W jakiej kolejności należy nakładać produkty do makijażu?
Nakładanie makijażu to proces, który wymaga określonej taktyki, aby uzyskać nieskazitelny i długotrwały efekt. Jednak niektóre osoby nie zwracają uwagi na właściwą kolejność, w jakiej powinny nakładać produkty do makijażu.
Rozmazywanie się cieni do powiek lub sztywnienie skóry to tylko niektóre z konsekwencji nieprawidłowego nałożenia makijażu. Sugeruje to, że kolejność, w której należy nakładać makijaż zmienia wynik.
Niektóre kobiety dobrze sobie radzą z własną metodą aplikacji. Jeśli jednak chcesz, aby produkty lepiej się rozcierały, a makijaż trwał dłużej, najlepiej postępuj zgodnie z poniższymi krokami nakładając produkty do makijażu.
Właściwa kolejność nakładania produktów do makijażu
Chociaż wskazania do stosowania każdego produktu można znaleźć na jego opakowaniu, często nie ma informacji o tym, w którym momencie należy stosować dany produkt. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, które z nich nakłada się jako pierwsze i dlaczego.
Spójrzmy!
1. Przygotuj skórę
W celu optymalnego wchłaniania produktów Twoja skóra musi być oczyszczona z wszelkich pozostałości. Więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest jej umycie.
Następnie należy ją nawilżyć, ponieważ wilgoć musi zostać zatrzymana w komórkach. Mimo to, jeśli masz tłustą cerę, najlepiej wybrać wersję bezolejową.
Ten krok obejmuje również balsam do ust i filtr przeciwsłoneczny, które są bardzo przydatne w zapobieganiu oznakom starzenia i plamom od słońca.
Może Cię to zainteresować: Woda różana – naturalny środek na pielęgnację skóry
2. Baza pod makijaż
Choć jest to opcjonalny produkt, starter lub prebase pomaga zastosować podkład. Wtedy skóra jest lepiej ujednolicona. Sprawia również, że produkt dłużej utrzymuje się na skórze. Pamiętaj jednak, że ten rodzaj produktu najczęściej występuje w kremie lub żelu.
Funkcją bazy pod makijaż jest wygładzić nieregularną fakturę skóry i zminimalizować otwarte pory, dzięki czemu naskórek wygląda na gładszy i promienny.
3. Następnie nałóż produkty do makijażu na oczy
Malowanie oczu przed resztą twarzy nie jest złotą zasadą. Jednak jest to sztuczka stosowana przez ekspertów, aby nakładać ten makijaż bez wpływu na resztę twarzy. W rzeczywistości ten krok jest kluczem do nałożenia cienia pudrowego lub mocnego.
Cienie do powiek to cala gama kolorów. Mimo to najlepiej jest stosować odcienie uzupełniające, co oznacza używanie jednego odcienia jaśniejszego i jednego ciemniejszego. Pierwszy trafia tam, gdzie zaczyna się linia rzęs i kończy tuż nad załamaniem powieki. Tymczasem drugi idzie tuż pod łukiem brwiowym, ale bez przyciemniania kącików powiek.
4. Podkład
W kolejności nakładania produktów do makijażu jednym z pierwszych zadań jest dobranie podkładu, który będzie jak najbardziej zbliżony do odcienia Twojej skóry. Istnieją różne sposoby sprawdzenia, który kolor jest właściwy. Jednak najczęstszą sztuczką jest nałożenie go na przedramię i sprawdzenie, czy wtapia się w skórę.
Podobnie, aby nałożyć podkład na twarz, należy nałożyć niewielką ilość produktu na czoło, policzki, nos, podbródek i szyję, a następnie równomiernie rozprowadzić drobnymi postukiwaniami palcami lub gąbką.
Jeśli podkład jest pudrowy, należy usunąć z pędzla nadmiar produktu, a następnie rozprowadzić cienką warstwę na całej twarzy. Na koniec rozprowadź go po skórze długimi, łukowatymi ruchami.
Może Cię zainteresować: Cztery świetne wskazówki, jak przedłużyć życie Twoich kosmetyków
5. Korektor
Produkt jest idealny do maskowania wyprysków, blizn potrądzikowych i zaczerwienień, a także niektórych niedoskonałości. Korektory należy stosować po nałożeniu podkładu, aby zapobiec wysuszeniu skóry.
Jednym z kroków, które należy wykonać, jest nałożenie korektora w odwrócony trójkąt pod oczami, aby nadać oczom wypoczęty wygląd. Nie zapominaj też, że korektory w sztyfcie i kompaktowe są idealne do intensywniejszego krycia.
6. Bronzer, rozświetlacz lub róż
Celem tych trzech produktów jest wymodelowanie twarzy. Bronzer można nakładać w zagłębienia policzków i wokół skroni jako kontur.
Następnie możesz podkreślić kości policzkowe odrobiną różu. Należy go rozprowadzić na kości policzkowej okrężnymi ruchami i grubym pędzlem.
Tymczasem rozświetlacz rozświetla twarz, dzięki czemu można go aplikować w łuku brwiowym, czubku nosa i górnej części kości policzkowych.
7. Puder matujący
Ten rodzaj pudru ma na celu nadanie jednolitego matowego wykończenia i wyeliminowanie połysku. Przydaje się również do uszczelniania fundamentów.
Na początek użyj dużego pędzla i przejdź do górnej części kości policzkowej. Następnie przeprowadź go przez nos, czoło i podbródek.
8. Następnie nałóż produkty do makijażu na brwi
Istnieje kilka produktów do makijażu brwi. Zalecamy jednak najpierw rozczesać je i podkreślić kredką do oczu lub produktem kolorowym. Bardzo praktycznym sposobem na zdefiniowanie kształtu brwi jest użycie skośnego pędzelka.
9. Nałóż produkty do makijażu na usta
Proces ten polega najpierw na zaznaczeniu ust konturówką, potem szminką, a na końcu błyszczykiem. Mimo to wygląd może się różnić, więc nie jest konieczne używanie wszystkich trzech produktów.
Ostatnią sztuczką na pełne, wyraziste usta lub usta, których nie chcesz tak bardzo wyróżniać, jest nakładanie pomadki opuszkami palców.
10. Wykończenie sprayem lub półprzezroczystym proszkiem
Produkty te pomagają utrwalić makijaż na dłużej. Chociaż ten etap nie stanowi krokiem do ścisłego naśladowania, to optymalny zabieg, aby nałożony makijaż wyglądał lepiej przez cały dzień. Jeśli zamierzasz używać sprayu, najlepiej rozpylić go w kształcie X i T na twarzy.
Końcowa rutyna pielęgnacji twarzy
Twarz należy myć zarówno na noc, jak i rano. Przed pójściem spać należy zmyć makijaż za pomocą tłustego lub wodnego środka czyszczącego (żel lub pianka).
Po tym wszystkim należy nałożyć tonik, który pomoże przyspieszyć nawilżenie skóry. Innymi słowy, pozostawia skórę bardziej podatną na produkty, które zostaną nałożone później.
Chociaż stosowanie produktów do makijażu nie jest obowiązkowe, proponowane wskazówki pomogą Ci uniknąć błędów i pomogą Ci wyglądać jak najlepiej!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Natalie Beausoleil. Many Mirrors: Body imagen and social relations [Internet]. Capítulo Makeup in everyday life. United Estates: Editor Nicole Sault; 1994 [consultado septiembre 2021]. Página 33. Disponible en: https://books.google.com.co/books?hl=es&lr=&id=VadK839gnrAC&oi=fnd&pg=PA33&dq=makeup+routine&ots=6K9BqPSqms&sig=u0VNrcCma2U6jjYizE4SymGsn-A&redir_esc=y#v=onepage&q=makeup%20routine&f=false
- Natalie Beausoleil. Appearance work: woman`s everyday makeup practices. A Bell & Howell Information Company [Internet] 1992 [consultado septiembre 2021]. Disponible en:https://www.proquest.com/openview/efef8431e6b16b96b58e5149bf545249/1?pq-origsite=gscholar&cbl=18750&diss=y