Szybkie zrzucenie wagi - 6 trików. Zrób to skutecznie!

Ćwiczenia fizyczne to jeden z najlepszych sojuszników, jeśli chodzi o szybkie zrzucenie wagi, ponieważ przyspiesza metabolizm i pozwala spalać tłuszcz także w spoczynku.
Szybkie zrzucenie wagi - 6 trików. Zrób to skutecznie!

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Szybkie zrzucenie wagi. Czy to w ogóle możliwe? Chociaż prawdą jest, że w momencie odchudzania odżywianie odgrywa główną rolę, istnieją inne nawyki, które mogą wpływać na szybkie rezultaty. Szybkie zrzucenie wagi to proces, który zależy od wielu czynników.

W dążeniu do osiągnięcia widocznej zmiany wagi w krótkim czasie, wielu ludzi poddaje się surowym i niebezpiecznym dietom. I choć pozwalają one na wyeliminowanie wielu kilogramów, prawie zawsze przynoszą serię negatywnych konsekwencji dla zdrowia.

Z tego powodu koniecznie trzeba zrozumieć, że sposób odżywiania musi być stale ulepszany. Ważne jest, aby nie wyłączać żadnych grup żywności. Ponadto, w niektórych przypadkach może być wskazane włączenie niektórych dodatków, które pozwolą na zwiększenie aktywności metabolizmu i szybkie zrzucenie wagi.

W dobie obecnej istnieją metody, które mogą pomóc w łatwiejszej utracie wagi. Chociaż nie są to cudowne sposoby na spalanie tłuszczu, ich włączenie do codziennego stylu życia może być bardzo przydatne dla tych, którzy zmagają się z nadwagą.

Szczupła kobieta

Niezależnie od wszystkiego, bardzo ważne jest, aby zawsze skonsultować się ze specjalistą przed rozpoczęciem diety lub kuracji.

1. Rób zdrowe śniadania

Śniadanie jest jednym z głównych posiłków w ciągu dnia. Chociaż przez długi czas pomijano jego znaczenie, dziś jest więcej niż jasne, jak korzystny jest poranny posiłek dla każdego, kto postawił sobie za cel szybkie zrzucenie wagi.

Ten pierwszy posiłek w ciągu dnia dostarcza organizmowi energii i składników odżywczych, których potrzebuje, by podtrzymywać aktywność przez cały dzień. Ponadto regularne jedzenie śniadania stymuluje trawienie i zmniejsza niepokój związany z ciągłym myśleniem o jedzeniu, tak częsty u osób odchudzających się.

Dzięki zasobom energii, której dostarcza, śniadanie pomaga pobudzić funkcje metaboliczne, a przez to ułatwia spalanie tłuszczu.

2. Jeśli Twoim celem jest szybkie zrzucenie wagi, pij wodę między posiłkami

Jedną z najlepszych metod bezpiecznego i zdrowego odchudzania jest zwiększenie dziennego spożycia wody.

Woda

Po pierwsze, woda bierze aktywny udział w funkcjach życiowych kluczowych dla naszego zdrowia. Po drugie, stymuluje oczyszczanie krwi i pozwala wyeliminować toksyny, które wpływają niekorzystnie na aktywność metaboliczną.

Ponadto jest to napój, który zawiera zero kalorii. W przeciwieństwie do słodkich napojów, przedłuża uczucie sytości i zwiększa witalność.

3. Wykonuj ćwiczenia fizyczne

W większości przypadków ćwiczenia fizyczne są najlepszym uzupełnieniem jakiejkolwiek diety odchudzającej. Uprawianie ćwiczeń podnosi wydatek energetyczny ciała, co pozwala spalić te kalorie, które nie są potrzebne. 

Wykonywanie każdego rodzaju aktywności fizycznej uruchamia metabolizm, a tym samym stymuluje szybkie zrzucenie wagi. Korzyści są jeszcze większe, gdy przyjmuje się plan treningowy z ćwiczeniami kardio i siłowymi.

Idealną rzeczą jest zastosowanie tej rady w praktyce, co najmniej trzy razy w tygodniu.

4. Jedz więcej świeżych owoców i warzyw

Jest wiele zalet spożywania świeżych owoców i warzyw. Przede wszystkim są to najkorzystniejsze opcje żywieniowe, jeśli chodzi o małą ilość dostarczanych kalorii. Ponadto stanowią znaczące źródło niezbędnych składników odżywczych wspomagających procesy odchudzania.

W ten sposób, codzienne spożywanie warzyw i owoców stymuluje trawienie i zmniejsza skłonność do gromadzenia tłuszczu. Dzięki zawartości błonnika i wody są bardzo smaczne i zmniejszają potrzebę podjadania między posiłkami.

Koktajl warzywny

Ponadto, zawarte w nich przeciwutleniacze pomagają zmniejszyć nagromadzenie cholesterolu oraz poprawić krążenie i zdrowie serca.

5. Podziel porcje jedzenia

Szybkie zrzucenie wagi absolutnie nie oznacza, że trzeba głodować. Chociaż ogólnie uważa się, że spożywanie mniejszej ilości wpływa na oszczędzanie kalorii, czyli ich gromadzenie, nie jest wskazane, aby spędzać dużo czasu bez jedzenia. Ta praktyka może zaszkodzić zdrowiu.

W rzeczywistości, aby utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie, zaleca się dzielenie porcji jedzenia tak, aby było pięć lub sześć posiłków dziennie. Jedzenie takiej ilość małych porcji może być bardziej korzystne niż spożywanie trzech obfitych posiłków.

6. Dobrze się wysypiaj

Odpowiednia jakość snu wpływa również na masę ciała. Chociaż wielu uważa, że nie ma z tym nic wspólnego, zaburzenia snu mogą negatywnie wpływać na kontrolę nadwagi.

Szybkie zrzucenie wagi jest niemożliwe bez odpowiedniej ilości snu. Spanie mniej niż zalecane 8 godzin dziennie spowalnia metabolizm i zmniejsza poziom energii fizycznej i psychicznej. W ten sposób, bezsenność i zakłócenia snu zwiększają apetyt, prowadząc do przejadania się.

I jeszcze rada na koniec: bardzo ważne jest, aby być cierpliwym i zdyscyplinowanym. Tylko w ten sposób można uzyskać zadowalające i trwałe wyniki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Slade, P. D. (1994). What is body image? Behaviour Research and Therapy. https://doi.org/10.1016/0005-7967(94)90136-8
  • Blundell, J. E., & King, N. A. (1998). Effects of exercise on appetite control: Loose coupling between energy expenditure and energy intake. International Journal of Obesity.
  • Boone, L., Claes, L., & Luyten, P. (2014). Too strict or too loose? Perfectionism and impulsivity: The relation with eating disorder symptoms using a person-centered approach. Eating Behaviors. https://doi.org/10.1016/j.eatbeh.2013.10.013

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.