Nawilżenie skóry - 4 kluczowe wskazówki
Sucha skóra ma implikacje estetyczne, zdrowotne, a nawet może obejmować problemy emocjonalne. Kiedy nasza cera jest w tym stanie, jest znacznie bardziej podatna na możliwe uszkodzenia. Dlatego też niezbędne jest nawilżenie skóry.
W tym sensie utrzymanie nawilżonej skóry jest bardzo dobrym sposobem na uniknięcie ran i innych urazów. Dlatego zalecamy osobom z cukrzycą, a także osobom cierpiącym na koagulację, szczególną troskę o skórę.
Prawdą jest również, że skóra traci swą poświatę, gdy nie jest nawilżona, a zatem ma znacznie bardziej nijaki wygląd. Nawet jeśli tego nie zauważymy, wpływa to na to, jak patrzymy na siebie, a przez to na naszą samoocenę i nastawienie, które mamy, gdy zaczynamy dzień pracy.
Stałe nawilżenie skóry – jak je utrzymać?
Pij dużo wody
Tak, wydaje się to oczywiste, ale nie wszyscy piją tyle wody, ile powinni. Czas i napięty grafik przeszkadzają im nawet wtedy, gdy czują pragnienie. Jednak nasze ciała potrzebują co najmniej półtora litra wody każdego dnia, aby prawidłowo funkcjonować.
Pamiętaj, że mówimy “woda”, a nie soki i koktajle. Właściwości znajdywane w wodzie to te, których szukamy. Inne napoje zawierają inne składniki, które, choć konieczne, nie są tym, co daje nam woda.
Jeśli trudno jest znaleźć czas lub okazję do picia wody, w dzisiejszych czasach mamy tak wiele technologii, które możemy wykorzystać, aby pomóc nam o tym pamiętać. Na naszych telefonach jest wiele aplikacji zaprojektowanych wyłącznie do pomocy w tym zadaniu.
Złuszczaj skórę dwa razy w tygodniu
Czasami pory w naszej skórze są zatkane brudem i tłuszczem. Oprócz konieczności radzenia sobie z wyskakującymi wągrami, występują też inne konsekwencje. Wśród nich znajduje się fakt, że działają one jak bariera, która powstrzymuje wodę i inne korzystne substancje przed przenikaniem przez skórę.
Poza tym posiadanie czystej cery pomaga w regeneracji komórek. Pomyśl o tym brudzie jako przeszkoda na ścieżce tego procesu.
Istnieje wiele produktów tego typu w supermarketach, ale tutaj preferujemy naturalne i domowe rozwiązania. Produkując je w domu, będziesz wiedziała, co nakładasz na twarz i wybierzesz bardziej delikatne produkty.
Utrzymuj nawilżoną skórę, zachowaj ostrożność przy makijażu
To prawda, że niektórzy ludzie mają prawie zależny związek z makijażem. Poświęcając czas aby go dobrze wykonać, otrzymują bardzo pozytywne efekty. Jednak na dłuższą metę cierpi przez to nasza skóra.
Można to wyjaśnić w ten sposób, że gdy mamy kaszel lub nagromadzenie śluzu, nasze ciało zawsze reaguje, kiedy napotyka jakąś nieznaną substancję. Z tego powodu nie powinniśmy się dziwić, że nadmierne używanie makijażu wysusza skórę lub generuje więcej tłuszczu, niż nam się wydaje.
Najlepiej więc używać go tylko na specjalne okazje. Jeśli lubisz nakładać makijaż codziennie, ogranicz się przynajmniej do dwóch razy w tygodniu z czystą twarzą. Będziesz zaskoczona tym, jak zmienia się twoja skóra dzięki tej prostej zmianie.
Używaj toniku do skóry
“Tonizowanie” oznacza “wzmacnianie”. Podobnie jak w przypadku innych części ciała, nasza skóra potrzebuje czasem dodatkowej dawki witamin i składników odżywczych, aby utrzymać ją w zdrowiu.
Masz dwie możliwości, aby poradzić sobie z tym problemem: używaj produktu syntetycznego lub naturalnego. Pewnie się nie zdziwisz, jeśli zarekomendujemy drugą opcję. Oprócz zalet produktów domowych wymienionych powyżej, jest jeszcze jedna: Czas.
Zawsze staramy się znaleźć trochę czasu dla siebie. Jedyny czas jaki przeznaczamy dla siebie to ten, który pozostał po całym dniu robienia innych rzeczy. Dlatego też kiedy wybieramy powolne czynności, które wymagają koncentracji, zyskujemy czas dla siebie. Pomagają one oczyścić umysł i zapomnieć o naszych codziennych zmartwieniach.
Chociaż może wydawać się to sprzeczne, nie myślenie o tych rzeczach przez kilka minut pomaga nam rozwiązać nasze problemy. Dzięki temu nawilżenie skóry może nam pomagać na różne sposoby. Z jednej strony pomaga zmniejszyć ryzyko urazów, a z drugiej strony nadaje skórze promienny wygląd.
Oprócz tego poświęcamy czas, aby zatroszczyć się o siebie. Jest to niezbędne do utrzymania zdrowego nastawienia.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Blanpain, C., & Fuchs, E. (2006). Epidermal Stem Cells of the Skin. Annual Review of Cell and Developmental Biology. https://doi.org/10.1146/annurev.cellbio.22.010305.104357
- Proksch, E., Brandner, J. M., & Jensen, J. M. (2008). The skin: An indispensable barrier. Experimental Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1600-0625.2008.00786.x
- Proksch, E., Brandner, J. M., & Jensen, J. M. (2008). The skin: An indispensable barrier. Experimental Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1600-0625.2008.00786.x