleniaczem. Między innymi z mniejsza widoczność blizn, plam i zmarszczek. Dodatkowo:
- Jej regularne stosowanie ma działanie chroniące przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.
- Minimalizuje utratę kolagenu i elastyny.
- Działa jako środek odmładzający
Witamina E jest skuteczna w zmniejszeniu kurzych łapek i innych przedwczesnych oznak starzenia się.
Korzyści płynące z masła shea
Masło shea jest tłuszczem roślinnym bogatym w przeciwutleniacze i posiada właściwości przeciwzapalne, które od dawna stosuje się w produktach kosmetycznych.
Niektórzy uważają je za kwintesencję naturalnego środka do regeneracji skóry, ponieważ odżywia ją ono głęboko, pozwalając uniknąć przedwczesnych zmarszczek.
Ponadto zawiera środki zmiękczające, które pozostawiają skórę zdrową, o ładnej barwie, a także mniej narażoną na rozwój zmarszczek.
Masło shea zawiera witaminę E, katechiny antyoksydacyjne i kwas linolowy, które wspólnie pobudzają aktywność komórek co prowadzi do regeneracji skóry.
Przeczytaj również: Skóra dłoni – jak chronić ją przed starzeniem?
Przygotowanie kremu na noc
Aby krem na noc działał w pełni swoich możliwości, niezbędne jest użycie najwyższej jakości składników, najlepiej organicznych.
Witamina E, masło shea, olej z pestek winogron zazwyczaj można łatwo dostać w drogeriach kosmetycznych i sklepach z naturalnymi produktami.
Składniki
- 5 i 1/2 łyżki masła shea (70 g)
- 2 kapsułki witaminy E
- 2 łyżki oleju z pestek winogron z (30 g)
- 1 szczelny szklany pojemnik
Przygotowanie
- Rozpuść masło shea w garnku na mleko. Gdy zrobi się ono płynne, wymieszaj z zawartością dwóch kapsułek witaminy E i oleju z pestek winogron.
- Następnie zdejmij z ognia i odstaw na kilka minut. Zanim stężeje, przelej do szczelnego szklanego pojemnika.
Jak go używać
- Weź niezbędną ilość kremu i łagodnie nanieś na skórę wokół oczu przed pójściem spać.
- Powtarzaj co noc lub co najmniej 3 razy w tygodniu.
Powinnaś wiedzieć, że rezultaty stosowania zaczynają się pojawiać w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia kuracji. Pamiętaj jednak, że powinno towarzyszyć jej codzienne stosowanie kremu przeciwsłonecznego.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Roca, P. (2014). Arrugas. In Arrugas.
- Gac, H. (2000). Algunos cambios asociados al envejecimiento. Boletin Escuela de Medicina.
- Alvarez Fontanet, E. (1995). Consecuencias del estrés oxidativo de la piel por radiaciones ultravioleta. Revista Cubana de Investigaciones Biomédicas.
- Palomar-Llatas, F., Fornes-Pujalte, B., Arantón-Areosa, L., & Rumbo-Prieto, J. (2013). Envejecimiento cutáneo y dermatoporosis. Enfermeria Dermatologica.
- Consalvo, L., Dabhar, M., Santiesteban, M. M., Stengel, F. M., & Femando, D. (2006). Envejecimiento cutáneo ¡La expectativa de vida no deja de aumentar… el envejecimiento tampoco! Arch Argent Dermatol. https://doi.org/10.1007/s10032-005-0147-6
- Kapoor, S., & Saraf, S. (2010). Assessment of viscoelasticity and hydration effect of herbal moisturizers using bioengineering techniques. Pharmacognosy magazine, 6(24), 298–304. https://doi.org/10.4103/0973-1296.71797
- Rizvi, S., Raza, S. T., Ahmed, F., Ahmad, A., Abbas, S., & Mahdi, F. (2014). The role of vitamin e in human health and some diseases. Sultan Qaboos University medical journal, 14(2), e157–e165.
- Lin, T. K., Zhong, L., & Santiago, J. L. (2017). Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils. International journal of molecular sciences, 19(1), 70. https://doi.org/10.3390/ijms19010070