Remedia z cynamonu na stan przedcukrzycowy

Remedia z cynamonu na stan przedcukrzycowy

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Remedia z cynamonu mogą okazać się pomocne dla osób, u których zdiagnozowano stan przedcukrzycowy. Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat włączania tego składnika do diety? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł!

Cynamon to przyprawa, którą można wykorzystywać w różnych deserach, na przykład w ciastach, słodkich wypiekach i w puddingu ryżowym. Jednak ma również niezwykle silne działanie w formie naparu. W poniższym artykule przedstawimy 3 naturalne remedia z cynamonu, które mogą przydać się osobom cierpiącym na stan przedcukrzycowy.

Parę informacji na temat stanu przedcukrzycowego

Czym tak właściwie jest stan przedcukrzycowy?

Kiedy lekarz stawia tą diagnozę, wskazuje ona, że poziom cukru we krwi pacjenta jest wyższy niż normalnie, co zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, jeśli ten problem nie zostanie zażegnany.

Aby zdiagnozowana choroba nie pogłębiała się, należy stosować serię środków, które pozwolą Ci obniżyć poziom cukru we krwi. Mając to na uwadze, przybliżymy 3 naturalne remedia z cynamonu, które mogą pomóc pacjentom cierpiącym na stan przedcukrzycowy.

Remedia z cynamonu dla pacjentów cierpiących na stan przedcukrzycowy

Mleko z cynamonem - remedia z cynamonu

Kilka badań naukowych potwierdza wpływ cynamonu na ochronę przed rozwojem cukrzycy typu 2.

Cynamon, według artykułu w Rośliny lecznicze w leczeniu cukrzycy typu 2: przegląd (dostępny w języku angielskim), pomaga organizmowi w sposób bardziej skuteczny syntetyzować glikogen.

Spożywanie opisanych poniżej remediów pomoże odzyskać normalny poziom cukru we krwi. Tym samym w sposób maksymalny zmniejsza ryzyko zapadnięcia na cukrzycę typu 2.

1. Cynamon jako zamiennik cukru

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, możesz połączyć cynamon z mlekiem, aby otrzymać smaczny napój. Wiele osób dodaje do niego kakao i cynamon. Jednak napój będzie równie pyszny, jeśli dodasz sam cynamon! Smak tego napoju może na samym początku nie do końca przypaść Ci do gustu, ponieważ nie ma takiej słodkości, jak cukier i sztuczne słodziki.

Cynamon daje inny rodzaj słodkości. Tym samym zalecamy na początku stosować go dodając go do mleka razem z herbatą lub kakao. Następnie spróbuj dodać sam cynamon. Dzięki temu Twoje kubki smakowe stopniowo przyzwyczają się do jego smaku.

2. Herbata z cynamonem

Nadal trwają liczne badania, które mają dostarczyć nam więcej informacji dotyczących zalet przyjmowania cynamonu przez pacjentów cierpiących na cukrzycę. Istnieje bardzo prosty sposób na wprowadzenie cynamonu do diety: wykonanie herbaty cynamonowej. Wystarczy, że dodasz dwie laski cynamonu do szklanki wody.

  • Zagotuj wodę. Kiedy zacznie wrzeć, dodaj do niej cynamon.
  • Następnie gotuj ją przez dwie kolejne minuty, po czym zdejmij ją z ognia.
  • Teraz odczekaj 5 minut, aby napar naciągnął.
  • Po tym czasie możesz przecedzić swoją herbatę cynamonową i rozkoszować się jej smakiem.
Herbata z cynamonu

Regularne picie herbaty z cynamonem może pomóc zwalczyć stan przedcukrzycowy.

3. Cynamon z niektórymi produktami spożywczymi

Cynamon możesz również dodawać do niektórych produktów spożywczych. Na przykład owsianka z dodatkiem cynamonu jest przepyszna. Możesz również dodać go do puddingu ryżowego lub masła orzechowego.

Istnieją również różne przepisy na posiłki, jak choćby kurczak po persku z granatem, w których wykorzystuje się cynamon. Bez wątpienia masz niezliczone możliwości, które pozwolą Ci rozkoszować się tą przepyszną przyprawą. Jeśli masz stan przedcukrzycowy, włączenie jej do diety może przynieść bardzo korzystne efekty.

Może również przypaść Ci do gustu: Cynamon: domowy środek do walki z cukrzycą

O czym należy pamiętać stosując remedia z cynamonu dla osób ze stanem przedcukrzycowym

Mimo wszystkich zalet, jakie wiążą się ze stosowaniem cynamonu przez pacjentów ze stanem przedcukrzycowym, w żadnym wypadku nie sugerujemy, abyś ignorowała zalecenia swojego lekarza. Innymi słowy, nigdy nie powinnaś odstawiać leków na receptę lub zmieniać ich sposobu dawkowania bez zgody lekarza.

Cynamon to zdrowy suplement, który może okazać się pomocny. Jednak zapewnia tylko wsparcie. Właśnie dlatego nigdy nie będzie w stanie zastąpić zaleceń Twojego lekarza.

Czy cynamon gości w Twojej codziennej diecie? Czy lubisz jego smak? Osoby, które regularnie używają cynamonu, mogą podzielić się swoją wiedzą na temat tego jak go stosują z innymi, aby pomóc im wyrobić w sobie nawyk włączania go do diety.

Poza tym jeśli zdiagnozowano u Ciebie stan przedcukrzycowy lub znajdujesz się w grupie wysokiego ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2, zapytaj swojego lekarza co myśli o częstszym spożywaniu cynamonu.

Takie działania sprawią, że będziesz zdrowa i pomogą Ci poprawić Twoją dietę, co jest niezwykle ważne, gdy musisz wyregulować swój poziom cukru we krwi.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Calderín Bouza, Raúl Orlando, Monteagudo Peña, Gilda, Yanes Quesada, Marelys, García Sáez, Julieta, Marichal Madrazo, Sigrid, Cabrera Rode, Eduardo, Orlandi González, Neraldo, Yanes Quesada, Miguel Ángel, Adalys Rodríguez, Mercedes, Prieto Valdés, Mirtha, Carrasco Martínez, Bertha, & Hernández Yero, Arturo. (2011). Síndrome metabólico y prediabetes. Revista Cubana de Endocrinología22(1), 52-57. Recuperado en 10 de junio de 2019, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1561-29532011000100010&lng=es&tlng=es.
  • Durán Agüero, S., Carrasco Piña, E., & Araya Pérez, M.. (2012). Alimentación y diabetes. Nutrición Hospitalaria27(4), 1031-1036. https://dx.doi.org/10.3305/nh.2012.27.4.5859
  • Negri, G. (2005). Diabetes melito: plantas e princípios ativos naturais hipoglicemiantes. Revista Brasileira de Ciências Farmacêuticas41(2), 121-142.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.