Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

Każdego dnia należy wykonywać ćwiczenia wzmacniające odpowiednie partie mięśni. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawadnianie, zarówno wewnętrznie, jak i nawadnianie skóry od zewnątrz.

To takie irytujące! Bardzo nie lubimy, gdy podwójny podbródek – czyli nadmiar skóry i tłuszczu nagromadzony tuż pod brodą – sprawia, że wyglądamy na starsze, niż w rzeczywistości.

Wiadomo powszechnie, że nie łatwo jest pozbyć się tej przykrej przypadłości. Wiemy też, że wiele z nas, aby usunąć problem, jakim jest podwójny podbródek, szuka pomocy chirurga plastycznego. Zapewniamy Cię jednak, że gdy zastosujesz kilka prostych wskazówek, twój podwójny podbródek ulegnie znacznemu zredukowaniu.

Podwójny podbródek – jak go zredukować?

Z przypadłością tą mamy do czynienia, gdy mięsień znajdujący się poniżej podbródka, z upływem czasu traci swoją siłę.

Obrany przez nas sposób odżywiania się, brak odpowiedniej ilości przyjmowanych płynów oraz zmiany w strukturze i odcieniu skóry twarzy jak również jej stopniowe wiotczenie zmieniają ogólny wygląd i wyraz naszej twarzy.

Jednak wkładając odrobinę wysiłku i stosując proponowane przez nas w tym artykule proste zasady możesz nieco zredukować wspomniany problem. Poprawisz tym samym swój wygląd i samopoczucie.

1. Zdrowie

Sok z jabłka i buraka

Wygląd zewnętrzny zawsze odzwierciedla wewnętrzny stan naszego organizmu. Bardzo ważne jest więc spożywanie produktów pozwalających na wyeliminowanie toksyn, zapewniających odpowiednie nawilżanie oraz dostarczających witaminy i minerały wzmacniające skórę.

Poznaj więc listę smacznych soków, których nie powinno zabraknąć w twojej diecie:

1. Sok z jabłek i buraków:

Smaczny, odświeżający i odżywczy. Stanowi wyśmienity napój, który bardzo przyczynia się do wyeliminowania toksyn, jednocześnie zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie.

Gdy będziesz pić go na pusty żołądek, przyczyni się to do efektywniejszej pracy układu trawiennego. Spożywany na czczo przyczynia się do odczuwania sytości i pozwoli w lepszym stopniu chronić skórę. Spożywanie go, to jeden z naturalnych sposobów przeprowadzania detoksykacji.

2. Sok z melona:

Jest to jeden z najwspanialszych dostępnych nam owoców. Melon pomaga w bardzo krótkim czasie odzyskać naturalny koloryt skóry, jednocześnie zapobiegając przy tym odkładaniu się tłuszczu.

Przeczytaj również: Soki odchudzające – 4 pyszne przepisy!

Aby w pełni wykorzystać wspomniane właściwości melona, każdego dnia pij odpowiednio przygotowany sok. Zmiksuj pokrojone części melona dolewając jedną szklankę przegotowanej lub filtrowanej wody. Spożywanie soku z melona jest bardzo zdrowe i przyjemne.

3. Sok z cytryny i mięty

Ten fantastyczny antyoksydant (spowalnia zachodzące w organizmie procesy starzenia się), działa na nasz organizm oczyszczająco i ożywiająco.

Sok z cytryny jest w stanie dostarczyć Ci idealną dawkę antyoksydantów, potrzebnych do walki z wolnymi rodnikami (przyczyniającymi się do powstawania licznych chorób organizmu, w tym także chorób skóry).

Ponadto oczyszczające działanie tego soku pozwala przeciwdziałać zatrzymywaniu płynów w organizmie, a co za tym idzie pozwala szybko wydalać toksyny. W połączeniu z magią mięty zapewnia prawdziwe orzeźwienie.

2. Witamina E zapewnia skórze jędrność i elastyczność

Kapsułki z witaminą E

Bardzo wskazane jest zwiększenie spożycia dawek witaminy E, która w dużym stopniu odpowiada za wytrzymałość i elastyczność naszej skóry.

Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest spożywanie sałatek zawierających zielone liście. Ponadto w naszej diecie nie powinno zabraknąć brązowego ryżu, oleju z kiełków pszenicy lub żyta, warzyw, orzechów, jabłek…

Jeżeli jesteś zainteresowana zwiększeniem w swojej diecie ilości witamin w sposób zdrowy i bezpieczny, poproś lekarza, aby wskazał Ci odpowiednie suplementy diety.

3. Maseczki i masaże

Maseczka na skórę twarzy

Odpowiednim działaniem, które pozwoli zwalczyć podwójny podbródek i uzyskać jędrną skórę, jest masaż z zastosowaniem oleju z kiełków pszenicznych. Olejek ten może się poszczycić wysoką zawartością witaminy E, co pozwala na idealne nawilżanie, wzmacnianie i ujędrnianie skóry szyi.

Przeczytaj również: Odmładzające maseczki do twarzy i szyi!

Codzienny masaż skóry w okolicy podbródka sprawi, że stopniowo zaczniesz dostrzegać spodziewane rezultaty. Podwójny podbródek ustąpi na rzecz młodszej i jędrniejszej skóry. Czasem proste rozwiązania okazują się skuteczniejsze, niż stosowanie drogich kremów.

Zanim więc sięgniesz po krem, wylej nieco olejku z pszenicy na wacik kosmetyczny i masuj delikatnie ku górze, zaczynając od środkowej części szyi, aż do podbródka. Wykonując płynne ruchy, wykonuj masaż od dziesięciu do piętnastu minut.

To takie proste!

4. Podwójny podbródek – wykonuj odpowiednie ćwiczenia

Kobieta masująca skórę podbródka

Te proste ćwiczenia pomogą Ci uzyskać odmłodzoną i wytrzymalszą linię szyi. Pamiętaj, że w tej części ciała skóra przylega do mięśnia, a więc gdy wzmacniamy i utwardzamy mięsień, w efekcie skóra staje się jędrna.

Najważniejsza jest jednak regularność. Jakie ćwiczenia pomogą usunąć podwójny podbródek? Oto kilka wskazówek:

  • Pierwsze ćwiczenie polega na tym, że: po górnym podniebieniu kreślimy językiem kółka, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Utrzymuj przy tym proste plecy i zamknięte usta. Wykonując to ćwiczenie, poruszasz mięsień odpowiedzialny za podwójny podbródek. W ten sposób trzy razy dziennie wykonujemy po dziesięć okrążeń.
  • Inne ćwiczenie związane jest z wypowiadaniem samogłosek. Zobaczysz, że to zabawne. Szeroko otwartymi ustami, w żywy sposób wypowiadaj samogłoski. Nie musisz robić tego na głos, wystarczy, że utworzysz słowo w ustach i powtórzysz to dziesięć razy. To doskonały sposób na poruszanie mięśni szyi.
  • Kolejne ćwiczenie wykonujemy utrzymując wyprostowane plecy i skrzyżowane ramiona. To bardzo łatwe. Wyciągnij szyję do przodu i powoli obróć głowę w prawo. Spróbuj wytrzymać w tej pozycji pięć sekund.
    Następnie wróć do pozycji wyjściowej, aby powtórzyć ćwiczenie, tym razem w lewą stronę. W ten sposób ćwiczymy mięśnie szyi i jednocześnie usuwamy napięcia mięśniowe. Koniecznie powtórz ćwiczenie dziesięć razy na każdą stronę.
  • Przydatne jest także ćwiczenie uśmiechu. Na pewno o nim słyszałaś. Polega wyłącznie na wykonywaniu odwróconego uśmiechu, mając na celu napinanie mięśni szyi. Najlepiej, gdy wykonasz dziesięć powtórzeń.

Bądź konsekwentna i wytrwała, a na zawsze pożegnasz podwójny podbródek!

WIĘCEJ DLA CIEBIE