Czosnek z miodem - tygodniowa terapia

Żeby remedium było możliwie skuteczne, postaraj się, żeby oba składniki były jak najwyższej jakości. Pamiętaj też o zdrowym stylu życia.
Czosnek z miodem - tygodniowa terapia

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2016

Czosnek jest jednym z najczęściej używanych naturalnych składników. Jego wyjątkowy smak wykorzystuje się do przygotowania wielu najróżniejszych potraw. Wiadomo, że jego właściwości nie kończą się w kuchni. Czosnek niemal od zawsze znany jest jako najlepsze remedium na wiele dolegliwości.

Dzięki zawartym w nim związkom, zwalcza stany zapalne i infekcje. Obecna w nim alicyna pomaga kontrolować poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze i inne przypadłości układu sercowo-naczyniowego.

Czosnek używany jest również w leczeniu dolegliwości gastrycznych, chorób układu oddechowego i grzybicy. Jako że działa przeciwzapalnie, jest świetnym sprzymierzeńcem w walce z artretyzmem, nowotworami i cukrzycą.

Eksperci zalecają jadanie czosnku na surowo, ponieważ tylko wtedy zachowuje wszystkie swoje właściwości. Jeżeli połączysz go z miodem, Twojemu organizmowi będzie łatwiej go strawić, a korzyści będą jeszcze większe. Dzisiaj dowiesz się, jakie zalety przynosi 7-dniowa kuracja czosnkiem i miodem. Zapraszamy!

Czosnek i miód – same korzyści!

1. Poprawiają krążenie krwi

Krążenie krwi

Zawarte w czosnku związki siarki, w połączeniu ze składnikami odżywczymi miodu, wspierają pracę całego układu krążenia. Działają przeciwzakrzepowo i uelastyczniają żyły, co pozwala zapobiec żylakom i innym tego typu dolegliwościom.

2. Obniżają ciśnienie krwi

Nadciśnienie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Żeby móc kontrolować ciśnienie krwi, zażywaj nasze remedium codziennie i koniecznie na czczo.

3. Zwalczają cholesterol

Alicyna

Alicyna uwalniana z surowego czosnku w trakcie miażdżenia pomaga usunąć toksyny z krwi i wyeliminować nadmiar cholesterolu. Bardzo skutecznie obniża też poziom trójglicerydów.

4. Łagodzą stany zapalne

Potwierdzono, że wiele przewlekłym dolegliwości ma związek ze stanami zapalnymi występującymi w organizmie.

Zarówno czosnek, jak i miód, pomagają zwalczyć tego typu procesy i działają łagodząco na przypadłości, takie jak artretyzm, retencję płynów i bóle mięśni.

5. Wzmacniają układ odpornościowy

Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne czosnku i miodu są ogromnym wsparciem dla całego układu immunologicznego. Poprawiają reakcję organizmu na wirusy, bakterie i inne patogeny, które nas nieustannie atakują.

6. Zwalczają kaszel

Kaszel

Kiedy kaszel jest pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, nie ma nic lepszego niż czosnek i miód. Łagodzą podrażnienia gardła i przyspieszają proces eliminowania wydzielin pochodzących z układu oddechowego.

7. Sposób na grypę i przeziębienia

Wszystkie symptomy grypy i przeziębienia można kontrolować regularnie spożywając remedium z czosnku i miodu. Jego właściwości hamują działanie wirusów i stymulują aktywność przeciwciał odpowiedzialnych za ochronę dróg oddechowych.

Jak przygotować remedium z czosnku i miodu?

Remedium z czosnku

Pamiętaj, że oba składniki – zarówno czosnek, jak i miód – muszą być pochodzenia organicznego. Bardzo często znajdujemy na rynku miody o niskiej cenie, które najczęściej zawierają dużo mniejsze ilości nutrientów, jako że nie są w 100% naturalne i dodaje się do nich cukier.

Składniki

  • 1 szklanka miodu (335 g)
  • 10 ząbków czosnku
  • 1 szklany słoik z nakrętką

Przygotowanie

  • Miażdżymy lub siekamy ząbki czosnku.
  • Miód przelewamy do przygotowanego słoika i dodajemy posiekany czosnek.
  • Zakręcamy i odstawiamy w ciemne miejsce na 7 dni.
  • Po upływie tego czasu Twoje remedium będzie gotowe do spożycia.

Sposób dawkowania

  • Wypijaj jedną łyżkę stołową na czczo (możesz rozpuścić ją w letniej wodzie).
  • Zażywaj remedium przez 7 dni z rzędu. Odczekaj dwa tygodnie i powtórz kurację.
  • Przechowuj preparat w temperaturze pokojowej, żeby się nie skrystalizował.

Pamiętaj, że efekty – zależnie od osoby – mogą się różnić. Ma to związek ze stylem życia i indywidualnymi przyzwyczajeniami.

Terapia nie zadziała, jeżeli Twoja dieta jest bogata w utwardzane tłuszcze, cukry i niezdrowe jedzenie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.