Sposoby na zsuwające się prześcieradło

Wszyscy chcielibyśmy wiedzieć, jak utrzymać pościel na właściwym miejscu. Nie tylko dlatego, że w przeciwnym wypadku łóżko wygląda nieporządnie, ale także ponieważ jest niewygodne i naraża materac na plamy i zabrudzenia. Zobacz, jak pożegnać się z tym problemem! Oto sposoby na zsuwające się prześcieradło.
Sposoby na zsuwające się prześcieradło

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

W dzisiejszym artykule opiszemy, jak zapobiegać zsuwaniu się pościeli. Rozwiązanie tego problemu pozytywnie wpłynie na Twój sen!

To nie przesada – co najmniej jedna z twoich powiek otwiera się za każdym razem, gdy jakaś część pościeli lub prześcieradła się zsuwa. Może się tak zdarzyć z wielu powodów: nie wybrałeś odpowiedniego rozmiaru, a może był to brak doświadczenia producenta.

Ścielenie łóżka opiera się na starych zasadach. Co ciekawe, niektóre badania nakreśliły różne sposoby robienia tego w zależności od danego okresu i kultury. Wiadomo niemniej, że perfekcyjnie posłane łóżko nie jest niczym nowym.

Widok nagiego materaca po przebudzeniu sprawia, że ​​więcej niż jedna osoba się wzdryga. Kiedy budzik zadzwonił za późno i oprócz biegu, aby się przygotować, musisz zatrzymać się, aby poprawiać każdy róg prześcieradła, samo myślenie o tym jest dość stresujące.

Wybierz odpowiednie prześcieradło do swojego łóżka

Zanim zagłębimy się w sposoby na zsuwające się prześcieradło, musisz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednie do swojego łóżka. Wierzcie lub nie, ale ogromna część rozwiązania tkwi w szczegółach.

Materiał

To najważniejsza rzecz do rozważenia przy wyborze odpowiedniego egzemplarza. W rzeczywistości na rynku istnieje duża różnorodność, ale możemy wyróżnić najczęstsze modele. Oto one:

  • len idealnie nada się do ciepłych pomieszczeń, ponieważ jest świeży i oddychający. Minusem jest to, że dość mocno się marszczy;
  • bawełna pima jest miękka, błyszcząca i niedroga w porównaniu z bawełną egipską. Badania wykazały, że bawełna ma długi okres trwałości w każdej postaci;
  • bawełna egipska to materiał wysokiej jakości, a co za tym idzie – jest droga. Jednak wybierając taki materiał, możesz mieć pewność, że prześcieradła będą ci służyły długo;
  • jedwab jest miękki, lśniący i bardzo wytrzymały, chociaż łatwo się gniecie, jeśli nie jest odpowiednio traktowany;
  • włókna syntetyczne są dobrym rozwiązaniem, o ile masz pewność, że nie przekraczają 50% całkowitego składu. Jest to materiał ekonomiczny i trwały, ale niezbyt miękki.
Problemy z prześcieradłem denerwują wielu z nas i utrudniają odpoczynek w nocy.

Tkanina

Rodzaj tkaniny wskazuje, jak splecione są włókna Twojego prześcieradła. Jednym z najpopularniejszych jest perkal, którego nitki przeplatają się na przemian wzdłuż i wszerz. Jest też satyna, ciasno tkana i miękka w dotyku z czterema nitkami przeplatanymi wszerz i jedną wzdłuż. Wreszcie wyróżnić można flanelę, której faktura przypomina plaster miodu.

Gęstość

Jest ważna i szczególnie zauważalna, gdy chcesz porównać miękkość materiałów. Odnosi się do liczby nitek w każdym calu kwadratowym tkaniny. Im więcej nitek, tym bardziej miękka będzie Twoja pościel.

Rozmiar

To najważniejsza wskazówka, ponieważ od tego będzie zależeć dopasowanie prześcieradła do materaca. Dlatego musisz określić odpowiedni rozmiar.

Pamiętaj, że prześcieradła powinny mieć taki sam rozmiar jak materac, a kołdry powinny być szersze.

Oto prosty przewodnik po pomiarach kołdry:

  • 90 do 110 cm: szerokość 160 cm
  • 150 do 160 cm: szerokość 250 cm
  • 200 cm: 300 cm szerokości.

Sposoby na zsuwające się prześcieradło

Teraz opowiemy Ci o różnych sposobach zapobiegania zsuwaniu się pościeli.

Opaski elastyczne

Na szczęście rynek był w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby, w tym na dylemat wiecznie zsuwającego się prześcieradła. Elastyczne gumki to doskonała alternatywa.

Po prostu umieść je na górze i na dole materaca, a następnie wsuń prześcieradła jak zwykle. Opaski te są wyposażone w guziki, które należy zapiąć po ich założeniu, zapewniając w ten sposób przyczepność. Są dość łatwe w użyciu.

Paski narożne świetnie nadają się na prześcieradła

To świetna opcja. Ponadto niektóre modele mają haczyki do przytrzymywania rogów prześcieradeł na końcach. Możesz też zrobić je samemu. Wszystko, czego potrzebujesz, to kawałek gumki i agrafki do mocowania końców.

Wypróbuj podkładki antypoślizgowe

Istnieją również antypoślizgowe podkładki, których można użyć w każdym rogu materaca i pod prześcieradłem. Zapewniają one przyczepność do tkaniny i zabezpieczają prześcieradło na miejscu. Sprawdzi się również guma piankowa.

Kobieta ścieli łóżko
Sposób, w jaki ścielisz łóżko, jest decydującym czynnikiem w zapobieganiu zsuwaniu się pościeli.

Agrafki lub haczyki

Ta metoda jest szczególnie przydatna, jeśli w pobliżu nie ma dzieci. Polega na mocowaniu rogów prześcieradeł agrafkami (dzieci mogą próbować je usunąć). Możesz nawet połączyć tę metodę z inną, która pomoże ci zapiąć również kołdrę.

Użyj prześcieradeł zapinanych na zamek

Ta metoda jest najłatwiejsza, a także zapewnia zabezpieczenie przed dziećmi. Zachowaj spokój i kup prześcieradła zapinane na zamek lub sznurek, jeśli wypróbowałeś już powyższe metody i żadna z nich nie działa.

Utrzymanie prześcieradła na łóżku jest łatwe!

Jak być może zauważyłeś, zapobieganie zsuwaniu się prześcieradeł jest łatwe i można to zrobić na wiele sposobów. Wszystko zależy od Twojego budżetu lub czasu i chęci na zorganizowanie tego, czego potrzebujesz.

W oparciu o te pomysły możesz wypróbować wszystkiego, co masz w domu. Twoja wyobraźnia jest najlepszym sprzymierzeńcem, jakiego możesz mieć, jeśli chodzi o Twój komfort!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.