Kurze łapki - zmniejsz je za pomocą naturalnego kremu

Kurze łapki są to cienkie linie, które tworzą się w kącikach oczu na skutek ruchów mimicznych, starzenia się i przebywania na słońcu. Zmęczona tymi drobnymi zmarszczkami? Wypróbuj ten naturalny krem na noc!
Kurze łapki - zmniejsz je za pomocą naturalnego kremu
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aby zapobiegać powstawaniu lub zmniejszyć kurze łapki, niezbędna jest ochrona przed słońcem, a także używanie kremów zawierających składniki regenerujące skórę.

Tak zwane kurze łapki są to cienkie linie, które tworzą się w kącikach oczu na skutek starzenia się skóry. Zazwyczaj są spowodowane ciągłymi ruchami mimicznymi i obniżeniem poziomu kolagenu i elastyny.

Pojawiają się one jako naturalna część procesu starzenia się, choć są również wynikiem ekspozycji na słońce i szkodliwego wpływu wolnych rodników. Udowodniono, że stres, złe odżywianie, a nawet pewne nawyki, takie jak palenie tytoniu i picie alkoholu przyspieszają ich przedwczesne pojawianie się.

Na szczęście istnieje wiele produktów kosmetycznych i zabiegów, które dzięki dużej zawartości składników odżywczych, chronią powierzchnię twarzy i znacząco redukują zmarszczki.

Jednym z nich jest krem noc wykonany z zaledwie trzech składników, które ze względu na swoje szczególne właściwości, naprawiają delikatną skórę i sprawiają, że wygląda ona zdrowo i pięknie.

Zaraz powiemy Ci, jak go przygotować i jak stosować w zaledwie kilku prostych krokach. Zanotuj!

Krem na noc na kurze łapki

Krem do twarzy na noc przygotujesz z samych zdrowych składników, w tym oleju z pestek winogron, kapsułki witaminy E i masła shea.

Jest to 100% produkt organiczny, który w przeciwieństwie do jego komercyjnych odpowiedników, nie kosztuje wiele i nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych.

Zawdzięcza on swoje główne korzyści wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy, które po wchłonięciu stymulują gojenie skóry, zwiększając jednocześnie poziom kolagenu i elastyny.

Używany codziennie cofa szkody spowodowane przez działanie wolnych rodników oraz ujędrnia zwiotczałą skórę.

Korzyści płynące z oleju z pestek winogron

Olej z pestek winogron jest bardzo popularnym produktem w pielęgnacji i odmładzaniu skóry. Posiada on wiele znakomitych właściwości:

olej z pestek winogron
  • Ma dużą zawartość kwasu linolowego, naturalnej substancji, która wzmacnia błony komórkowe dzięki czemu poprawia wygląd skóry.
  • Zawarte w nim przeciwutleniacze zmniejszają pojawianie się przedwczesnych zmarszczek spowodowanych uszkodzeniami komórek.
  • Ma on działanie przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejsza wielkość worków pod oczami, a także niweluje obrzęk powiek.
  • Krem działa jako naturalny związek ujędrniający, idealny dla utrzymania skóry o odpowiednim odcieniu i jędrności, jednocześnie powstrzymując powstawanie skaz i wczesnych zmarszczek.

Stosowany regularnie jest również doskonałym rozwiązaniem dla nieestetycznych plam i worków pod oczami.

Witamina E – remedium na kurze łapki

Witamina E, znajdująca się w żywności, jak i w suplementach diety, jest naturalnym przeciwutleniaczem. Między innymi z mniejsza widoczność blizn, plam i zmarszczek. Dodatkowo:

  • Jej regularne stosowanie ma działanie chroniące przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.
  • Minimalizuje utratę kolagenu i elastyny.
  • Działa jako środek odmładzający

Witamina E jest skuteczna w zmniejszeniu kurzych łapek i innych przedwczesnych oznak starzenia się.

Korzyści płynące z masła shea

Masło shea jest tłuszczem roślinnym bogatym w przeciwutleniacze i posiada właściwości przeciwzapalne, które od dawna stosuje się w produktach kosmetycznych.

masło shea

Niektórzy uważają je za kwintesencję naturalnego środka do regeneracji skóry, ponieważ odżywia ją ono głęboko, pozwalając uniknąć przedwczesnych zmarszczek.

Ponadto zawiera środki zmiękczające, które pozostawiają skórę zdrową, o ładnej barwie, a także mniej narażoną na rozwój zmarszczek.

Masło shea zawiera witaminę E, katechiny antyoksydacyjne i kwas linolowy, które wspólnie pobudzają aktywność komórek co prowadzi do regeneracji skóry.

Przeczytaj również: Skóra dłoni – jak chronić ją przed starzeniem?

Przygotowanie kremu na noc

Aby krem na noc działał w pełni swoich możliwości, niezbędne jest użycie najwyższej jakości składników, najlepiej organicznych.

krem na kurze łapki

Witamina E, masło shea, olej z pestek winogron zazwyczaj można łatwo dostać w drogeriach kosmetycznych i sklepach z naturalnymi produktami.

Składniki

  • 5 i 1/2 łyżki masła shea (70 g)
  • 2 kapsułki witaminy E
  • 2 łyżki oleju z pestek winogron z (30 g)
  • 1 szczelny szklany pojemnik

Przygotowanie

  • Rozpuść masło shea w garnku na mleko. Gdy zrobi się ono płynne, wymieszaj z zawartością dwóch kapsułek witaminy E i oleju z pestek winogron.
  • Następnie zdejmij z ognia i odstaw na kilka minut. Zanim stężeje, przelej do szczelnego szklanego pojemnika.

Jak go używać

  • Weź niezbędną ilość kremu i łagodnie nanieś na skórę wokół oczu przed pójściem spać.
  • Powtarzaj co noc lub co najmniej 3 razy w tygodniu.

Powinnaś wiedzieć, że rezultaty stosowania zaczynają się pojawiać w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia kuracji. Pamiętaj jednak, że powinno towarzyszyć jej codzienne stosowanie kremu przeciwsłonecznego.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Roca, P. (2014). Arrugas. In Arrugas.
  • Gac, H. (2000). Algunos cambios asociados al envejecimiento. Boletin Escuela de Medicina.
  • Alvarez Fontanet, E. (1995). Consecuencias del estrés oxidativo de la piel por radiaciones ultravioleta. Revista Cubana de Investigaciones Biomédicas.
  • Palomar-Llatas, F., Fornes-Pujalte, B., Arantón-Areosa, L., & Rumbo-Prieto, J. (2013). Envejecimiento cutáneo y dermatoporosis. Enfermeria Dermatologica.
  • Consalvo, L., Dabhar, M., Santiesteban, M. M., Stengel, F. M., & Femando, D. (2006). Envejecimiento cutáneo ¡La expectativa de vida no deja de aumentar… el envejecimiento tampoco! Arch Argent Dermatol. https://doi.org/10.1007/s10032-005-0147-6
  • Kapoor, S., & Saraf, S. (2010). Assessment of viscoelasticity and hydration effect of herbal moisturizers using bioengineering techniques. Pharmacognosy magazine6(24), 298–304. https://doi.org/10.4103/0973-1296.71797
  • Rizvi, S., Raza, S. T., Ahmed, F., Ahmad, A., Abbas, S., & Mahdi, F. (2014). The role of vitamin e in human health and some diseases. Sultan Qaboos University medical journal14(2), e157–e165.
  • Lin, T. K., Zhong, L., & Santiago, J. L. (2017). Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils. International journal of molecular sciences19(1), 70. https://doi.org/10.3390/ijms19010070

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.