Naturalny przepis na młodość!

Kobiety od zawsze starają się zachować młodość, mimo tego, że mają świadomość, że - prędzej czy później - będą musiały zaakceptować oznaki przemijających lat.
Naturalny przepis na młodość!

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kobiety od zawsze starają się zachować młodość, mimo tego, że mają świadomość, że – prędzej czy później – będą musiały zaakceptować oznaki przemijających lat. Równie ważne dla Pań jest utrzymanie odpowiedniego stanu zdrowia. To jedyny sposób, żeby móc cieszyć się długim i owocnym życiem.

Biorąc pod uwagę jak ważna jest dla nas możliwie długa młodość, aktualnie powstają zaawansowane techniki odmładzające, poprawiające wygląd naszej twarzy i całego ciała. Jednakże, żeby nie musieć uciekać się do tych naprawdę drogich terapii, dzisiaj polecimy Ci kilka naturalnych, domowych alternatyw. 

Jak zachować młodość – porady

W przypadku kobiet, oznaki starzenia się są widoczne już po 30. – 35. roku życia, zależnie od trybu życia każdej z nas. Niektóre z tych przejawów są zupełnie normalne. Inne uwidaczniają się za szybko. Mówimy wtedy o procesie przedwczesnego starzenia się organizmu.

Na szczęście, istnieją metody, dzięki którym na dłużej zachowamy młodość i będziemy cieszyć się zdrowiem.

Lampka czerwonego wina
  • Zdrowa, zrównoważona dieta: Odżywianie odgrywa kluczową rolę. Dzięki niemu uda nam się przedłużyć młodość i poprawić urodę. Nasz plan żywieniowy powinien zawierać dużą ilość warzyw i owoców, zboża, chude mięsa i ryby, które są źródłem omega-3.
  • Adekwatny wypoczynek: zdrowy, regenerujący sen jest niezwykle ważny. Nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale też emocjonalnego. To właśnie podczas snu komórki się regenerują i wypełniają funkcję, które za dnia są niemożliwe do wykonania.
  • Lampka czerwonego wina: Czerwone wino pijane z umiarem dostarcza naszemu organizmowi antyoksydantów, żelaza, witamin (A, C i z grupy B) i innych nutrientów, pozwalających cieszyć się młodą i odżywioną skórą.
  • Picie dużych ilości wody: Woda jest czynnikiem niezastąpionym. Jest bezwzględnie konieczna komórkom. Tylko wtedy, kiedy są odpowiednio nawodnione, mogą prawidłowo wykonywać swoje zadania.
  • Unikanie alkoholu, tytoniu i narkotyków: Wszystkie nałogi kradną Ci młodość. Są to substancje, które zatruwają ciało i są przyczyną chorób przyspieszających proces starzenia się.

Przepis na młodość

Miód pszczeli

Sekretny przepis na młodość jest naturalnym sposobem, opierającym się na właściwościach olejku z siemienia lnianego, czosnku, miodu i cytryny. To doskonały sprzymierzeniec.

Poprawia ogólny stan zdrowia, jednocześnie dbając w sposób szczególny o skórę i włosy.

Składniki

  • 100 ml olejku z siemienia lnianego.
  • 2 średnie cytryny.
  • 1 duży ząbek czosnku.
  • 500 g miodu.

Jak go przygotować?

  • Czosnek i cytryny (wraz ze skórką) umieszczamy w pojemniku. Dodajemy miód i olejek z siemienia lnianego. Całość miksujemy do uzyskania jednolitego płynu.
  • Naszą mieszankę przechowujemy w lodówce. Wypijamy jedną łyżkę stołową, 3 razy dziennie, na pół godziny przed każdym posiłkiem.

Dlaczego akurat ta mieszanka pomaga zachować młodość?

Olejek z siemienia lnianego zawiera kwasy tłuszczowe, które poprawiają zdrowie naszej skóry. Ponad połowa tych kwasów to omega-3. Reszta to omega-6, omega-9 i kwas palmitynowy.

Olejek ten jest również największym źródłem lignanów – antyoksydantów, które w połączeniu z cytryną, pomagają przeczyścić wątrobę. Odpowiednio pracująca wątroba to zdrowie i młodość.

Z drugiej strony, cytryna dostarcza ogromne ilości witaminy C, która wspiera system odpornościowy i naczynia krwionośne. Wraz z czosnkiem usprawnia układ krążenia, redukuje cholesterol i chroni serce. Zawarte w nich antyoksydanty stymulują regenerację komórek.

Ten prosty, naturalny przepis jest pełen niezbędnych nutrientów, koniecznych dla naszego zdrowia. Jego regularne spożycie ochroni Cię przed chorobami i poprawi – od wewnątrz – stan Twojej skóry.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.