Naturalne środki na szum w uszach

Osoby dotknięte szumami usznymi słyszą dźwięki bez bodźców zewnętrznych. Tutaj przedstawiamy Ci serię naturalnych środków, które pomogą Ci je leczyć!
Naturalne środki na szum w uszach

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Co to jest szum w uszach? Jesteśmy pewni, że wiesz, że jest to związane z wszelkimi formami dzwonienia lub szumu w uszach. Ale nie jesteśmy tu po to, by przedstawiać pojęcie tego słowa jako takiego, jesteśmy tu po to, by przedstawić szereg zabiegów lub pomocnych środków, ponieważ wiele osób cierpi na tego typu dolegliwość.

Istnieje wiele przyczyn, a także wiele sposobów leczenia, i jak zawsze w naszych artykułach, wybieramy naturalne środki zaradcze. Tutaj zaproponujemy Ci więc serię naturalnych środków na szum w uszach.

Naturalne środki na szum w uszach

Domowe środki zaradcze opierają się głównie na serii naturalnych zabiegów, które są bardzo skuteczne w leczeniu każdego rodzaju dolegliwości, na które możemy cierpieć na co dzień. Wiele osób korzysta z tej opcji jeszcze przed pójściem do lekarza, chociaż zawsze zalecamy wizytę u specjalisty.

Trochę miodu.
  • Spożywać dwie łyżki drożdży piwnych dziennie, ale przed spożyciem wymieszać je z sokiem pomidorowym.
  • Cytrynę pokroić na małe kawałki, dodać łyżkę miodu i trzy łyżki oleju ze słonecznika, wszystko podgrzać w pół litra wody. Następnie pozostawić do zaparzenia przez dziesięć minut, odcedzić i przechowywać płyn w hermetycznej butelce (najlepiej szklanej). Pij dwie szklanki dziennie przez około dwa miesiące.
  • Weź ściereczkę i połóż nad niej żelazko, aby je podgrzać, a następnie załóż ją na ucho w miejscu, w którym poczujesz dzwonienie. Pozostaw, aż szum zniknie lub szmatka ostygnie.
  • Przygotuj napar z liści miłorzębu dwuklapowego i pij go trzy razy dziennie. Pomoże to zwiększyć nawadnianie mózgu i powinno pomóc w zmniejszeniu dzwonienia w uszach.
  • Nakładaj około 3 lub 4 krople oleju rycynowego do chorego ucha raz dziennie; po nałożeniu zakryj ucho watą. To leczenie powinno być kontynuowane przez tydzień lub dziesięć dni.

Szum w uszach można opanować

  • Codziennie przepłukuj nos zimną, lekko słoną wodą (około 1 lub 2 ziarenka grubej soli rozpuszczone w szklance wody). To pobudzi dopływ krwi.
  • Naciśnij zagłębienia za obydwoma kośćmi policzkowymi i żuchwą bezpośrednio pod uszami. Trzymaj ten ucisk przez kilka minut.
  • W przypadku zatkania uszu przygotuj najpierw mieszankę 100 gramów (4 uncje) czystej oliwy z oliwek, 10 gramów kwiatów dziewanny, 5 gramów kasztanowca, 3 krople olejku tymiankowego. Włóż wszystko do butelki z szeroką szyjką i wlej olej (gdy jest jeszcze lekko ciepły), jednocześnie mieszając. Następnie pozostaw preparat na wolnym powietrzu przykryty gazą na trzy tygodnie i codziennie potrząsaj. Następnie odcedź i używaj esencję; aplikuj 4 krople do chorego ucha przed pójściem spać.
  • 2 i pół łyżki nasion kozieradki należy macerować w 3 szklankach zimnej wody przez osiem godzin. Następnie trochę zamieszaj, wymieszaj i wypij 1 filiżankę.
  • Zalej łyżkę mięty polej szklanką wrzącej wody; pij dwie filiżanki dziennie, aż poczujesz się znacznie lepiej. Zabieg ten pomaga nie tylko na dzwonienie w uszach, ale również pomaga przy stanach lękowych, nerwowości, palpitacji serca i zawrotach głowy.

Zalecenia

ejercicio
  • Stosuj dietę bogatą w błonnik i ubogą w tłuszcze, zwłaszcza zawierającą pokarmy zawierające magnez i dużo potasu; te pokarmy poprawiają krążenie i mogą zmniejszać irytujące dzwonienie.
  • Staraj się nie pić kawy i alkoholu, mogą przyczyniać się do dzwonienia w uszach.
  • NIE wkładaj palców do ucha! Nie należy też wkładać do ucha żadnego przedmiotu — nawet jeśli czujesz, że jest zatkane. Może to jeszcze bardziej zatkać i uszkodzić ucho, a nawet spowodować infekcje.
  • Jeśli uważasz, że dzwonienie jest spowodowane stresem, spróbuj ćwiczyć techniki relaksacyjne.
  • Zawsze ćwicz, zwłaszcza łagodne sporty; w ten sposób utrzymasz dobre krążenie krwi, co może pomóc w zapobieganiu szumom w uszach.
  • I wreszcie udaj się do specjalisty, gdy szum w uszach jest bardzo uporczywy, aby znaleźć przyczynę tej dolegliwości.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Londero A, Avan P, Bonfils P. Acufenos subjetivos y objetivos: aspectos clínicos y terapéuticos. EMC – Otorrinolaringol. 2009
  • Londero A, Blayo A. Diagnóstico y tratamiento de los acufenos. EMC – Tratado Med. 2010.
  • Farías, E., Herrera, M., & Olivera, J. (2011). El ruido en el ambiente laboral. Guía Práctica N° 2 Gerencia de Prevencion.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.