Zwiotczała skóra - pokonaj problem domowym kremem
Większość kobiet przejmuje się, gdy pojawiają się u nich pierwsze objawy starzenia się. Jednym z nich jest zwiotczała skóra, która ujawnia, że włókna skórne powoli tracą swoją elastyczność.
Ciągłe wystawianie się na działanie wolnych rodników, zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny w organizmie, jak również nieodpowiednie odżywianie się to zaledwie kilka spośród przyczyn, dla których pojawia się zwiotczała skóra oraz zmarszczki, plamy i inne nieestetyczne defekty.
Choć istnieje wiele sposobów na pozbycie się tych problemów, wiele osób nie jest w stanie włączyć ich do swojej rutyny dbania o urodę. Co więcej, produkty i kosmetyki dostępne na rynku bywają bardzo kosztowne i nie każdy jest w stanie sobie na nie pozwolić.
Na szczęście, gdy stajemy w obliczu problemu, jakim jest zwiotczała skóra, mamy do dyspozycji całe mnóstwo naturalnych i niedrogich sposobów. Pomogą nam one poprawić stan i wygląd skóry, nie wywołując przy tym żadnych niepotrzebnych podrażnień.
W dzisiejszym artykule nauczymy Cię w zaciszu domowym przygotowywać krem ujędrniający skórę, dzięki któremu już po jakimś czasie zauważysz zmiany na lepsze.
Zwiotczała skóra? Zwalcz ją tym domowym kremem
Jeżeli pojawiła się u Ciebie zwiotczała skóra, regularne stosowanie tego kremu może pomóc Ci zwalczyć ten problem estetyczny.
Zawarte w nim cenne składniki pobudzają skórę do odzyskania swojej naturalnej elastyczności i zmniejszają utratę substancji, które pomagają utrzymać skórze młodość i witalność. Są one skórze niezbędne i dlatego właśnie stanowią o wartości tego kosmetyku.
W tym przypadku zaproponujemy Ci przygotowanie kremu na bazie produktów w 100% naturalnych, które dzięki swoim właściwościom pomagają kontrolować wiotczenie skóry oraz formowanie się zmarszczek, rozstępów, cellulitu i innych zaburzeń skórnych.
Połączymy ze sobą glinkę, czarną herbatę, oliwę z oliwek, fusy od kawy i ekstrakt z orzecha laskowego. Składniki te łatwo wchłaniają się w skórę poprzez pory skórne. Doskonale też pobudzają krążenie w skórze, dzięki czemu przyczyniają się do natlenienia komórek.
Ten niedrogi, domowej roboty krem jest doskonały dla każdego i pasuje do wszystkich typów skóry. Nie będzie też trudno zdobyć niezbędne składniki.
Koniecznie zobacz też artykuł: Zużyte torebki do herbaty ― wykorzystaj je
Składniki
- 1 szklanka glinki (150 g)
- 1 torebka czarnej herbaty
- 4 łyżki oliwy z oliwek (64 g)
- 4 łyżki fusów od kawy (40 g)
- 10 kropli ekstraktu z orzechów laskowych
Przybory
- 1 szklany pojemnik
Sposób przygotowania
- Podgrzej nieco wody i gdy zacznie już wrzeć, dodaj do niej torebkę czarnej herbaty.
- Pozostaw do zaparzenia na jakiś czas, a następnie wlej do szklanego pojemnika.
- Dodaj nieco glinki i mieszaj szklaną łyżką aż dokładnie się rozpuści.
- Następnie dodaj fusy od kawy i – cały czas mieszając – oliwę z oliwek i krople ekstraktu z orzechów laskowych.
- Upewnij się, że wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączyły i że całość osiągnęła kremową konsystencję.
- Pozostaw na jakiś czas w chłodnym, ciemnym miejscu.
Wskazówka: Pamiętaj, że – aby zachować właściwości glinki – nie może ona mieć kontaktu z metalem.
Może zainteresuje Cię również artykuł: Glinka i jej lecznicze zastosowania
Sposób zastosowania
- Wziąwszy pod uwagę fakt, że krem ma lekką konsystencję i jest bardzo łatwy w aplikacji, możesz zastosować ten produkt w dowolnym obszarze ciała. Po prostu zwróć uwagę na to, gdzie pojawiła się zwiotczała skóra.
- Dokładnie oczyść skórę, którą chcesz objąć kuracją. Najlepiej przed aplikacją kremu wykonaj złuszczanie komórek martwego naskórka. Dzięki temu cenne składniki odżywcze kremu jeszcze lepiej wchłoną się w skórę.
- Weź potrzebą ilość kremu i wetrzyj ją w skórę wykonując przy tym delikatny masaż okrężnymi ruchami.
- Używaj opuszek palców, naciskając na skórę, niezależnie od tego, czy smarujesz okolice brzucha, nóg czy rąk.
- Jeżeli masz ochotę, możesz zastosować krem na twarz, szyję oraz skórę dekoltu. Obszary te są bowiem wrażliwe na wczesne pojawianie się zmarszczek.
- Pozostaw na skórze cienką warstwę produktu na około 20 do 30 minut, aż się wchłonie i podeschnie.
- Po upływie tego czasu spłucz całość letnią wodą i zmyj skórę miękką gąbką. Ułatwi to usunięcie wszystkich składników.
- Od razu zauważysz, jak poprawia się stan Twojej skóry. Będzie ona miękka, odświeżona i wolna od martwych komórek naskórka.
Przeczytaj również artykuł: Cellulit – co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz kurację
O czym warto pamiętać
Choć ten naturalny, domowej roboty krem jest doskonałym środkiem, by wyeliminować lub zmniejszyć problem, jakim jest zwiotczała skóra, musisz pamiętać, że nie zauważysz żadnych efektów tuż po pierwszym zastosowaniu.
Należy stosować go co najmniej trzy razy w tygodniu przez wiele miesięcy. Dzięki temu skóra stanie się jędrna i odmłodzona. Jest to doskonały środek, aby zadbać o urodę. Co więcej, aby zauważyć pozytywne rezultaty, koniecznie musisz zacząć pić więcej wody i naturalnych napojów. Odpowiednie nawadnianie organizmu jest bowiem konieczne aby zachować jędrność skóry.
Musisz również wziąć pod uwagę, że zwiotczała skóra nie zawsze stanowi zaburzenie skórne. Może na przykład mieć swoje źródło w osłabieniu i wiotczeniu mięśni.
Może zainteresuje Cię również artykuł: Odmłodnieć bez operacji – naturalne maseczki
W przypadku tego ostatniego, konieczne jest zwiększenie swoich wysiłków i zadbanie o zdrową rutynę ćwiczeń i aktywności fizycznej. Skorzysta na tym układ mięśniowy a także Twoja skóra.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Esther Boelsma, Henk FJ Hendriks, Len Roza, Nutritional skin care: health effects of micronutrients and fatty acids, The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 73, Issue 5, May 2001, Pages 853–864, https://doi.org/10.1093/ajcn/73.5.853
- Yashin, A.; Yashin, Y.; Wang, J.Y.; Nemzer, B. Antioxidant and Antiradical Activity of Coffee. Antioxidants 2013, 2, 230-245.
- Rocio Campos-Vega, Guadalupe Loarca-Piña, Haydé A. Vergara-Castañeda, B. Dave Oomah. 2015. Spent coffee grounds: A review on current research and future prospects. Trends in Food Science & Technology. https://doi.org/10.1016/j.tifs.2015.04.012.
(http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0924224415001193) - Fernández del Río, L., Gutiérrez-Casado, E., Varela-López, A., & Villalba, J. M. (2016). Olive Oil and the Hallmarks of Aging. Molecules (Basel, Switzerland), 21(2), 163. https://doi.org/10.3390/molecules21020163
- Magdalena Działo; Justyna Mierziak; Urszula Korzun; Marta Preisner; Jan Szopa;
Anna Kulma. 2016. The Potential of Plant Phenolics in Prevention and
Therapy of Skin Disorders. International Journal of Molecular Sciences. https://www.mdpi.com/journal/ijms - Jemima Daniela Dias Moraes, Silvana Raquel Alina Bertolino, Silvia Lucia Cuffini, Diego Fernando Ducart, Pedro Eriberto Bretzke, Gislaine Ricci Leonardi. 2017. Clay minerals: Properties and applications to dermocosmetic products and perspectives of natural raw materials for therapeutic purposes—A review. International Journal of Pharmaceutics. https://doi.org/10.1016/j.ijpharm.2017.10.031.
(http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378517317310013) - Cuidado de la piel: 5 sugerencias para una piel sana. Mayo Clinic. https://www.mayoclinic.org/es-es/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/skin-care/art-20048237